Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Powiat

Otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu

12-12-2017 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: Otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu
W poniedziałek 11 grudnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, gdzie zlokalizowano Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
W swoim przemówieniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia: "Dziękuję radnym Rady Powiatu obecnej i poprzedniej kadencji za decyzję o rozbudowie szpitala, za wsparcie udzielone Zarządowi Powiatu, ale także mojej osobie, w tym niełatwym do wykonania zadaniu. Przypomnę, że z budżetu powiatu nowotomyskiego w tym roku na tę nowo otwieraną kondygnację przeznaczyliśmy niespełna 5 mln. zł. Dziękuję samorządom gminy Kuślin i Nowy Tomyśl: wójtowi Jerzemu Dziamskiemu i radnym z gminy Kuślin oraz burmistrzowi Włodzimierzowi Hibnerowi i radnym gminy Nowy Tomyśl za zrozumienie, życzliwość i udzielone wsparcie finansowe. Gmina Kuślin na miarę swoich możliwości przeznaczyła na ten cel 30 tys. zł., zaś gmina Nowy Tomyśl 500 tys. Panie wójcie, Panie burmistrzu, Państwo radni – miejcie świadomość, że to dzięki Państwu mieszkańcy powiatu nowotomyskiego, którym przede wszystkim ten szpital służy, są tu poprzez Państwa obecność w symboliczny sposób reprezentowani i z pewnością w ich pamięci zapadnie zarówno ten moment, jak i wdzięczność za współodpowiedzialność, jaką za niesienie pomocy w ratowaniu zdrowia i życia, wzięliście Państwo na siebie, decydując o przyznanej nam pomocy.

Doceniam także dotychczasową przychylność i okazywane wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Szczególne słowa podziękowania kieruję do dyrektora SP ZOZ Janusza Nowaka, a za Pana pośrednictwem do wszystkich pracowników, którym budowa nowego oddziału szpitalnego nie była obojętna i wspierali Pana we wszystkich działaniach. Chciałbym równie serdecznie podziękować zastępcy dyrektora SP ZOZ, doktorowi Markowi Ratajczakowi za zaangażowanie - za to, że poświęcił Pan realizacji tej inwestycji wszystkie siły; czas, którego Pan nie liczył, ale przede wszystkim serce, które najlepiej symbolizuje oddanie dla tej sprawy. Dziękuję wykonawcy - firmie ORLIKON, która znakomicie wywiązała się ze swoich obowiązków i oddała nam do użytku perfekcyjnie wykonane trzecie piętro lecznicy. Drodzy Państwo, Nowy Tomyśl to miasto, w którym siedzibę ma jedna z najbardziej znanych w świecie medycznym firm – BBraun Aesculap Chifa – dziękuję Zarządowi firmy z Prezesem Zarządu panem Slawomirem Lukaszykiem na czele, za doposażenie oddziału i przekazanie sprzętu, o jakim mogliśmy marzyć, a który nam Państwo sprezentowaliście.

Dziękuję ks. Tomaszowi Sobolewskiemu, który znalazł czas, aby poświęcić dzisiaj to miejsce. Dziękuję Państwu Senatorom i Posłom na Sejm RP, że mimo gorącego okresu, znaleźliście Państwo czas na to, aby swoją obecnością uświetnić naszą uroczystość. W tym miejscu chciałbym wyrazić swoją wdzięczność panu posłowi Grzegorzowi Piechowiakowi, który wspierał Zarząd Powiatu oraz Dyrekcję Szpitala w działaniach zmierzających do realizacji tego zadania. Dziękuję pani Agnieszce Pachciarz – dyrektorowi Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia za życzliwą obecność i wspieranie naszego szpitala. Dziękuję również za obecność wszystkim radnym Rady Powiatu Nowotomyskiego, dyrektorom jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawicielom instytucji publicznych, funkcjonujących na naszym terenie, przedsiębiorcom, członkom Rady Społecznej, pracownikom SP ZOZ-u w Nowym Tomyślu oraz szpitali sąsiednich, a także samorządowców z ościennych gmin i powiatów – dziękuję wszystkim osobom, które przyjęły zaproszenie i zaszczyciły nas swoją obecnością".

GALERIA ZDJĘĆ

 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2