Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu
W poniedziałek 11 grudnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, gdzie zlokalizowano Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
W swoim przemówieniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia: "Dziękuję radnym Rady Powiatu obecnej i poprzedniej kadencji za decyzję o rozbudowie szpitala, za wsparcie udzielone Zarządowi Powiatu, ale także mojej osobie, w tym niełatwym do wykonania zadaniu. Przypomnę, że z budżetu powiatu nowotomyskiego w tym roku na tę nowo otwieraną kondygnację przeznaczyliśmy niespełna 5 mln. zł. Dziękuję samorządom gminy Kuślin i Nowy Tomyśl: wójtowi Jerzemu Dziamskiemu i radnym z gminy Kuślin oraz burmistrzowi Włodzimierzowi Hibnerowi i radnym gminy Nowy Tomyśl za zrozumienie, życzliwość i udzielone wsparcie finansowe. Gmina Kuślin na miarę swoich możliwości przeznaczyła na ten cel 30 tys. zł., zaś gmina Nowy Tomyśl 500 tys. Panie wójcie, Panie burmistrzu, Państwo radni – miejcie świadomość, że to dzięki Państwu mieszkańcy powiatu nowotomyskiego, którym przede wszystkim ten szpital służy, są tu poprzez Państwa obecność w symboliczny sposób reprezentowani i z pewnością w ich pamięci zapadnie zarówno ten moment, jak i wdzięczność za współodpowiedzialność, jaką za niesienie pomocy w ratowaniu zdrowia i życia, wzięliście Państwo na siebie, decydując o przyznanej nam pomocy.

Doceniam także dotychczasową przychylność i okazywane wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Szczególne słowa podziękowania kieruję do dyrektora SP ZOZ Janusza Nowaka, a za Pana pośrednictwem do wszystkich pracowników, którym budowa nowego oddziału szpitalnego nie była obojętna i wspierali Pana we wszystkich działaniach. Chciałbym równie serdecznie podziękować zastępcy dyrektora SP ZOZ, doktorowi Markowi Ratajczakowi za zaangażowanie - za to, że poświęcił Pan realizacji tej inwestycji wszystkie siły; czas, którego Pan nie liczył, ale przede wszystkim serce, które najlepiej symbolizuje oddanie dla tej sprawy. Dziękuję wykonawcy - firmie ORLIKON, która znakomicie wywiązała się ze swoich obowiązków i oddała nam do użytku perfekcyjnie wykonane trzecie piętro lecznicy. Drodzy Państwo, Nowy Tomyśl to miasto, w którym siedzibę ma jedna z najbardziej znanych w świecie medycznym firm – BBraun Aesculap Chifa – dziękuję Zarządowi firmy z Prezesem Zarządu panem Slawomirem Lukaszykiem na czele, za doposażenie oddziału i przekazanie sprzętu, o jakim mogliśmy marzyć, a który nam Państwo sprezentowaliście.

Dziękuję ks. Tomaszowi Sobolewskiemu, który znalazł czas, aby poświęcić dzisiaj to miejsce. Dziękuję Państwu Senatorom i Posłom na Sejm RP, że mimo gorącego okresu, znaleźliście Państwo czas na to, aby swoją obecnością uświetnić naszą uroczystość. W tym miejscu chciałbym wyrazić swoją wdzięczność panu posłowi Grzegorzowi Piechowiakowi, który wspierał Zarząd Powiatu oraz Dyrekcję Szpitala w działaniach zmierzających do realizacji tego zadania. Dziękuję pani Agnieszce Pachciarz – dyrektorowi Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia za życzliwą obecność i wspieranie naszego szpitala. Dziękuję również za obecność wszystkim radnym Rady Powiatu Nowotomyskiego, dyrektorom jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawicielom instytucji publicznych, funkcjonujących na naszym terenie, przedsiębiorcom, członkom Rady Społecznej, pracownikom SP ZOZ-u w Nowym Tomyślu oraz szpitali sąsiednich, a także samorządowców z ościennych gmin i powiatów – dziękuję wszystkim osobom, które przyjęły zaproszenie i zaszczyciły nas swoją obecnością".

