Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje III przetarg ustny nieograniczony

Autor: Emilia Silska
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami informuje o ogłoszeniu III przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego, składającej się z działek ewidencyjnych nr: 362/10, 362/7, 362/9, 201/1, 201/4, 375/6, 375/16, 375/18, 375/19, 376/2, położonych w Starym Tomyślu.
 
ZAŁĄCZNIKI
 
 
 
 
 

Uchwała Zarządu Powiatu

Autor: Emilia Silska
Uchwała nr 327/GN/2018 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.
 
ZAŁĄCZNIKI
 

Zapraszamy na Targi Ogrodniczo - Działkowe Powiatu Nowotomyskiego w Trzciance!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Targi Ogrodniczo - Działkowe Powiatu Nowotomyskiego w Trzciance!
Serdecznie zapraszamy do Trzcianki!

Nowotomyski PUP liderem!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Nowotomyski PUP liderem!
Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wyłonił „Liderów wykorzystania środków na aktywizację - aktywne powiatowe urzędy pracy z terenu województwa wielkopolskiego". Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody dla trzech najlepszych oraz wyróżnił pięć powiatowych urzędów pracy w Wielkopolsce, pod względem efektywnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Jednym z wyróżnionych urzędów był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu. List gratulacyjny w poniedziałek, 23 kwietnia podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk odebrał starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i dyrektor PUP Marzena Szułczyńska.
 
W procedurze wyłonienia zwycięzców Wojewódzki Urząd Pracy brał pod uwagę przede wszystkim efektywność zatrudnieniową osiągniętą przez PUP oraz efektywność kosztową. Nie bez znaczenia był również poziom wykorzystania środków Funduszu Pracy i Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz wysokość pozyskanych przez urząd środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej. Na wysokie miejsce Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Tomyślu wypłynął także osiągnięty przez urząd najniższy w Wielkopolsce poziom bezrobocia długotrwałego.
 
Procedura wyłonienia liderów oparta była na danych statystyki publicznej, będących w dyspozycji WUP w Poznaniu, zawierających wyniki działalności wszystkich powiatowych urzędów pracy województwa wielkopolskiego osiągnięte w latach 2014-2017.
 
 

Rozmawiali o rzemiośle

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Rozmawiali o rzemiośle
W sobotę, 21 kwietnia w Nowym Tomyślu odbyło się Walne Zebranie nowotomyskiego Cechu Rzemiosł Różnych. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia cechmistrza Włodzimierza Szymańskiego, który przywitał zaproszonych gości oraz omówił dotychczasowe zrealizowane działania Cechu.
 
Następnie omówiono najważniejsze zadania do realizacji w 2018 roku. Jednym z wiodących tematów była dyskusja na temat szkolnictwa zawodowego w powiecie nowotomyskim, współpracy szkół ponadgimnazjalnych z lokalnymi rzemieślnikami oraz możliwości promowania rzemiosła.
 
Przedstawiono sprawozdanie merytoryczne oraz finansowe za ubiegły rok działalności Cechu oraz przyjęto plan działań na rok bieżący. Obecny na spotkaniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podkreślił, że oczekiwania środowiska rzemieślniczego są dla niego bardzo ważnymi tematami do kolejnych rozmów, a w konsekwencji do podejmowania w dalszym ciągu konkretnych działań. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również zastępca dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej Wiesław Ratajczak oraz Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego Antoni Odzimek.
 
 

Starostowie o dobrej współpracy

Autor: Marzena Matusiak
Ilustracja do informacji: Starostowie o dobrej współpracy
W czwartek, 19 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu spotkali się włodarze trzech sąsiadujących z sobą powiatów. O dotychczasowej, szeroko pojętej współpracy, partnerstwie i wymianie doświadczeń między urzędnikami rozmawiali: Ireneusz Kozecki - starosta nowotomyski, Janusz Frąckowiak - starosta wolsztyński, Mariusz Zgaiński - starosta grodziski.
 
Samorządowcy omówili m.in. sprawy funkcjonowania szpitali powiatowych oraz Wydziałów Komunikacji w poszczególnych urzędach. Co istotne, mimo wielu opinii mieszkańców naszych powiatów nie potwierdziły się informacje o różnych interpretacjach, dotyczących funkcjonowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
 
Starostwie zapowiedzieli kolejne wspólne rozmowy oraz zainicjowanie spotkań między kadrami kierowniczymi urzędów.
 

