Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Sątopy mają 510 lat

Autor: Marzena Matusiak
Ilustracja do informacji: Sątopy mają 510 lat
W sobotę, 10 czerwca w Sątopach odbyły się uroczystości w związku z przypadającą 510 rocznicą powstania wsi. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, a następnie po oficjalnej inauguracji Jubileuszu, przy świetlicy wiejskiej odbyły się występy artystyczne w wykonaniu m.in. uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej w Sątopach. Ponadto na terenie zabawy znaleźć można było wiele atrakcji, takich jak przejażdżki bryczką, dmuchane zjeżdżalnie, skakańce. Na obchodach lecia wsi obecni byli przedstawiciele samorządu Powiatu Nowotomyskiego: starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, wicestarosta Tomasz Kuczyński oraz przewodnicząca Rady Powiatu Maria Galas, którzy na ręce pani sołtys Marii Piekarczuk złożyli życzenia z okazji Jubileuszu, oraz wręczyli okolicznościowy upominek.
 

Inwestycji ciąg dalszy

Autor: Marzena Matusiak
Ilustracja do informacji: Inwestycji ciąg dalszy
W piątek, 2 czerwca starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki odwiedził burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Tematem rozmów była współpraca między samorządami, a zwłaszcza kontynuacja zadania, jakim jest przebudowa drogi w kierunku Grodziska Wielkopolskiego. Włodarz powiatu podziękował burmistrzowi T. Szulcowi za zaangażowanie i wsparcie, jakiego wraz z radnymi udzielił powiatowi przekazując na kontynuację zadania 400 tys. zł. Na podstawie partnerskiej współpracy z gminą Opalenica, powiat nowotomyski kwotę tę zainwestuje w przyszłym roku w infrastrukturę drogową na terenie gminy Opalenica.
 

Informacja z Powiatowego Urzędu Pracy

Autor: Kamil Kałek
Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu informuje, że dostępne są jeszcze środki na refundację kosztów na wynagrodzenie, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia.
 

10 lat minęło...

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: 10 lat minęło...
W dniach 18-19 maja delegacja złożona z uczniów, dyrekcji i nauczycieli zbąszyńskiego ZS nr 2 oraz reprezentantów Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu uczestniczyła w Werder w obchodach jubileuszu 10-lecia współpracy pomiędzy zbąszyńską placówką, a OSZ Werder.
 
Rocznicę uczczono na sportowo. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli wykazać się w ulubionych dyscyplinach sportowych, takich jak siatkówka, piłka nożna czy gry i zabawy sportowe zorganizowane w formie dwunastu stacji, które trzeba było przejść. Dzięki mobilizacji, sportowemu duchowi i wspaniałej atmosferze, zbąszyńscy uczniowie zdobyli puchary i dyplomy za zajęcie I miejsc w turnieju piłki siatkowej i nożnej. Gry i zabawy były pełne emocji i sportowej rywalizacji. Stwarzały możliwości, w których mogliśmy wykorzystać nie tylko sprawność fizyczną ale również podszkolić swoje umiejętności językowe.
 
Organizatorzy zapewnili dwa dni pełne atrakcji. Rejs po Haveli statkiem widokowym był czasem na odpoczynek i regenerację sił po zaciętej walce o puchary. Wszyscy z przyjemnością korzystaliśmy z pięknej pogody. Wieczorem odbyła się część oficjalna. Przedstawiono prezentację zdjęć ze wspólnych projektów. Był to czas wspomnień, podziękowań i życzeń. Gratulacje i życzenia przekazał stronie niemieckiej starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz dyrektor ZS nr 2 Marek Furman.

Dyrektor OSZ Werder Kurt Thiel, zorganizował dla uczestników wyjazdu niespodziankę w formie zwiedzania Poczdamu z polskim przewodnikiem. Piątkowe przedpołudnie młodzież i uczestnicy spotkania spędzili na aktywnym zwiedzaniu Poczdamu.
Wyjazd finansowany był przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu i dzięki temu wsparciu możliwe było świętowanie 10 lecia współpracy szkół podpisanej w marcu 2008 roku przez dyrektora Marka Furmana i Kurtha Thiela, która zaowocowała wieloma wspólnymi projektami edukacyjnymi, wymianami młodzieży oraz stażami.
 
Uczniowie ZS nr 2 w Zbąszyniu
 
 
 

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje

Autor: Kamil Kałek

Informacja Nadleśnictwa Grodzisk

Autor: Kamil Kałek

Wyniki rozpatrzenia otwartego konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych realizowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez organizacje pozarządowe i fundacje w 2017 roku.

