Dzisiaj jest: Czwartek, 12 Grudzień 2019 Imieniny: Adelajdy i Aleksandra
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Otwarty Konkurs Ofert

 • 31-10-2019
 • Autor: Patrycja Dembniak
 • drukuj
Zarząd Powiatu Nowotomyskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą „Prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub  nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2020 r.”
 
 

Wybrali przewodniczącego

 • 31-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj

W środę, 30 października w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W trakcie obrad dokonano wyboru nowego przewodniczącego Rady, którym został Jakub Skrzypczak. Ponadto w skład rady weszły dwie nowe osoby. Dorota Kaczmarek jest przedstawicielem Rady Powiatu Nowotomyskiego, zaś Ryszard Nowak reprezentuje Stowarzyszenie Forum Obywatelskie Powiatu Nowotomyskiego. Minutą ciszy uczczono również pamięć śp. Moniki Perz, która w Powiatowej Radzie Pożytku Publicznego pełniła rolę Przewodniczącej. W obradach uczestniczył także wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor.

 

Gratulacje podczas sesji

 • 30-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Podczas Sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego, która odbyła się w środę, 30 października,  starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Renatą Gruszką pogratulowali dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – Łukaszowi Frańskiemu, zdobycia przez szkołę tytułu laureata konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku”. Gratulacje otrzymał także dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu - Bogusław Pietrusiewicz, przez którego kierowana szkoła otrzymała nagrodę za najlepszy Projekt uczniowski w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2019”. Do grona wyróżnionych dołączył także Przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Nowym Tomyślu, który w ubiegłym tygodniu został wyróżniony w konkursie „Viva! Wielkopolski Senior edycja 2019”.
 
 
 

VII Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych

 • 29-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W sobotę, 26 października w Wąsowie odbył się III Bieg Niepodległości, będący również biegiem finałowym, VII Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych. Imprezą towarzyszącą był rajd Nordic Walking. W składzie tegorocznej edycji Grand Prix oprócz biegu finałowego znalazły się następujące zawody: IX Dziesiątka Fiedlerowska w Bolewicach, XXVIII Bieg Opalińskich w Opalenicy, IX Chyża Dziesiątka w Nowym Tomyślu, XXXII Bieg Zbąskich - XII Półmaraton Zbąszyń, IX Lwówecka Dziesiątka - XL Bieg Powstańczy Lwówek oraz wspomniany III Bieg Niepodległości w Wąsowie.
 
W biegu finałowym wystartowało łącznie 125 biegaczy oraz 19 osób w konkurencji Nordic Walking. Sportowcy mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę wiodąca urokliwymi zakątkami Wąsowa. Na mecie każdy zawodnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a wszystkie panie dodatkowo piękną różę. Spośród zawodników biorących udział w klasyfikacji Grand Prix rozlosowano sportowe nagrody. Dla najlepszych biegaczy przygotowano nagrody pieniężne w postaci kart podarunkowych do zrealizowania w sieci sklepów sportowych Decathlon. Najlepszym zawodnikiem Grand Prix okazał się Przemysław Fornalik, z łącznym czasem 02:55:29. Za nim z czasem 03:04:35 uplasował się Karol Miszta. Trzecie miejsce w klasyfikacji Open przypadło w udziale Marcinowi Mazur (03:12:48).
 
Wśród pań najlepszym wynikiem może się poszczycić Iwona Maciąg (czas: 03:27:36), która wyprzedziła Joannę Guzik (czas 03:38:04) i Agnieszkę Wachowską (czas: 03:45:46). W konkurencji Nordic Walking pierwsze miejsce zajął Szymon Skrzypczak. Na drugim znalazł się Jacek Guzek, a na trzecim Marzena Feliksiak.
 
Puchary i nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, wójt gminy Kuślin Mieczysław Skrzypczak, wójt Miedzichowa Stanisław Piechota (uczestnik biegu finałowego), dyrektor PCS Jakub Skrzypczak, członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Edwin Pigla, zastępca przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Tomasz Szczechowicz, radny Rady Powiatu Nowotomyskiego Jacek Pieprzyk, skarbnik powiatu Barbara Golon, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Grodzisk Wojciech Śliczner oraz zastępca dyrektora ZSiPO w Bolewicach Wiesław Żołędziowski.
 
