Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Z życzeniami u diabetyków

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Z życzeniami u diabetyków
W piątek, 17 listopada członkowie nowotomyskiego koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków świętowali Dzień Cukrzyka. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zajmuje się nie tylko bezpośrednią pracą z osobami chorymi na cukrzycę w zakresie udzielania im szeroko pojętej pomocy. Prowadzi zarówno edukację cukrzycową, jak i akcje mające na celu podniesienie wiedzy na temat tej choroby w społeczeństwie. To bardzo ważne zadania, które znakomicie wpisują się w walkę z chorobami cywilizacyjnymi. Wśród gości spotkania był włodarz powiatu Ireneusz Kozecki, który przekazał na ręce organizatorów życzenia i słowa uznania dla działalności organizacji.
 
 
 
 
 

II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze
W czwartek, 16 listopada na terenie Uniwersytetu Ludowego w niemieckiej miejscowości Seeweg odbyły się II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze. Inicjatorami tego wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym byli starostowie partnerskich powiatów - starosta powiatu Potsdam - Mittelmark - Wolfgang Blasig i starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Pierwsze Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze, które odbyły się rok temu w Nowym Tomyślu, spotkały się z uznaniem i aprobatą środowisk związanych z gospodarką i biznesem. Stąd też kontynuacja tej inicjatywy.
 
Tym razem przedsiębiorcy z Polski mieli okazję zwiedzić niemiecki firmy o podobnym profilu działalności. Spotkania miały na celu podzielenie opiniami i dobrymi praktykami w biznesie. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie gospodarcze, które odbyło się na terenie Uniwersytetu Ludowego w miejscowości Seeweg. Uroczystego otwarcia spotkania dokonali starostowie partnerskich powiatów. Wśród przybyłych gości, oprócz przedstawicieli firm i podmiotów gospodarczych reprezentujących partnerskie powiaty znalazła się również przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk i Tomasz Wika - dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.
 
W dyskusji panelowej o wyzwaniach w zakresie finansowania projektów transgranicznych debatowali przedstawiciele: Deutsche Leasing AG, Biura Kooperacji Polsko -Niemieckiej, PKO Bank Polski S.A. - biuro Niemcy, Firmy Witnica Metal sp .z.o.o. i Mittelbrandenburgische Sparkasse w Poczdamie.
 
O swoich doświadczeniach w ramach realizacji projektów transgranicznych opowiedzieli przedstawiciele firm z partnerskich powiatów. Powiat nowotomyski reprezentowała Firma Elektrorecykling i Firma Redos. Natomiast Powiat Potsdam-Mittelmark Firma Innovationsförderung, Außenwirtschaft und Europa-Service.
 
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa połączona z degustacją produktów regionalnych. Swoje zdolności kulinarne zaprezentowały również uczennice IV klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. Dużą popularnością wśród naszych zagranicznych partnerów cieszyło się również stoisko nowotomyskiej firmy ZIK prezentującej rękodzieło.
 
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu dziękuje wszystkim osobom, firmom i instytucjom z terenu powiatu nowotomyskiego, które wzięły udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Gospodarczych. Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy Redos i Elektrorecykling za podzielenie się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji projektów transgranicznych. Dziękujemy również Zarządowi i Członkom Opalenickiej Izby Gospodarczej oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu i dyrekcji ZS RCKU w Trzciance za zaangażowanie, aktywne uczestnictwo w Konferencji i wsparcie jej współorganizacji. Mamy nadzieję, że wymiana kontaktów i doświadczeń zaowocują nawiązaniem nowych partnerskich, międzynarodowych relacji.
 
 

Nowa ścieżka rowerowa

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Nowa ścieżka rowerowa
Przedstawiciele władz samorządowych województwa - Zofia Szalczyk - przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak wicemarszałek województwa, powiatu - starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, sekretarz powiatu Ryszard Napierała i gminy Nowy Tomyśl - burmistrz Włodzimierz Hibner dokonali otwarcia otwarciem nowej ścieżki rowerowej na odcinku między Sękowem, a Nowym Tomyślem. Inwestycja została przeprowadzona w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 302. Powstała dwukierunkowa ścieżka rowerowa o długości 1,53 km i szerokości 2 metrów. Koszt budowy wynosił niecałe 942 tys. zł.
 