Autor: Kamil Kałek

Rodzinne relacje międzypokoleniowe w obiektywie

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Rodzinne relacje międzypokoleniowe w obiektywie
W czwartek, 18 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Rodzinne relacje międzypokoleniowe w obiektywie”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny w Nowym Tomyślu a patronat nad wydarzeniem sprawował starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 
Celem konkursu było ukazanie integracji pokoleń poprzez wspólne zainteresowania, pasje czy spędzanie wolnego czasu. Konkurs skierowany był do wszystkich mieszkańców Powiatu Nowotomyskiego, a jego interpretacja była dowolna i zależna wyłącznie od osoby wykonującej pracę. Na początku spotkania głos zabrała prezes stowarzyszenia Natalia Fajfer, która przybliżyła audytorium cele oraz idee konkursu. Następnie wysłuchać można było krótkiej prezentacji przygotowanej przez Martę Andrałojć - psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pn. „O relacjach w rodzinie z pokolenia na pokolenie”.
 
Do konkursu przystąpiło 38 uczestników. Wszyscy, którzy nadesłali swoje prace otrzymali podziękowania, a spośród wszystkich prac jury wyłoniło trzy najlepsze prace oraz dwa wyróżnienia:
 
I miejsce -  Maria Hojan,
II miejsce - Weronika Kaźmierczak,
III miejsce - Aleksandra Kurkowiak.
 
Wyróżnienia otrzymali: Martyna Skoczylas, Maria Dziechciarek.
 
 
 
 

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Strażaka
W czwartek, 18 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbyły się uroczystości związane z obchodami „Międzynarodowego Dnia Strażaka”. Tegoroczny Dzień Strażaka uczczony został uroczystym apelem przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.  Apel ten rozpoczął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk serdecznie witając znamienite grono zaproszonych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych gmin i powiatu, reprezentanci służb i instytucji z terenu województwa i powiatu. Powiat Nowotomyski podczas uroczystości reprezentował wicestarosta Tomasz Kuczyński i sekretarz powiatu Ryszard Napierała.
 
Podczas uroczystości zostały odczytane życzenia od sekretarza Stanu Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, skierowane do wszystkich funkcjonariuszy, pracowników cywilnych  oraz  osób związanych z pożarnictwem. Święto było wyjatkową okazją by nadać awanse na wyższe stopnie oraz przyznać odznaczenia i wyróżnienia. Również w roku 2017 kilku strażaków z Komendy Powiatowej PSP w  Nowym Tomyślu zostało wyróżnionych.
 
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Rozkazem Personalnym z dnia 28 kwietnia 2017r. nadał z dniem 4  maja stopień  młodszego kapitana asp. Jakubowi Kłosowskiemu. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Rozkazem Personalnym z dnia 19 kwietnia 2017r. nadał z dniem 4  maja stopień aspiranta, mł. asp. Marcinowi Mokrzyckiemu
 
Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży  Pożarnej w Poznaniu  Rozkazem Personalnym  z dnia 19 kwietnia 2017r. nadał z dniem 4 maja  stopnie:
 
starszego ogniomistrza:
ogn. Przemysławowi  Kleszce;
  
stopień ogniomistrza:
mł. ogn. Marcinowi Wolakowi,
mł. ogn. Błażejowi Centkowskiemu;
 
stopień młodszego ogniomistrza:
st. sekc. Szymonowi Wiącek,
st. sekc. Krzysztofowi Łodzińskiemu;
 
stopień starszego sekcyjnego:
sekc. Łukaszowi Chwałkowskiemu,
sekc. Mateuszowi Cyprian,
sekc. Przemysławowi Sołtysik,
sekc. Marcinowi Kozica;
 
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej  w Nowym Tomyślu, Rozkazem Personalnym z  dnia 14 kwietnia 2017r. nadał z dniem 4 maja stopień starszego strażaka str. Michałowi Kurcewiczowi.
 
Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił nagrodą pieniężną mł. asp. Arkadiusza Martyniaka oraz st. ogn. Przemysława Beyera.
 
Za wzorową postawę, zaangażowanie w służbie oraz ofiarność podczas jej pełnienia:
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Postanowieniem z dnia 26 kwietnia 2017r. odznaczył:
 
asp. sztab. Andrzeja Łacińskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi,
asp. Krzysztofa Hildebranda Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę
st. ogn. Przemysława Beyera Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę
 
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Postanowieniem z dnia 22 marca 2017r. odznaczył: asp. sztab. Andrzeja Łacińskiego Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, st. ogn. Jarosława Stachowiaka Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Odznaczenia te, zostały wręczone podczas tegorocznych  Wojewódzkich Obchodów dnia strażaka w dniu 12 maja.
 
Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo gaśniczych ogn. Robert Sobkowiak został wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej straży Pożarnej w Warszawie. W celu uhonorowania zasług dla ochrony przeciwpożarowej Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Uchwałą  z dnia 28 marca 2017 r. nadało st. ogn. Tomaszowi Bimkiewiczowi Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.
 
Po wręczeniu awansów  na wyższe stopnie służbowe, wyróżnień i odznaczeń głos zabrali nasi zaproszeni goście, którzy wysoko ocenili naszą służbę i współpracę na rzecz ogólnego bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.
 
Ostatnim akordem świętowania Dnia Strażaka był poczęstunek, na który wszystkich uczestników uroczystości zaprosił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk.
 
 
 
 

Zawiadomienie Nadleśnictwa Grodzisk

Autor: Kamil Kałek
Link do zawiadomienia:
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 49

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2