Organizatorem głównym biegu finałowego było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu i Gmina Kuślin. Sponsorem cyklu był Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu.
Szczególne wyrazy wdzięczności należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie biegu finałowego. Dziękujemy także miejscowym strażakom i służbom porządkowym oraz uczniom - wolontariuszom z ZSPP w Wąsowie i ZS nr 1 w Nowym Tomyślu. Gratulujemy wszystkim sportowcom, którzy ukończyli biegi zaliczane do Grand Prix.
 

Uczniowie pomagali w organizacji imprezy biegowej - PKO Poznań Maraton

W niedzielę, 20 października młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu po raz kolejny zaangażowała się w organizację już 20 edycji imprezy biegowej - PKO Poznań Maraton. Uczniowie, podobnie jak w zeszłych latach, odpowiedzialni byli za przechowywanie rzeczy osobistych uczestników poznańskiego maratonu.

Viva Wielkopolski Senior

 • 28-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Podczas odbywających się w piątek, 25 października  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uroczystości podsumowujących konkurs „Viva! Wielkopolski Senior” wyróżnienie otrzymał przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Nowym Tomyślu.
 Kapituła konkursu doceniła działalność pana Zenona Matuszczaka na rzecz osób starszych w Województwie Wielkopolskim. Obecny podczas Gali starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński odebrał z rak członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej podziękowanie za zgłoszenie kandydata do konkursu.
 
 
 

Dzień Seniora w Klubie Osiedlowym

 • 24-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 23 października w Klubie Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Spotkanie to było doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji pomiędzy seniorami z Nowego Tomyśla a zaprzyjaźnionymi seniorami z Pniew.
Obecna na spotkaniu Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka przekazała zgromadzonym najlepsze życzenia oraz symboliczny bukiet kwiatów.
 
 

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

 • 21-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

 

 

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

 1. informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
 2. informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
  • bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
  • w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,
 3. informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl

 

"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

 • 17-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 17 października w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Seniora. Hasłem tegorocznego spotkania były Benjamina Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Głównym organizatorem spotkania był Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu.
 
 
W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz powiatu nowotomyskiego, gmin, stowarzyszeń i instytucji oraz osoby prywatne. Podczas spotkania Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu - Zenon Matuszczak podkreślił szczególną rolę Seniorów w społeczeństwie, którzy są źródłem życiowej mądrości nabywanej z upływem lat. Działalność nowotomyskich seniorów PZERiI w Nowym Tomyślu, przedstawiona została w przygotowanym przy współudziale pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu pokazie audiowizualnym. W części artystycznej wystąpił Zespół Jarzębina działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu.
Z ramienia Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, życzenia dla seniorów przekazali: wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Łukasz Nyczkowski
Międzynarodowy Dzień Seniora jest przede wszystkim dobrą okazją, aby podziękować za pracę na rzecz osób starszych i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez seniorów. Powyższe wydarzenie zostało zorganizowano przy wsparciu środków pochodzących z Powiatu Nowotomyskiego, Gminy Nowy Tomyśl oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
 

W Sątopach wypuszczono bażanty

 • 17-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 16 października na gruntach wsi Sątopy w ramach Programu redukcji drapieżnika i introdukcji zwierzyny drobnej dokonano wsiedlenia bażanta. Introdukcję prowadzono na terenie obwodu łowieckiego dzierżawionego przez Koło Łowieckie "Daniel". 
W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy drugiej i czwartej Szkoły Podstawowej w Sątopach wraz opiekunkami oraz panią dyrektor. Spotkanie otworzył Prezes Koła Łowieckiego "Daniel" Adam Garczarek przedstawiając cel akcji, jakim jest odnowienie populacji zwierzyny drobnej w środowisku i zwiększenie bioróżnorodności, wskazując konieczność udziału człowieka w tych działaniach. Powitał jednocześnie wszystkich zebranych: dzieci z opiekunami, przedstawicieli samorządu powiatowego w Nowym Tomyślu oraz Nadleśnictwa Grodzisk, pod auspicjami których i przy ich pomocy finansowej Program jest realizowany. Dzieci bardzo zaciekawione, mogły w naturze, z bliska obejrzeć bażanty i kuropatwy.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 79
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.