Dzisiaj jest: Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 Imieniny: Wiesławy i Leokadii
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Mikołaj w szpitalu

 • 06-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu Tomasz Przybylski wraz ze Świętym Mikołajem złożyli w piątek, 6 grudnia radosną wizytę w nowotomyskim Szpitalu Powiatowym. Odwiedzili wszystkich pacjentów, zarówno tych dużych, jak i małych. 
 
 
Bez wątpienia jednak najwięcej radości wizyta przyniosła najmłodszym pacjentom. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za wspaniały, płynący z głębi serca szlachetny gest. Jednocześnie dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp., która zorganizowała zbiórkę i również dzisiaj odwiedziła milusińskich w nowotomyskim szpitalu.
 
 

Udekorowali choinkę

 • 06-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 6 grudnia w holu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu udekorowali choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi.
Podczas wizyty w starostwie przekazano również piękne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy.
 
 

Afrykański Pomór Świń

 • 06-12-2019
 • Autor: Leszek Gruszkiewicz
 • drukuj
W związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie Polski Główny Inspektorat Weterynarii informuje i przypomina o obowiązujących zasadach bioasekuracji w kontekście obecnej sytuacji epizootycznej choroby i realnego zagrożenia jej występowania.
 
 

Informacja

 • 05-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że w związku z przerwą świąteczną nastąpiła jednorazowa zmiana harmonogramu w wybranych Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie Powiatu Nowotomyskiego.
 

Odwiedziny w starostwie

 • 04-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 4 grudnia wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor gościł w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu grupę uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zębowie. Podczas wizyty uczniowie poznali historię Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów i jednostek organizacyjnych.
Uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić w Starostwie Powiatowym. Zobaczyli salę narad, biuro paszportów, a na zakończenie wicestarosta zaprosił młodzież do swojego gabinetu gdzie opowiedział o głównych działaniach, które realizuje powiat nowotomyski.
Z młodzieżą przyjechał Radny Rady Powiatu Nowotomyskiego Adam Pilc.
 
 
 

IX Olimpiada dla osób z niepełnosprawnością

 • 03-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
We wtorek, 3 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbyła się IX Olimpiada dla osób z niepełnosprawnością. Podczas Olimpiady dla Seniorów, emeryci udowodnili, że jesień życia można spędzić aktywnie.
W imprezie brali udział członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów: Koło nr 1 w Nowym Tomyślu, Koło nr 6 w Brodach, Koło nr 5 w Bukowcu, Koło nr 4 w Kuślinie, Oddział Rejonowy w Opalenicy, Zarząd Rejonowy w Nowym Tomyślu oraz uczestnicy Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu.. Starsi mieszkańcy powiatu nowotomyskiego rywalizowali w konkurencjach sportowych, odpowiednio dobranych do ich wieku i sprawności fizycznej. Na trybunach, oprócz kibiców dopingujących swoje drużyny, zasiedli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Powiat nowotomyski reprezentował starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, który oficjalnie otworzył tegoroczną olimpiadę. To kolejna sportowa inicjatywa dla osób starszych z powiatu nowotomyskiego, której głównym organizatorem jest Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.
 
 

„NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - RATUJ LUDZKIE ŻYCIE”

 • 03-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 30 listopada Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie przeprowadziło szkolenie dla społeczności lokalnej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Żyjąc w obecnych czasach, kiedy występuje nieustannie czynnik stresu, pośpiechu,  gdzie ludzie nie mają dla siebie czasu, by zatrzymać się dokonać refleksji nad własnym życiem. Niejednokrotnie stajemy się świadkami, gdy ktoś obok nas mdleje, dostaje zawału lub wydarzył się wypadek i nie potrafimy potrzebującym udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia.
 
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Koninie aplikowała z wnioskiem do Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych, z którego otrzymała dofinansowanie na wyposażenie w sprzęt niezbędny do niesienia pomocy potrzebującym.
Projekt, który zyskał aprobatę komisji nosił tytuł „Nie bądź obojętny- ratuj ludzkie życie”, skierowany był do trzech grup docelowych, dzieci, młodzieży oraz osób dojrzałych. Szkolenie składało się z części teoretycznej, testu oraz części praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z podstawowymi zasadami zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, algorytmami zachowań. Po części teoretycznej  uczestnicy szkolenia sprawdzali swoją wiedzę, którą pozyskali w formie testu. Następnie wszyscy uczestnicy zastosowali w praktyce wiedzę, którą nabyli. Każdy z uczestników przećwiczył na fantomie procedury postepowania w udzielaniu  RKO, opatrywania ran, skaleczeń, unieruchamiania złamań kończyn. Wszystkie osoby, zdały egzamin
z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i otrzymały zaświadczenia o udziale w szkoleniu.
Wszyscy uczestnicy szkolenia stwierdzili, że przeprowadzanie takich szkoleń jest bardzo ważne, by nauczyć ludzi reagować w odpowiedni sposób w razie zagrożenia życia lub zdrowia drugiego człowieka.
Patronem głównym projektu był GAZ- SYSTEM, Patronatem medialnym był: Powiat Nowotomyski, Gmina Lwówek, Zespół Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach, Tygodnik Nasz Dzień Po Dniu, Gazeta Lwówecka, pniewy24.pl, firma P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c. oraz fantomy użyczone do przeprowadzenia szkolenia dzięki uprzejmości firmy Major-Med  Pana Karola Majorek z Bród.
 
 
 
Tekst: Lidia Dudek
Zdjecia L. Dudek, Łukasz Judek
 
 
 

Spotkanie patriotyczne

 • 02-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 29 listopada w restauracji Chmiel i Wiklina odbyło się spotkanie patriotyczne Zarządu Rejonowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Nowym Tomyślu.
 
 
 
Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania patriotycznych pieśni w wykonaniu nowotomyskiego zespołu Wiklinki. Obecny na spotkaniu starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński przekazał podziękowania oraz gratulacje za podejmowaną aktywność przez członków związku.
Ważnym momentem podczas spotkania było wręczenie odznaczeń za zasługi dla związku. Złoty krzyż za zasługi dla ZKRPiBWP otrzymali: Łukasz Nyczkowski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz druhowie Jakub Kaczmarek i Krystian Dybek – działający aktywnie
w nowotomyskim środowisku harcerskim.
 
 

Konsultacje doradcze

 • 29-11-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj

Uwaga organizacje pozarządowe!

W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Powiatu Nowotomyskiego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Nowotomyskiego w 2020 roku w piątek, 13 grudnia w godzinach od 14:00 do 19:00 w Biurze Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu przy ulicy Tysiąclecia 6 (wejście od budynku Bursy Szkolnej) konsultacje doradcze przeprowadzi przedstawiciel Centrum PISOP. Z konsultacji będą mogli skorzystać przedstawiciele organizacji pozarządowych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: promocja@powiatnowotomyski.pl ze wskazaniem dogodnej dla Państwa godziny (przybliżony czas konsultacji to 20 minut). Zgłoszenia przyjmujemy do 11 grudnia.

 

Będzie rozbudowa Powiatowego Centrum Sportu

 • 29-11-2019
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
W czwartek, 28 listopada odbyło się podpisanie umowy na rozbudowę zaplecza sanitarno-szatniowego przy Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Inwestycja, której wykonawcą została firma Całus z Borui Nowej ma się zakończyć z końcem lipca 2020 r.
1 2 3 4 5 6 ... 79
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl

tel. 61 44 26 700

fax 61 44 23 589

email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl