Dzisiaj jest: Sobota, 14 Grudzień 2019 Imieniny: Alfreda i Izydora
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

75-lecie Ligi Obrony Kraju

 • 14-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 10 października w Poznaniu odbyła się uroczystość z okazji 75-lecia Ligi Obrony Kraju. Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zebranym na uroczystości gościom przedstawiono rys historyczny Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK. Nie zabrakło także omówienia współczesnych osiągnięć oraz jubileuszowych refleksji zaproszonych gości.
 
Obchody 75-lecia LOK stały się okazją do uhonorowania zasłużonych członków medalami „Za zasługi dla LOK”, za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego oraz okolicznościowym medalem
z okazji 75-lecia.
Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in.: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Prezes Rejonowej Organizacji LOK w Nowym Tomyślu Lech Bobkiewicz oraz kierownik Rejonu LOK w Nowym Tomyślu Henryk Sabaturski, którzy otrzymali okolicznościowy medal z okazji 75-lecia LOK.
 
 

Noc Zawodowców

W piątek, 4 października w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyła się znana w całej Wielkopolsce impreza skierowana do uczniów pn. „Noc Zawodowców”. Zlokalizowanie wydarzenia w powiecie nowotomyskim możliwe było dzięki życzliwemu wsparciu Centrum Wspierania Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu i Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu. Tego dnia młodzież ze szkół podstawowych z całego powiatu miała możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia zawodowego, branżowego, jakie odbywa się na naszym terenie. Noc Zawodowców 2019, edycja 2.0. swoim honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak.
 
Wydarzenie, mimo że dedykowane było w założeniu właśnie do młodszych uczniów, stało się także – dzięki konkursowi fotograficznemu – ciekawym doświadczeniem dla uczniów ze szkół średnich, którzy przez blisko miesiąc mogli składać swoje prace – fotografie – w konkursie pod nazwą „Uczeń w akcji zawodowo”. Celem konkursu było m. in. promowanie edukacji poprzez prezentację fotograficznych prac uczniów przedstawiających proces nauki zawodu oraz jego efekty, budowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego i technicznego. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie: Joanna Borowiak oraz Mateusz Szukała z ZS RCKU w Trzciance, Weronika Nowak z ZS nr 2 w Nowym Tomyślu. Trzecie miejsce przypadło fotografii pt. „Mechanika pojazdowa – zabawa światłem” wykonanej przez uczennicę Darię Gugniewicz z ZS w Opalenicy. Drugie miejsce w konkursie zajęła fotografia pt. „Klient nasz Pan” uczennicy Zuzanny Fabian z ZS RCKU w Trzciance. Pierwsze miejsce za wykonanie zdjęcia pt. „Spawanie” zajął Jakub Kubicki z ZS Nr 2 w Nowym Tomyślu. Nagrodami w konkursie były bony podarunkowe o wartości 900, 700, 500 oraz 3 x 300 zł.
Noc zawodowców 2019, edycja 2.0. rozpoczęła się punktualnie o godz. 17:00, przybyłych do Powiatowego Centrum Sportu oficjalnych gości, nauczycieli, rodziców i przede wszystkich samych uczniów przywitał gospodarz obiektu – Dyrektor PCS Jakub Skrzypczak.
Oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie Starosta Nowotomyski – Andrzej Wilkoński oraz Dyrektor CWRKDiZ w Poznaniu – Mariusz Kubiak. W swoim przemówieniu Starosta Nowotomyski podkreślił jak ważne jest kształcenie dualne oraz zachęcił młodzież do wyboru oferty edukacyjnej na naszym terenie, docenił także współpracę w zakresie kształcenia technicznego z CWRKDiZ w Poznaniu.
Wśród atrakcji – stoisk szkół, firm, przedsiębiorców, czeladników – nie zabrakło także prezentacji szkół z terenu powiatu nowotomyskiego. Jednak najbardziej wyczekiwaną osobą tego wieczoru był Tomasz Drab – Mistrz Świata we fryzjerstwie, który pokazał na uczniach ZS nr 1 i 2 w Nowym Tomyślu kilka fantastycznych fryzur, a młodzi uczniowie na scenie wyglądali i zachowywali się jak na profesjonalnych wybiegach modowych.
Ogromnym sukcesem okazała się także strefa doradztwa zawodowego. Do pokoju, gdzie swobodnie można było porozmawiać z wykwalifikowanymi doradcami, kolejki ustawiały się do samego końca Nocy Zawodowców. Zarówno uczniowie, jak i rodzice bardzo chwalili sobie tego typu pomoc.
 
 

100 lat PCK

 • 11-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W czwartek, 10 października w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji 100 - lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Z zaproszenia Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Tomyślu oprócz członków i sympatyków organizacji skorzystali przedstawiciele władz samorządowych gmin i powiatu, okolicznych przedsiębiorstw, szkół i wolontariusze. Spotkanie było okazją do przypomnienia historii organizacji, wręczenia jubileuszowych odznaczeń i podziękowań za współpracę.
 
Doniosłym momentem uroczystości było wręczenie pani Emilii Jarczyńskiej - kierownik Biura OR PCK w Nowym Tomyślu nadanego uchwałą Rady Powiatu Nowotomyskiego odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”. W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego wręczenia dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka i członek Zarządu Powiatu Edwin Pigla. W dowód uznania za wieloletnie efektywne wspieranie PCK Prezes Zarządu Głównego PCK Stanisław Kracik okolicznościowym Medalem 100 lecia wyróżnił: Emanuelę Grychtę, Elżbietę Dzierżyńską, Tadeusza Szczerbala, Ireneusza Kozeckiego i Henryka Helwinga. Medale wręczyła dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu Beata Kozak - Ciężkiewicz.
 

Najlepsi uczniowie docenieni

 • 10-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

W czwartek, 10 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu odbyło się wręczenie nagród starosty nowotomyskiego dla uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowotomyski. Jednorazowe nagrody przyznane zostały za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019, które otrzymało czterdziestu uczniów.

 

Nagrodę mogli uzyskać uczniowie, którzy osiągnęli w ubiegłym roku szkolnym średnią ocen co najmniej 5,3 oraz bardzo dobrą ocenę
z zachowania lub są finalistami krajowych olimpiad przedmiotowych.
W uroczystym spotkaniu młodzieży uczestniczyli: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych Marek Nyćkowiak oraz dyrektorzy szkół, z których uczniowie otrzymali stypendium

Stypendia otrzymali:

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu: Tomczak Wiktoria, Rożek Gabriela Jadwiga, Bąkowska Zuzanna, Matuszczak Amelia Maria, Paszke Robert, Drózd Patryk, Gąsiorowska Weronika, Jarnut Mateusz, Jarosz Klaudia, Wyrwa Laura, Bartkowiak Arkadiusz, Bernat Mikołaj, Kaczmarek Oliwia, Kaczmarek Paulina, Kasperska Kecja, Łuczak Maja, Nawrot Przemysław, Radom Aleksandra, Stachowiak Marcin.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu: Fabian Sandra, Tomaszewska Julia, Łodyga Aleksandra, Waśko Oliwia, Grajek Miłosz, Tomczak Fryderyk, Loba Dominika, Piątek Natalia, Werner Dominika.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu: Bryza Dawid, Szelzchen Michał, Woźniak David, Tomaszewska Patrycja, Stachowiak Dawid.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance: Piśny Michał, Światłowski Jakub, Odważny Jan, Lemański Emil, Piechota Kacper.

Po wręczeniu nagród z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, starosta nowotomyski spotkał się z dyrektorami szkół i jednostek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Nowotomyski.

 
 
 

Wymiana doświadczeń

 • 10-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W poniedziałek, 7 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu gościła delegacja Powiatu Chodzieskiego ze starostą chodzieskim Mirosławem Jaruszkiem na czele. Okazją do odwiedzin w naszym powiecie są plany położonego w północnej Wielkopolsce Powiatu Chodzieskiego w zakresie utworzenia centrum usług wspólnych do obsługi jednostek oświatowych. 
 
Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Nowym Tomyślu Marek Nyćkowiak podzielili się doświadczeniami Powiatu Nowotomyskiego w realizacji zadań oświatowych przez jednostkę centralną. Warto przypomnieć, że taka jednostka obsługująca szkoły i placówki oświatowe oraz Powiatowe Centrum Sportu istnieje w tutejszym samorządzie powiatowym od 1 marca 2019 roku. Z toku rozmów wynikało, że goście z Chodzieży już w najbliższym czasie planują utworzenie popularnie nazywanego "cuw-u", a spotkanie pozwoliło im poznać zarówno zasady funkcjonowania takiej jednostki, jak i kluczowe kwestie związane z przygotowanie do wdrożenia tego typu zmiany. Na zakończenie, przedstawiciele obu samorządów wymienili między sobą materiały promocyjne obu wielkopolskich powiatów.
 

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

UCHWAŁA NR 123/GN/2019
ZARZĄDU POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
z dnia 30 wrześrńa 2019 r.
w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości położonej w Nowym Tomyślu przy
ul. Poznańskiej, przeznaczonej do oddania w najem.
 

Trwa konkurs fotograficzny "Las w obiektywie"

 • 07-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 
 
Regulamin oraz szczegóły konkursu dostępne są pod linkiem:
 
 

Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie

 • 07-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

W sobotę, 5 października, na terenie strzelnicy sportowej w Nowotomyskim Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie z Broni Małokalibrowej o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu. Głównym celem zawodów było uczczenie Święta Wojska Polskiego.

 

 

W zawodach udział wzięły reprezentacje trzech powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego. Każda jednostka samorządowa wystawiła do rywalizacji czteroosobowe zespoły po 2 z każdego powiatu (jeden zespół z udziałem Starostów, drugi z udziałem Przewodniczących Rad Powiatu).
Zadaniem strzelców było strzelanie z karabinka KBKS z pozycji oraz strzelanie z pistoletu małokalibrowego MARGOLIN.


W klasyfikacji indywidualnej starostów i przewodniczących rad powiatów, miejsce pierwsze zajął Redlich Adam, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, drugie miejsce zajął Górny Sławomir, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim, trzecie miejsce zajęła Henicz Agnieszka reprezentująca Radę Powiatu Nowotomyskiego.


W klasyfikacji indywidualnej miejsce pierwsze zajął Wesoły Eugeniusz, drugie miejsce zajął Kandulski Maciej, a trzecie zajęła Kandulska Weronika.


W klasyfikacji drużynowej, puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu otrzymali;
1. miejsce – 711 pkt. Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim,
2. miejsce – 706 pkt. Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu,
3. miejsce – 641 pkt Rada Powiatu Nowotomyskiego.


Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów oraz nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.

 

Zapraszamy na Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

 • 07-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Podpisano porozumienie

 • 07-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 4 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu podpisano porozumienie, dotyczące autobusowych przewozów pasażerskich. Dokument, którego inicjatorem był Powiat Poznański jest efektem rozmów pomiędzy samorządami województwa wielkopolskiego, dotyczących współfinansowania połączeń PKS.
 Jest również odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i zgłaszane od wielu mieszkańców Powiatu Nowotomyskiego prośby i wnioski. Jak podkreślił starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński przystąpienie do porozumienia jest decyzją komplementarną do decyzji o przystąpieniu powiatu do Kolei Metropolitarnej i zapewni budowę optymalnej sieci publicznego transportu zbiorowego.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 79
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.