GALERIA ZDJĘĆ

 

Goście z Tarnopola

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Goście z Tarnopola
W dniach 8-10 grudnia w Nowym Tomyślu gościła delegacja z zaprzyjaźnionego Tarnopola na Ukrainie, na czele z prezydentem Tarnopola Serhijem Nadalem. Goście spotkali się z włodarzami powiatu oraz mieli możliwość zwiedzenia nowotomyskiego Szpitala i Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu. Zwiedzieli firmę Bero, a także mieli możliwość obejrzenia meczu Lech Poznań - Cracovia Kraków.

Najlepsi otrzymali certyfikaty

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Najlepsi otrzymali certyfikaty
W poniedziałek, 4 grudnia w siedzibie Aesculap Akademii odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów IHK, nadawanych przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową absolwentom Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Gratulacje dla pięciu najlepszych uczniów, a zarazem najlepszych młodych pracowników firmy Aesculap Chifa wręczył prezes firmy Slawomir Lukaszyk, kierownik szkolenia zawodowego Arno Brugger z Aesculap AG z Tuttlingen, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i dyrektor ZS nr 2 Łukasz Frański. Certyfikaty otrzymali: Adam Chossa, Karol Karbowski, Mateusz Knop, Rafał Mucha, Dawid Pigla. Gratulujemy!
 

Informacja - Starostwo nieczynne

Autor: Kamil Kałek
 
 
 
 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło inwestycję

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło inwestycję
Nowotomyskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło rozbudowę kotłowni rejonowej. Z tej okazji w piątek, 1 grudnia odbyła się uroczystość podczas której zaprezentowano nowe rozwiązania w zakresie dostarczania ciepła. W ramach modernizacji zdemontowano dwa kotły węglowe, dostosowano pomieszczenia i zamontowano kocioł gazowy i sieć światłowodową. Zmodernizowana została również stacja uzdatniania wody. Zakończenia inwestycji burmistrzowi Nowego Tomyśla Włodzimierzowi Hibnerowi i prezesowi PEC Wojciechowi Kowalskiemu pogratulował m.in. starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 

Nieodpłatna pomoc prawna w 2018r.

Autor: Agnieszka Bajor

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji konkursowej

Autor: Anna Albrecht
Starosta Nowotomyski ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do udziału w pracach Komisji konkursowej powoływanej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Nowotomyskiego otwartego konkursu ofert na realizację, w formie wspierania, zadań publicznych Powiatu Nowotomyskiego w 2018 roku.
 
 

Dofinansowanie na zabytki

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Dofinansowanie na zabytki
W poniedziałek, 27 listopada w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków położonych na obszarze Powiatu Nowotomyskiego. Umowy zostały podpisane pomiędzy Powiatem Nowotomyskim reprezentowanym przez starostę nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego, wicestarostę Tomasza Kuczyńskiego oraz skarbnik Agnieszkę Biegaj,  a Parafiami Rzymskokatolickimi z Powiatu Nowotomyskiego, reprezentowanymi przez poszczególnych proboszczów.
 
Dotacje w 2017 roku przyznano: parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu -  na wymianę pokrycia dachu wraz z łaceniem i konserwacją konstrukcji więźby dachowej, wymiana obróbek blacharskich, montaż orynnowania kościoła - 20 000 zł; parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, św. Jana Chrzciciela  i św. Jana Ewangelisty w Lwówku - na projekt budowlany naprawy ścian wieży kościoła - 15 000 zł oraz parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kuślinie, na rekonstrukcję czterech witraży ornamentalnych - 15 000 zł.
 
 

Spotkanie integracyjne

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Spotkanie integracyjne
W sobotę, 25 listopada w restauracji Zacisze, odbyło się spotkanie integracyjne przy kawie i muzyce zorganizowane przez nowotomyski Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 50 osób. W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego, obecny na spotkaniu sekretarz powiatu Ryszard Napierała, złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia, a członkiniom chóru wokalnego Wiklinki przekazał okolicznościowy adres z okazji 10 - lecia istnienia zespołu.
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 65

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2