Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Wiadukt coraz bliżej

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Wiadukt coraz bliżej
W piątek, 3 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy trzech samorządów przy opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w Nowym Tomyślu, czyli budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 305 od ulicy Kolejowej do ul. Celnej. List intencyjny podpisali: wicemarszałkowie Województwa Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. W spotkaniu uczestniczył także radny sejmiku województwa wielkopolskiego Ryszard Napierała. Każdy z sygnatariuszy zadeklarował pokrycie 1/3 kosztów przygotowania dokumentacji. Do jej opracowania wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej zobowiązała się Gmina Nowy Tomyśl.
 

Partnerska współpraca szkół

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Partnerska współpraca szkół
W piątek, 3 listopada w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu gospodarz powiatu Ireneusz Kozecki gościł panią Demidę Katherinę - nauczycielkę języka polskiego w tarnopolskiej Szkole nr 11. Nauczycielka w ramach niedawno podpisanych umów o współpracy pomiędzy szkołami odbywa staż w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Z chęcią opowiedziała o swoich wrażeniach i doświadczeniach z pobytu w Polsce. W spotkaniu udział brali również: dyrektor ZS nr 1 w Zbąszyniu Bogusław Pietrusiewicz oraz kierownicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu: Marek Nyćkowiak, Marzena Matusiak i Emilia Michalczak - Woźniak.
 

Geodeta Powiatowy Informuje

Autor: Ewelina Sadłowska
W związku z pracami realizowanymi w ramach programu WRPO2014+ mającymi na celu m.in. cyfryzację zasobu geodezyjnego i kartograficznego, Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej informuje, że mogą nastąpić okresowe utrudnienia w dostępie do dokumentów znajdujących się w powiatowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym. Jednocześnie informujemy, że wszelkie utrudnienia będą na bieżąco monitorowane i usuwane.
 

Roczny program współpracy na rok 2018

Autor: Anna Albrecht
Roczny program współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2018.
 

70 lat nowotomyskiej „Dwójki”

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: 70 lat nowotomyskiej „Dwójki”
W piątek, 27 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia istnienia szkoły, która od 51 lat nosi imię wybitnej polskiej noblistki. Uroczystości miały wyjątkowy charakter, ponieważ właśnie w tym roku mija również 150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej - Curie.
 
Wydarzenie było okazją do zaprezentowania dorobku szkoły, dlatego też przed zgromadzonymi w sali gimnastycznej, zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz przyjaciele szkoły. Część oficjalna dostarczyła uczestnikom uroczystości wielu wzruszeń, choć nie brakowało ich również później. Absolwenci szkoły z podekscytowaniem wyruszyli na zwiedzanie placówki. W szkolnych ławkach przy kawie mogli wspólnie powspominać czasy nauki w „Dwójce”. Na uroczystości obecny był starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, który na ręce dyrektora Marka Polcyna przekazał dla całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia oraz gratulacje.
 
 

Powiat Nowotomyski stawia na rodzinę

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Powiat Nowotomyski stawia na rodzinę
W piątek, 27 października w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Przeprowadzono je na podstawie programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świadectwa ukończenia szkolenia rodzinom zastępczym wręczył dyrektor PCPR Marcin  Brambor.
 
Szkolenie zostało zrealizowane  w ramach realizacji projektu  „Powiat Nowotomyski stawia na rodzinę” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 

Projekt „Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną” dofinansowany

Autor: Kamil Kałek

Ważna informacja - Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystającej z ulg i uprawnień

Autor: Agnieszka Szudra

Znajdź klucz do życia na nowo

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Znajdź klucz do życia na nowo
W czwartek, 19 października w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury świętowano Międzynarodowy Dzień Seniora. Motto tegorocznego spotkania brzmiało „Znajdź klucz do życia na nowo”.
Szczegółowa działalność nowotomyskich seniorów przedstawiona została w przygotowanym przy współudziale pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pokazie audiowizualnym. Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu nowotomyskiego, gmin, stowarzyszeń i instytucji oraz osób prywatnych z uznaniem ustosunkowali się do realizowanych przez związek działań na rzecz środowiska osób starszych.
 
W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego życzenia i gratulacje na ręce przewodniczącego Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu, Zenona Matuszczaka złożył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marcin Brambor. W części artystycznej wystąpił zespół wokalny „Jarzębina”. Międzynarodowy Dzień Seniora był dobrą okazją, aby podziękować za pracę na rzecz osób starszych i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez seniorów. Cieszymy się, że jako samorząd powiatowy mogliśmy być współorganizatorami tego jakże ważnego wydarzenia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przemysław Bojarczuk nowym Komendantem WKU

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Przemysław Bojarczuk nowym Komendantem WKU
We wtorek, 24 października starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki spotkał się z ppłk Przemysławem Bojarczukiem, aby pogratulować awansu zawodowego, jakim jest objęcie z dniem 17 października, funkcji Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nowym Tomyślu.
Ppłk Przemysław Bojarczuk służbę wojskową rozpoczął w 1991 roku, w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Po zakończeniu nauki i mianowaniu na pierwszy stopień oficerski został skierowany na stanowisko dowódcy plutonu-instruktora do 9 Ośrodka Szkolenia Służby Czołgowo Samochodowej w Ostrowie Wielkopolskim. W 1999 roku został przeniesiony do pełnienia służby w Wojskowej Komendzie Uzupełnień we Wrocławiu na stanowisku oficer. W 2011 roku został skierowany do pełnienia obowiązków w Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2011 roku pełnił służbę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kaliszu.

W spotkaniu uczestniczyli również: Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień - mjr Dariusz Piekarz; wicestarosta nowotomyski - Tomasz Kuczyński; skarbnik Powiatu Nowotomyskiego – Agnieszka Biegaj; Kierownik Wydziału Kultury, Promocji i Strategii Powiatu Nowotomyskiego - Marzena Matusiak.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 62

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2