Dzisiaj jest: Sobota, 25 Styczeń 2020 Imieniny: Pawła i Miłosza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zbąszyńska biblioteka zaprasza!

  • 10-07-2019
  • Autor: Marzena Matusiak
  • drukuj
„Biblioteka na plaży, czyli Zbąszyń czyta nad jeziorem” zawita ponownie na plażę miejską w Łazienkach. Od 27 lipca do 11 sierpnia zapraszamy Państwa do Strefy Biblioteki. Czytelnia plenerowa będzie czynna codziennie od 14:00 do 18:00 podczas trwania 9. Święta Jeziora aż do kończącej projekt imprezy sportowo-rekreacyjnej „Aktywna Plaża”. Przez ten czas promujemy czytelnictwo oraz walory turystyczne naszego miasta. W Strefie Biblioteki będzie można spędzić czas, czytając czasopisma lub książki.
29 lipca, w poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych, zapraszamy na plażę na spotkanie autorskie dla dzieci i młodzieży. W tym roku odwiedzi nas Łukasz Wierzbicki, autor książek między innymi o Aleksandrze Dobie oraz Niedźwiedziu Wojtku. Będzie to niezapomniane spotkanie, autor w nietuzinkowy sposób opowiada historie swoich bohaterów. 30 lipca, we wtorek, o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Jakubem Poradą – dziennikarzem i podróżnikiem. Jest on autorem książek podróżniczych takich jak „Porada na Europę, tanie podróżowanie” czy „Polska da radę”. Natomiast 1.08, w czwartek, o godzinie 20:00 znowu zapraszamy do strefy kulturalno-sportowej na spotkanie z Mariuszem Szczygłem - reporterem i pisarzem. Prowadził on pierwszy telewizyjny talk show z Agatą Młynarską. My porozmawiamy z nim o literaturze, ludziach i o życiu.
Innymi ciekawymi atrakcjami w Strefie Biblioteki będzie spotkanie „Klubu Robótek Ręcznych” - na ten letni czas Klub przeniesie się na plażę. Będzie to okazja do spotkania się w wakacje i „wydziergania” czegoś nowego. Dla młodzieży w poniedziałek 5 sierpnia przeprowadzimy warsztaty twórcze na podstawie scenariuszy twórczego pisania „Loesje”. Jest to współczesna forma wyrażania myśli w postaci aforyzmów na bazie inspiracji z otaczającego nas świata. Z haseł, które powstaną, wybierzemy najlepsze i stworzymy duże napisy z pojedynczych liter z tworzywa do ustawienia w miejscach publicznych. Warsztaty będą połączone z teorią, młodzi ludzie dowiedzą się, czym jest "Loesje" jako street art zaangażowany społecznie.
Podobnie jak w roku ubiegłym funkcjonować będzie "Podwórek Biblioteki". Jest to wydzielona cześć z Strefy Biblioteki przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Królować tam będą gry i zabawy z dawnych lat. Są one stworzone z drewna, w dużych rozmiarach. (tj. kółko i krzyżyk, jenga, bierki, tor kapslowy, rybki, makiety lalek z drewna). Nie zabraknie kodowania w plenerze z robotami Photon dla tych, którzy lubią pogłówkować i „pobawić” się w kodowanie. W Cafe Hildegarda przeprowadzimy warsztaty pod tytułem „Fascynujący świat legend zbąszyńskich”, na które szczególnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
Na podsumowanie naszej działalności na plaży zaprosimy wszystkich mieszkańców oraz turystów w sobotę 10 sierpnia na kino plenerowe (w tym roku, zgodnie z sugestiami, będzie też kino familijne i coś dla najmłodszych widzów). Także w sobotę zapraszamy na  „Węgierskie popołudnie”, czyli wspólne gotowanie zupy węgierskiej oraz spotkanie autorskie z doktorem Adamem Szabelskim, specjalizującym się w historii Węgier i stosunkach polsko-węgierskich.
Po południu w niedzielę zapraszamy wraz z Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji na bieg rodzinny pt. „Family Run”. Odbędzie się ono na terenie Plaży Miejskiej.
Dodatkowo podczas całego trwania projektu „Biblioteka na plaży” po ulicach i okolicach Zbąszynia oraz po plażymiejskiej kursować będzie bibliorower, który rozwozić będzie książki z bookcrossingu. Książkę po przeczytaniu będzie można zwrócić na bibliorower, do biblioteki lub do strefy biblioteki na plaży. Bibliorower chętnie też przyjmie książki, które udostępnimy innym czytelnikom.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wszystkie aktywności, które towarzyszyć będą „Bibliotece na plaży”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.
 
 
 
tekst: Daria Klorek, koordynatorka projektu
(zdjęcia: M. Szczygła i J. Porady dzięki uprzejmości agencji autorskich; zdjęcie zespołu BP w Zbąszyniu autorstwa W. Strażyńskiego dzięki uprzejmości Hotelu „Navigator” w Zbąszyniu)
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl