Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaKulturaWybrali nowe ZarządyJesteś w dziale:

Kultura

Wybrali nowe Zarządy

13-04-2018 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: Wybrali nowe Zarządy
W czwartek, 12 kwietnia w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbył się Walny Zjazd Delegatów Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu. Podobne spotkanie podczas którego obchodzono Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych zorganizował w restauracji „Nie Na Żarty” Oddział Rejonowy PZERiI w Opalenicy.
 
Podczas spotkania w Nowym Tomyślu przewodniczący ZR PZERiI przedstawił podsumowanie działań Związku i rozliczenie finansowe, którym delegaci udzielili absolutorium. W wyniku przeprowadzonych wyborów Zarząd w obecnej kadencji będą tworzyć: Zenon Matuszczak, Krystyna Hancyk, Anna Andrzejewska, Franciszek Kowal, Stefan Słociński, Elżbieta Utrata, Marian Raczkowiak, Danuta Kluj i Czesława Kuster. Warto podkreślić, że w Zarządzie zasiedli wszyscy przedstawiciele kół zrzeszonych w Oddziale Rejonowym. W skład Rejonowej Komisji Rewizyjnej wybrani zostali: Irena Słomko, Maria Szeffner i Teresa Pustelnik. Delegatami na Zjazd Zarządu Okręgowego PZERiI w Poznaniu zostali: Zenon Matuszczak i Marian Raczkowiak.
 
Wśród zadań, które członkowie stowarzyszenia mają zamiar realizować w tym roku znalazły się m.in.: działania aktywizacyjne skierowane do osób starszych i niepełnosprawnych, opieka nad schorowanymi i samotnymi oraz pozyskiwanie nowych członków.
W Opalenicy spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Sabiny Kuderemskiej - przewodniczącej Zarządu PZERiI, która otrzymała liczne adresy okolicznościowe oraz kwiaty w podziękowaniu za przeprowadzone dotychczas działania zrzeszające seniorów z gminy Opalenica. Następnie podsumowano działania PZERI w ubiegłej kadencji i przedstawiono sprawozdania: merytoryczne oraz finansowe z działalności opalenickiego Zarządu Rejonowego PZERiI.
 
W wyniku przeprowadzonego głosowania członkowie stowarzyszenia wybrali Zarząd, w składzie którego znaleźli się: Bogumiła Górczak, Janina Grześ, Teresa Kaczmarek, Czesława Kocik, Henryk Kubaczyk, Sabina Kuderemska, Barbara Napierała, Zbigniew Pawlicki, Michał Rzepa. Komisja Rewizyjna: Emilia Ławicka, Helena Gałkowska, Teodora Sobieska. Delegatem na Zjazd Okręgowy w Poznaniu została wybrana Sabina Kuderemska. W części artystycznej spotkania wystąpił zespół Seven Brass.
 
Powiat Nowotomyski podczas spotkań reprezentował starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, który pogratulował nowo wybranym Zarządom i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę na niwie kulturalnej i społecznej. Odpowiadając na potrzeby osób starszych włodarz powiatu wręczył uczestnikom spotkań „Poradniki Prawne dla Seniora”, zawierające zbiór cennych informacji i przydatnych wskazówek, stanowiących bogate źródło wiedzy dla osób starszych.
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2