Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

„Staszic” wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce

Ilustracja do informacji: „Staszic” wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce
W piątek, 11 stycznia 2019 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów  i Techników - „Perspektywy 2019”. Do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawicie dwudziestu najlepszych szkół w Wielkopolsce – 10 najlepszych techników i 10 liceów ogólnokształcących. Powiat Nowotomyski reprezentowany był przez dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu – Łukasza Frańskiego.
 
czytaj dalej ›
Nowotomyski „Staszic” zajął 5 miejsce w Wielkopolsce wśród techników oraz 75 miejsce w Polsce. Natomiast w rankingu maturalnym został sklasyfikowany na 36 miejscu. Skutkowało to otrzymaniem „Złotej Tarczy”. W rankingu tym przeanalizowano wyniki 1731 techników w Polsce.
Bardzo wysokie 46 miejsce zajęło również Liceum Ogólnokształcące ze „Staszica”, które jako jedyne liceum ogólnokształcące z Powiatu Nowotomyskiego zostało sklasyfikowane wśród 50 najlepszych w Wielkopolsce, otrzymując „Brązową Tarczę”. W historii szkoły były to 7 i 8 tarcza dla nowotomyskiego „Staszica”, który jest wyróżniany w tym prestiżowym rankingu nieprzerwanie od 7 lat.
Satysfakcji tej nie krył dyrektor szkoły Łukasz Frański, który podczas gali, w obecności Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej, odebrał honorowy dyplom. Dyplom wręczony został przez prorektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – profesora Tadeusza Wallasa oraz Magdalenę Rulską – dyrektor marketingu „Perspektyw”.
 
 
czytaj dalej ›

Orszak Trzech Króli w Powiecie Nowotomyskim

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Orszak Trzech Króli w Powiecie Nowotomyskim
W niedziele, 6 stycznia mieszkańcy Powiatu Nowotomyskiego przeszli w Orszaku Trzech Króli. W barwnych jasełkowych przebraniach jako aniołowie, mędrcy, pastuszkowie tłumnie udali się z darami do stajenki, aby oddać pokłon Świętej Rodzinie.  Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Dziś trudno uwierzyć, że impreza zakrojona na tak szeroką skalę – angażująca dziesiątki tysięcy osób idących w wielobarwnych orszakach w wielu miejscowościach w Polsce i zagranicą – narodziła się z małego, szkolnego przedstawienia.
 
Zdjęcia dzięki uprzejmości: Jakub Czekała - Nowy Tomyśl naszemiasto.pl,
 

Cześć i Chwała Bohaterom!

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Cześć i Chwała Bohaterom!
W czwartek, 3 stycznia w Nowym Tomyślu Marszobiegiem Powstańczym uczniowie nowotomyskich szkół, przedszkoli, a także mieszkańcy miasta uczcili wkroczenie oddziałów powstańczych do miasta, tym samym wyzwalając je. Marszobieg zakończył się na placu „przy górce” na osiedlu Batorego, gdzie na uczestników czekała ciepła grochówka. Uczestnicy wysłuchali przemówień dra Zdzisława Kościańskiego oraz zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla Andrzeja Wałęsy.
 
 
Podobne uroczystości odbyły się w piątek 4 stycznia, w Opalenicy. Uczczono tam  stulecie wymarszu Kompanii Opalenickiej na front Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji na budynku nr 4 opalenickiego Rynku odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Edmunda Klemczaka - uczestnika wojny polsko - bolszewickiej, poległego w obronie Warszawy w 1939 roku. W miejscu tym mieścił się hotel „Victoria”, którego dzierżawcą od 1912 roku był właśnie Edmund Klemczak. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc. W uroczystości udział wziął starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński. Tablicę uroczyście odsłonili wnuczka oraz prawnuki Edmunda Klemczaka.  W dalszej części dr Zdzisław Kościański przedstawił sylwetkę Antoniego Kozaka, pierwszego Opaleniczanina poległego w powstaniu podczas ataku na dworzec kolejowy w Zbąszyniu.
 
Natomiast w sobotę, 5 stycznia w Lwówku odbyły się obchody związane z 100 rocznicą Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji na Pałacu Łąckich odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Stanisława Karzbok-Łąckiego – współtwórcy Powstania Wielkopolskiego. Następnie na cmentarzu św. Krzyża złożono wiązanki kwiatów na mogiłach powstańców.
 

Ogłoszenie o naborze kandydatów do udziału w pracach Komisji konkursowej

Autor: Anna Albrecht
Starosta Nowotomyski ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do udziału w pracach Komisji konkursowej powoływanej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Nowotomyskiego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Nowotomyskiego w 2019 roku.
 
ZAŁĄCZNIKI
 
 
 

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Nowotomyskim w 2019r.

Autor: Agnieszka Bajor

INFORMACJA STAROSTY NOWOTOMYSKIEGO

Autor: Agnieszka Bajor
W związku z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej Starosta Nowotomyski ma obowiązek prowadzenia, aktualizacji i publikowania listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu nowotomyskiego.
 
Szczegóły na stronie: www.bip.powiatnowotomyski.pl
 

Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju
Dzisiaj harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej „BUKI” im. Aleksandra Kamińskiego przynieśli do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. 
 
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju oraz życzenia od nowotomyskich harcerzy odebrał starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński.
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 70

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2