Dzisiaj jest: Czwartek, 12 Grudzień 2019 Imieniny: Adelajdy i Aleksandra
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

 • 12-11-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W poniedziałek, 11 listopada w całym kraju odbyły się uroczystości związane z 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W Nowym Tomyślu obchody święta rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy z udziałem Kompani Honorowej Wojska Polskiego z Międzyrzecza. 
Po zakończonej mszy mieszkańcy miasta, delegacje oraz zaproszeni goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu ul. Piłsudskiego. Po oficjalnym otwarciu, w stronę placu Niepodległości wyruszył III Marsz Niepodległości. Na czele marszu szła orkiestra dęta z Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, Kompania Honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, harcerze oraz delegacje. Oddając hołd wszystkim pomordowanym za wolność Ojczyzny, delegacje wspólnie złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Międzyzakładowe Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla.

 • 12-11-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

W sobotę, 9 listopada na strzelnicy małokalibrowej w Nowym Tomyślu obyły się Międzyzakładowe Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla.
Celem tych zawodów było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.
Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonu LOK Nowy Tomyśl przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

 

W zawodach sklasyfikowano 9 zespołów, a ogółem strzelało 38 strzelców,

W klasyfikacji zespołowej:
pierwsze miejsce z wynikiem 341 pkt. zdobyła drużyna Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu,
drugie miejsce z wynikiem 323 pkt. – Urząd Miejski w Nowym Tomyślu,
trzecie miejsce wynikiem 322 pkt. – Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud

W klasyfikacji indywidualnej strzelców:
pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Henicz - 92 pkt.
drugie miejsce zajął Szymon Wieczorek – 92 pkt.
trzecie miejsce zajął Mikołaj Kortus – 90 pkt.
czwarte miejsce zajął Karol Skałaski – 90 pkt.
piąte miejsce zajął Andrzej Kaczmarek – 88 pkt.
piąte miejsce zajął Krzysztof Bukczyński – 88 pkt.

W klasyfikacji kobiet najlepsze wyniki osiągnęły:
Agnieszka Henicz - 92 pkt.
Izabela Janeczek – 84 pkt.
Anita Tomczak – 71 pkt.

Wręczenie pucharów, dyplomów i upominków dokonał obecny na zawodach burmistrz Włodzimierz Hibner.
W organizację zawodów zaangażowani byli członkowie LOK Nowy Tomyśl - Lech Bobkiewicz, Henryk Sabaturski oraz Zenon Kańduła.
Relacja fotograficzna: Wojciech Teleszyński i Karol Skałaski.

 
 

Upamiętnili pomordowanych w czasie II Wojny Światowej

 • 12-11-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 8 listopada, w miejscowości Jabłonna z inicjatywy komitetu społecznego odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą ofiarom II wojny światowej, zamordowanym w Pierwszym Niemieckim Obozie Koncentracyjnym na ziemi Polskiej – Fort VII w Poznaniu.
 
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele na cmentarzu polskim w Jabłonnie.
Druga część uroczystości rozpoczęła się od poświęcenia oraz odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Po oficjalnych przemówieniach oraz złożeniu pamiątkowych wiązanek uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostali na poczęstunek do miejscowej świetlicy wiejskiej.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów z powiatu grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego, a także zaproszeni goście i rodziny pomordowanych.
 
 

Zapoznali się z funkcjonowaniem nowotomyskich firm

 • 12-11-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 7 listopada w stolicy powiatu nowotomyskiego gościliśmy delegację z Ukrainy, która na zaproszenie Senatora Jana Filipa Libickiego zwiedziła miejscowe firmy. Goście zapoznali się z funkcjonowaniem Aesculap Chifa oraz Berotu.

Dziękujemy w imieniu gości za miłe przyjęcie oraz zaprezentowanie nowatorskich metod produkcji.
 
 
 

Zbiórka dla potrzebujących rodzin z Ukrainy

 • 07-11-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce dla potrzebujących rodzin z Rejonu Tarnopol – partnerskiego miasta Powiatu Nowotomyskiego.

TURNIEJ POWIATÓW

W środę, 6 listopada w ośrodku treningowym Akademii Lecha Poznań w Popowie koło Wronek odbyły się Mistrzostwa Powiatów. Jest to inicjatywa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, która ma na celu obserwację wyróżniających się zawodników z danych regionów. Tym razem zagrali młodzi piłkarze z roczników 2009 i 2010.W turnieju nie mogło zabraknąć ekipy reprezentującej Powiat Nowotomyski.
 
czytaj dalej

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

 • 07-11-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W  środę, 6 listopada w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Nowym Tomyślu zakończyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Centrum PISOP. Przedstawiciele organizacji z terenu Powiatu Nowotomyskiego zapoznali się z nowymi wzorami umów i sprawozdań, które dotyczą realizacji zadań publicznych.

Roczny program współpracy

 • 05-11-2019
 • Autor: Anna Albrecht
 • drukuj
Uchwałą Nr XIII/128/2019 z dnia 30 października 2019 roku Rada Powiatu Nowotomyskiego przyjęła Roczny program współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok.
 
 
Treść podjętej uchwały wraz z niniejszym dokumentem znajduje się w załączeniu. 
 
 

Najpiękniejszy ogród w powiecie

 • 31-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 31 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy Jesienny Ogród na terenie Powiatu Nowotomyskiego w roku 2019”.
 
Po zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami oraz ocenie ogrodów przez Komisję Konkursową zostali wyłonieni zwycięzcy.
Spośród 9 zgłoszeń, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu pierwsze miejsce zajął ogród Państwa Beaty i Henryka Kurków z Opalenicy, na drugim miejscu znalazł się ogród z Wąsowa, pielęgnowany przez Panią Justynę Bilską, a miejsce trzecie otrzymał ogród Państwa Alicji i Włodzimierza Hewczuków z Lubienia.
Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci vouchera zakupowego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
 
 

Dofinansowania na drogi

 • 31-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W październiku włodarze powiatu nowotomyskiego podpisali trzy umowy o dofinansowanie przebudowy i remontów dróg.
 
W piątek, 11 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w związku z realizacją operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 podpisano umowę na „Przebudowę pasa drogowego nr 2713P Łomnica - Nowy Dwór”. Kwota przyznanej dla Powiatu Nowotomyskiego pomocy wynosi niespełna 900 tyś zł, a całkowity koszt operacji ponad 1,4 mln zł. Inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej lokalnej infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenia atrakcyjności terenów przyległych do dróg. Podpisy pod umową złożyli – z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu: Krzysztof Grabowski – wicemarszałek wielkopolski, z ramienia Powiatu Nowotomyskiego: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i skarbnik powiatu Barbara Golon.
 
Z kolei w poniedziałek, 28 października podpisano dwie umowy w ramach zadań realizowanych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsza z nich dotyczyła przebudowy i remontu drogi powiatowej nr 2727 P Przyprostynia - Chobienice. Kwota dofinansowania to niespełna 6,5 mln. zł., a środki własne Powiatu to niecałe 2 mln 274 tys. zł. W ramach drugiej z umów przebudowany zostanie pas drogi powiatowej nr 1881 P Brody – Turowo. Dofinansowanie wynosi prawie 1mln. 230 tys. złotych, a wkład powiatu niecałe 528 tys. zł. Sygnatury pod umowami złożyli: wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i skarbnik powiatu Barbara Golon.
 
1 2 3 4 5 6 ... 79
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.