Posiedzenie Rady Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Posiedzenie Rady Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
We wtorek, 17 kwietnia w Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa w Nowym Tomyślu odbyło się posiedzenie Rady Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Podczas spotkania omówiono funkcjonowanie Oddziału Muzeum w Nowym Tomyślu w tym organizacji Szlaku Wikliny, Muzeum Szparaga oraz programu Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa. Podczas posiedzenia przedstawiono również sprawozdania z działalności Muzeum w 2017 roku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz wójt gminy Miedzichowo Stanisław Piechota.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Inwalidy
We wtorek, 17 kwietnia w Nowotomyskim Ośrodku Kultury w Nowym Tomyślu odbyły się uroczystości z okazji „Międzynarodowego Dnia Inwalidy” pod hasłem: „Niepełnosprawni ale pełnoprawni”, połączone z Powiatową Wystawą Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych
Z zaproszenia organizatorów – Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu skorzystali m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, organizacji pozarządowych, instytucji, firm oraz zaprzyjaźnieni seniorzy i osoby niepełnosprawne zrzeszone w kołach PZERiI. W wystąpieniu okolicznościowym Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI Zenon Matuszczak wspomniał o realizowanych przedsięwzięciach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz podziękował wszystkim tym, którzy na co dzień wspierają działalność osób niepełnosprawnych na terenie Powiatu Nowotomyskiego. Podczas uroczystości domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu wraz z instruktorem terapii zajęciowej Tomaszem Wlekłym zaprezentowali krótkie, humorystyczne przedstawienie o Kopciuszku. W swoim wystąpieniu, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podkreślił konieczność likwidowania barier architektonicznych, a tym samym dostosowywania przestrzeni publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnością tak, aby wyrównać szanse dostępności do budynków publicznych. Starosta docenił również zaangażowanie wolontariuszy wspierających osoby niepełnosprawne.
 

Kolejna płaszczyzna współpracy

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Kolejna płaszczyzna współpracy
W piątek, 13 kwietnia starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki gościł trzech niemieckich lekarzy z zaprzyjaźnionego powiatu Potsdam Mittelmark. Celem wizyty było poznanie specyfiki działania nowotomyskiego szpitala, a w szczególności nowoczesnego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
 
Delegacja z Niemiec wraz ze starostą nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim, kierownikiem Wydziału Organizacyjnego Emilią Michalczak-Woźniak, specjalistą ds. SP ZOZ-u w Nowym Tomyślu Markiem Falkiewiczem, dyrektorem SP ZOZ-u Januszem Nowakiem oraz ordynatorem Oddziału Ortopedii
i Traumatologii Narządu Ruchu Markiem Ratajczakiem zwiedzili nowotomyską lecznicę, a następnie nowotomyską fabrykę narzędzi chirurgicznych Chifa, która w dużym stopniu doposaża nowotomyski szpital. Lekarze mieli możliwość spotkania z prezesem Aesculap Chifa Slawomirem Lukaszykiem oraz zapoznali się z szeroką gamą nowoczesnych zastosowań w medycynie.
 
Na zakończenie wizyty delegacja udała się do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Opalenicy, gdzie porównano oraz omówiono różnice w funkcjonowaniu ZOL-u w Opalenicy oraz odpowiednika w niemieckim Bad Belzig. Spotkanie sprzyjało wymianie doświadczeń w zakresie funkcjonowania pomiędzy SP ZOZ w Nowy Tomyślu a EvB Klinikum w Bad Belzig. Jest to kolejna płaszczyzna współpracy pomiędzy Powiatem Nowotomyskim a Powiatem Posdam-Mittelmark.
 

Program Korekcyjno - Edukacyjny dla Sprawców Przemocy Domowej PARTNER

Autor: Kamil Kałek
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, iż na przełomie kwietnia i maja 2018 r. rozpoczynamy realizację Programu Korekcyjno - Edukacyjnego dla Sprawców Przemocy Domowej PARTNER.
 
Na spotkania zapraszamy mężczyzn z terenu Powiatu Nowotomyskiego, którzy nie radzą sobie z emocjami i mają trudności w relacjach z żoną, czy partnerką. Zajęcia te mają za zadanie pomóc panom w postępowaniu w sytuacji doznawania silnych negatywnych emocji takich, jak złość, gniew, bezradność oraz w podejmowaniu skutecznych sposobów rozwiązywania konfliktów.
 
Każdy z nas niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, w której złość i poczucie bezradności powodowały, że nie potrafiliśmy wyjść z trudnej sytuacji. Odczuwanie tego typu stanów nie jest powodem do wstydu, lecz powinno być motywacją do podejmowania zmiany swojego funkcjonowania.
Zapraszamy więc każdego pana, który chciałby zmienić siebie i swoje relacje z żoną/partnerką na zajęcia, które będą odbywać się w godzinach popołudniowych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu (ul. Poznańska 30).
 
 Zgłoszenia do udziału w programie przyjmuje pracownik PCPR pod nr tel. 61 44 26 776 lub osobiście. Pod tym numerem uzyskać można też wszelkich informacji dodatkowych o programie.
Zapraszamy!
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 68

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2