Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

IV Święto Zupy już za nami

Ilustracja do informacji: IV Święto Zupy już za nami
W sobotę, 12 sierpnia w Borui Nowej odbyło się IV Święto Zupy – Jarmark Wiejskie Smaki Wiejskie Cuda. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Miłośników Wsi „Pokochaj Wieś”, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. Najsmaczniejszą zupę, zdaniem publiczności ugotowała Graciarska Grupa LOK Nowy Tomyśl. Następna była Boruja Nowa i Kozłowo. Starostwo również gotowało! Dla wszystkich smakoszy pysznych zup przygotowaliśmy „zupę królewską” ( z lina).
 
czytaj dalej ›
Cieszymy się, że jako samorząd powiatowy mogliśmy być współorganizatorami tak wspaniałego przedsięwzięcia. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na naszą prośbę i bez zastanowienia postanowili, całkiem bezinteresownie włączyć się w uświetnienie Święta Zupy. Są to zespoły Kapela Zza Winkla, Wiaruchna, Kłosy, Rudniczoki. Bez wahania na nasze zaproszenie do zorganizowania „Strefy Dzieci” odpowiedzieli nowotomyscy harcerze oraz Powiatowe Centrum Sportu. Dziękujemy serdecznie przyjaciołom Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, którzy po raz kolejny pomogli w potrzebie i pożyczyli nam ławostoły. Dziękujemy Muzeum Narodowemu Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie za wypożyczenie tzw. „sztucznej krowy”.
To wspaniałe móc współpracować dla tak cennej inicjatywy, integrującej naszą lokalną społeczność. Za pomysł i organizację wydarzenia największe wyrazy uznana i wdzięczności kierujemy do członków Stowarzyszenia Miłośników „Pokochaj Wieś”, a zwłaszcza pani Jolanty Rewald - Sałata. W dniach poprzedzających imprezę dane nam było poznać wielu niezwykle zaangażowanych mieszkańców Borui Nowej. Dziś wiemy, że o każdej porze dnia, a nawet nocy dzwonić możemy do pana Pawła Kaczmarka. Skromnie, zawsze w cieniu innych, a bezgranicznie oddany pomagał dosłownie we wszystkim.
Kochani mieszkańcy, jesteśmy Wam też winni informację, że nie bez przyczyny zup kosztowała również pani Zofia Szalczyk – przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. To z Urzędu Marszałkowskiego udało się też pozyskać wsparcie na tę imprezę. Dziękujemy również za pomoc pani Marii Galas, przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego.
Jesteśmy również wdzięczni, że na apel do wszystkich gmin tworzących powiat nowotomyski odpowiedział burmistrz Opalenicy, który zapewnił wsparcie i dojazd wszystkim chcącym wziąć udział w gotowaniu oraz zespołom z tej gminy, które zaprezentowały się na scenie. Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Przyjaciół Ziemi Miedzichowskiej oficjalnie reprezentowało z kolei gminę Miedzichowo, za co dziękujemy wójtowi Stanisławowi Piechocie.
Mamy też nadzieję, że wszystkim zespołom dobrze gotowało się w nowych, równych kociołkach. O ich zakup przez chcącego zachować anonimowość sponsora zabiegał starosta Ireneusz Kozecki.

 

 
czytaj dalej ›

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Informujemy o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych, studentów I i II stopnia jednolitych studiów magisterskich uczelni publicznych zameldowanych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego.
 
czytaj dalej ›
Stypendium ma charakter pomocy socjalnej i jest wypłacane ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
 
Terminy:
Uczniowie i studenci zameldowani na stałe na terenie powiatu nowotomyskiego składają wniosek wraz z wymaganymi załącznikami do Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu – budynek B, II piętro, pokój nr 87.
- uczniowie – do 25 września 2017 r.
- studenci    – do 20 października 2017 r.
O przyznanie stypendium mogą się ubiegać osoby spełniające następujące warunki :
1. uczą się lub studiują w trybie dziennym,
2. zameldowane są na terenie województwa wielkopolskiego,
3. w roku ubiegania się o stypendium nie ukończyły 28 roku życia,
4. uzyskały za poprzedni rok nauki średnią ocen:
            - uczniowie – minimum 4,21,
            - studenci – minimum 4,01,
5. znajdują się w trudnej sytuacji materialnej – średni miesięczny dochód netto uzyskany na jednego członka rodziny osoby wnioskującej o stypendium za poprzedni rok kalendarzowy nie przekroczył 650,00 zł netto (wyjątek stanowią osoby samotnie wychowujące dzieci, gdzie kwota nie może być wyższa niż 740,00 zł  netto),
 