Utrudnienia w Wydziale Komunikacji

Autor: Janusz Pustelnik
Uprzejmie informujemy, że w związku z wdrażaniem przez Ministerstwo Cyfryzacji ogólnopolskiego systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) występują poważne utrudnienia w rejestracji pojazdów i wydawaniu dowodów rejestracyjnych. O zakończeniu awarii poinformujemy na stronie internetowej powiatu. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr. tel. 61 44 26 728, 61 44 26 729, 61 44 26 730, 61 44 26 792.
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
 

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

Autor: Emila Silska
Uchwała Nr 285/GN/2017 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 7 listopada 2017 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości oznaczonej nr 1238/5 połozonej w Nowym Tomyślu przy ul. Poznańskiej, na której zlokalizowany jest budynek nr 32A, w którym znajduje się lokal użytkowy, przeznaczony do oddania w najem na okres jednego roku na rzecz dotychczasowego najemcy.
 

25 lat Dziecięcego Zespołu Tanecznego REGO

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: 25 lat Dziecięcego Zespołu Tanecznego REGO
W poniedziałek, 13 listopadaj starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki w Zbąszyńskim Ośrodku Kultury spotkał się z członkami Dziecięcego Zespołu Tanecznego REGO, który niedawno obchodził jubileusz 25 lecia istnienia. Z tej okazji na ręce założycielki zespołu - Reginy Gołek wręczył list gratulacyjny oraz kwiaty. Natomiast dzieciom przekazał słodki podarunek i kalendarze. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały kilka układów tanecznych, które tego dnia ćwiczyły podczas próby zespołu.
 
 

Pamiętali o bohaterach

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Pamiętali o bohaterach
W piątek, 10 listopada, uroczystym apelem młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu uczcili zbliżające się Święto Niepodległości. Nie zabrakło okolicznościowej prezentacji, występu zespołu „Kopernik Band”, czy wspólnego odśpiewania „Roty”. W wydarzeniu uczestniczył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 
 

Rajd Niepodległości

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Rajd Niepodległości
W ciekawej inicjatywie mającej na celu uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości wzięli udział, w piatek 10 listopada uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu. Rajd Niepodległości, bo o nim mowa wymagał od nich wykonania wielu ciekawych zadań, polegających m.in. na odszukaniu i zrobieniu zdjęć miejsc w Nowym Tomyślu związanych z ruchem niepodległościowym, przeprowadzeniu sondy na temat dat i osób, czy wydarzenia historycznego. Rajd zakończy się wspólnym zdjęciem i złożeniem zniczy i wiązanek  przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Gratulujemy pomysłu!
 

Konsultacje w sprawie Strategii

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Konsultacje w sprawie Strategii
 
Zarząd Powiatu Nowotomyskiego ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych w związku z trwającymi pracami nad sporządzeniem dokumentu Strategii Rozwoju Społeczno - Gospodarczego Powiatu Nowotomyskiego na lata 2018 - 2028.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w prace nad dokumentem, który stanowi podstawę rozwoju powiatu określając misję, cele i kierunki działań do 2028 roku. Podczas konsultacji będzie możliwość zgłoszenia informacji wpisujących się w analizę mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń w rozwoju powiatu nowotomyskiego. Określone zostaną również cele i kierunki działań w sferze gospodarczo-ekonomicznej powiatu.
 
W ramach konsultacji społecznych planowane jest spotkanie otwarte dla reprezentantów środowisk społecznych, gospodarczych, samorządowych, Rady Powiatu, organizacji pozarządowych oraz zainteresowanych mieszkańców.
 
Spotkanie odbędzie się dnia 20.11.2017 r. w godz. od 14:00 do 18:00 w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu ( ul. Tysiąclecia 6).
 
Ponadto opinie mieszkańców, przedsiębiorców i reprezentantów władz samorządowych z terenu powiatu nowotomyskiego będą zbierane za pomocą formularza ankietowego dostępnego m.in.:
- w wersji papierowej podczas spotkania otwartego,
- w wersji elektronicznej pod adresem internetowym:
https://www.survio.com/survey/d/U7P4P2W9S2X2R5B9O
Uwagi można również wnosić do 21.11.2017 r.:
1. W formie pisemnej na adres: Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, ul. Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl, z dopiskiem "Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego",
2. Ustnie: w trakcie spotkania otwartego,
3. Na adres e-mail: biuro.fgi.sa@gmail.com.
 
Po zakończeniu prac nad dokumentem Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Nowotomyskiego na lata 2018-2028, projekt dokumentu zostanie upubliczniony na stronie internetowej i Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Nowotomyskiego.

Współpraca w dziedzinie kultury

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Współpraca w dziedzinie kultury
W środę, 8 listopada starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki spotkał się z dyrektor zbąszyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Moniuszki. Rozmowa, w której uczestniczyli również kierownicy wydziałów - Edukacji i Sportu - Marek Nyćkowiak i Kultury, Promocji i Strategii - Marzena Matusiak dotyczyła m.in. kontynuowania współpracy przy organizacji różnych przedsięwzięć kulturalnych.
1 2 3 4 5 6 ... 62

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2