Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Oświata

Finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

29-03-2018 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: Finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego
W poniedziałek 26 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbył się już czwarty finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Dwadzieścioro trzecioklasistów z gimnazjów w Borui Kościelnej, Chrośnicy, Lwówku, Michorzewie, Nowym Tomyślu, Opalenicy
i Wąsowie miało okazję popisać się swymi umiejętnościami poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym.
 
Przypomnijmy, że w poniedziałek 29 stycznia br. 496 uczniów klas trzecich z dziewięciu gimnazjów - w Borui Kościelnej, Bukowcu, Chrośnicy, Lwówku, Michorzewie, Nowym Tomyślu, Opalenicy i Wąsowie - zmierzyło się z pisemnym testem ortograficznym. Każdy uczeń mógł uzyskać 50 punktów. Test wskazał trzecioklasistów, którzy w swojej klasie uzyskali trzy najwyższe wyniki.
 
Natomiast we wtorek 6 marca br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbył się II etap konkursu. Tym razem uczniowie zmagali się z testem komputerowym opracowanym na Szkolnej Platformie Edukacyjnej Librus. Do komputerów zasiadło 64 trzecioklasistów z ww. gimnazjów Wyniki obu etapów wyłoniły 20 uczniów, którzy wzięli udział w finale konkursu.
 
O tym, że nie było łatwo, może przekonać fragment dyktanda ułożonego specjalnie na konkurs przez panią Annę Przybylską pt. Modowe co nieco:
„Dziś, ni stąd, ni zowąd pojawiają się nowe trendy, z niewyobrażalną siłą prą nowe style. Każda supernowoczesna kobieta z heroicznym wysiłkiem, tudzież na łapu-capu gromadzi wokół siebie monstrualną górę rzeczy potrzebnych i najpotrzebniejszych, hołdując zasadzie, że nieważny chaos i nieład, gdy zewsząd czyhają niechybnie niepowtarzalne okazje. Miałaby się z pyszna, jeśliby w czas ekstranowoczesnych czółenek, jasnoniebieskich dżinsów,
biało-granatowych półdługich spódnic nie nabyła. Tak wszechwiedząca, żądna wrażeń znawczyni mody, wietrząc okazje, piętrzy w swej niewyobrażalnych rozmiarów szafie tiule, żorżety, dżerseje, płótna i muśliny. Zaś odzieżowi superkupcy potęgują sprzedaż.”
 
Uczestnikom konkursu towarzyszyli zaproszeni goście: starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, dyrektorzy szkół, nauczyciele i opiekunowie młodzieży.
 
Aby umilić chwile oczekiwania na werdykt komisji, w przerwie konkursu wystąpili młodzi artyści z nowotomyskiej Szkoły Podstawowej nr 3, którzy potwierdzili, że w naszej szkole nie brak talentów wokalnych, muzycznych i recytatorskich.
 
Potem już wszystko stało się jasne. Dyrektor Andrzej Wałęsa wraz z komisją konkursową, którą stanowili nauczyciele języka polskiego - p. Anna Przybylska, p. Marzena Dach - Kolanko, p. Dorota Wiśniewska, p. Mirosława Szymczak - Ratajczak, p. Anna Jędrzejczak – Korpik i p. Katarzyna Tomaszewska – ogłosili wyniki. Trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zajęła Amelia Matuszczak z Gimnazjum przy Zespole Szkoła Podstawowa – Przedszkole w Wąsowie, drugie miejsce przyznano Barbarze Krysztofiak z Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy.
 
Zwyciężczynią IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego została Dobrosława Haraszczak z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Borui Kościelnej i to ona zdobyła tytuł Gimnazjalnego Talentu Ortograficznego.
 
Zwycięzcy, oprócz zaszczytnych tytułów, odebrali pamiątkowe statuetki ufundowane przez Radę Rodziców nowotomyskiej Szkoły Podstawowej nr 3, a każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie.
 
SP nr 3 w Nowym Tomyślu
 
 
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2