Dokumenty, w tym Regulamin oraz wzory wniosków i załączników dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: KLIKNIJ TUTAJ
 
Wnioski są również do pobrania w Wydziale Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu – budynek B, II piętro, pokój nr 87.
 
czytaj dalej ›

XXVI Bieg Opalińskich

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: XXVI Bieg Opalińskich
W niedzielę, 6 sierpnia w Opalenicy 379 biegaczy i dwóch wózkowiczów wystartowało w XXVI edycji Biegu Opalińskich o Puchar Burmistrza Opalenicy. Trasę 10-kilometrowego biegu wyznaczono ulicami miasta. Pierwszy na metę przy Centrum Kultury i Bibliotece dobiegł Przemysław Fornalik z Lwówka (czas: 34:35). Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Janasiak z Poznania,  z czasem 36:49.
 
Bieg wchodzi w skład V Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w otwartych biegach ulicznych. Puchary i nagrody najlepszym wręczali: zastępca burmistrza Opalenicy Paweł Jakubowski, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Wojtkowiak, przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas, sekretarz powiatu Ryszard Napierała, dyrektor opalenickiego OSiR-u Krzysztof Mądry, prezes Opalenickiej Izby Gospodarczej Jan Adamczewski i wiceprezes zarządu LGD KOLD Ireneusz Witkowski. Patronat nad wydarzeniem objął poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki. Szczegółowe wyniki biegu dostępne są na stronie http://plus-timing.pl.
 
 
 
 
 
 

„PIECYK – 2017” - regulamin i wykaz dokumentów wymaganych do złożenia w naborze wniosków o pożyczkę

Ilustracja do informacji: „PIECYK – 2017” - regulamin i wykaz dokumentów wymaganych do złożenia w naborze wniosków o pożyczkę
W związku z planowanym naborem wniosków w ramach Programu Priorytetowego Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK – 2017”, poniżej zamieszczamy link do strony, z której pobrać można regulamin naboru oraz wykaz dokumentów wymaganych do złożenia w naborze wniosków.
 
 
czytaj dalej ›

Zarząd Powiatu informuje

Autor: Kamil Kałek
Uchwała Nr 260/GN/2017 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 27 lipca 2017r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości składającej się z działek nr: 376/1 i 201/3 położonych w Starym Tomyślu, przeznaczonych w części do oddania w dzierżawę na okres 3 lat.
 

Zarząd Powiatu Informuje

Autor: Kamil Kałek
Uchwała Nr 259/GN/2017 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 27 lipca 2017r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości oznaczonej nr 626/1, położonej w Przyprostyni, przeznaczonej w części do oddania w dzierżawę na okres 3 lat, w trybie bezprzetargowym.
 
 

Jak przygotować się na upał?

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Jak przygotować się na upał?
Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych dni na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura. Można spodziewać się burz, miejscami z gradem. Pomocny w przygotowaniu się na upał może być PORADNIK przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zarząd Powiatu informuje

Autor: Agnieszka Bajor
Uchwała Nr 258/AK/2017 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 20 lipca 2017r. w sprawie ogłoszenia wykazu części nieruchomości położonej w Nowym Tomyślu, w budynku przy ul. Poznańskiej 30 przeznaczonej do oddania w najem.

Załączniki

Sztandar trafił do Muzeum

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Sztandar trafił do Muzeum
W piątek, 28 lipca starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki przekazał do nowotomyskiego Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa na ręce kierownika Andrzeja Chwalińskiego sztandar oraz tablicę pamiątkową z Zespołu Szkół Rolniczych im. Stanisława Mikołajczyka w Starym Tomyślu. W uroczystości przekazania uczestniczyli absolwenci, nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych w Starym Tomyślu - pomysłodawcy przekazania pamiątek po Szkole do Muzeum.
 
 
 
 
 
 
 
 

W KOLDzie startują z projektami!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: W KOLDzie startują z projektami!
W środę, 26 lipca pierwsze umowy na granty podpisało kilkadziesiąt podmiotów w tym organizacje pozarządowe i parafie z zakresu aktywizacji społecznej, infrastruktury turystycznej i promocji KOLD. Uroczyste podpisanie umów w obecności starosty nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego oraz przedstawicieli burmistrzów i wójtów odbyło się w Folwarku w Wąsowie. Z ramienia LGD KOLD umowy podpisywali prezes Damian Łęszczak i wiceprezes Ireneusz Witkowski.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 52

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2