Dzisiaj jest: Niedziela, 10 Grudzień 2023 Imieniny: Julii i Daniela
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Wizyta Mikołaja

 • 06-12-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 6 grudnia w nowotomyskim szpitalu zjawiła się wyjątkowa delegacja. Wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor wspólnie z dyrektorem SP ZOZ w Nowym Tomyślu Tomaszem Przybylskim oraz Świętym Mikołajem sprawili pacjentom szpitala niespodziankę. Ich obecność rozjaśniła twarze zarówno dzieci jak i dorosłych tworząc wyjątkową atmosferę. Prezenty, uściski i serdeczne słowa skierowane do wszystkich bez wyjątku sprawiły, że chwile spędzone z tą niezwykłą trójką na pewno na długo pozostaną w pamięci pacjentów.
 
Wspólne zdjęcie.
 
 

W Starostwie można poczuć magię świąt

 • 06-12-2023
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu można już poczuć magię zbliżających się świąt, a to za sprawą wyjatkowych gości. Podopieczni Warsztatów Terapi Zajęciowej w Grońsku w poniedziałek, 4 grudnia na ręce włodarzy powiatu przekazali świąteczne życzenia i ręcznie wykonane upominki. Dwa dni później choinkę w holu głównym Starostwa przystroili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu. Dziękujemy!
Wspólne zdjęcie.
 
 

Informacja

 • 04-12-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że we wtorek, 5 grudnia kontakt z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów odbywa się w formie zdalnej.
tel.: 794 519 326
e-mail: prk@powiatnowotomyski.pl
 
Grafika z informacją. 

Mikołajki na sportowo

 • 04-12-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 2 grudnia  w Powiatowym Centrum Sportu odbyły się Mikołajki na Sportowo dla podopiecznych Stowarzyszenia  KochaMY i Stowarzyszenia Rodzinka. Pod okiem fantastycznych wolontariuszy z ZS1NT w Nowym Tomyślu, mieli okazję brać udział w wielu atrakcjach sportowo-rekreacyjnych, mogli także zdobić pierniki czy rozgrzać się przy ZUMBIE z Marita ZUMBA . Jednak tego dnia wszyscy czekali na niego… Święty Mikołaj, mimo ogromu zajęć i obowiązków, znalazł czas dla gości i z workiem prezentów stanął w drzwiach PCS. Uśmiechów, radości, łez wzruszenia nie brakowało, a Święty bardzo cierpliwie wręczał podarunki, pozował do zdjęć i dużo, bardzo dużo się przytulał. Ogromnie cieszy nas fakt, że wydarzenie poprzedziło Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
 
 
Zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia.
 
W wydarzeniu wziął udział  Radny Rady Powiatu Nowotomyskiego Jacek Pieprzyk, który przygotował część animacyjną. Gratulujemy  wolontariuszom i najlepszej załodze PCS za przygotowanie pięknej, mikołajkowej scenerii.
 
 

Współczesne środki psychoaktywne – praca socjalna z osobą uzależnioną i jej rodziną

 • 04-12-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W dniach 24 listopada oraz 1 grudnia Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu zorganizowało szkolenie pn.: „Współczesne środki psychoaktywne – praca socjalna z osobą uzależnioną i jej rodziną”. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej z powiatu nowotomyskiego.
 
 
Zdjęcie ze szkolenia.
 
Naukowe badania oraz codzienne obserwacje wyraźnie pokazują, że zażywanie narkotyków ma poważne i często trwałe skutki dla zdrowia fizycznego i psychicznego osoby uzależnionej jak i jej bliskich. Uzależnienie destrukcyjnie wpływa na relacje rodzinne oraz społeczne.
 
 

Mikołajkowy Maraton ZUMBY

 • 04-12-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotnie popołudnie, 2 grudnia w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Mikołajkowy Maraton ZUMBY. Do Centrum przybyło naprawdę wiele osób, które pod okiem instruktorek - Marita ZUMBA i jej gości: Asi, Kasi, Julii i Asi w rytm mikołajkowych hitów bawiły się przez trzy godziny. 
Ogromne gratulacje dla organizatorów.
 
Zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia.
 
 

Jubileusz 90-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy

 • 04-12-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 30 listopada Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy obchodziła Jubileusz 90-lecia. Uroczystość zainaugurowała msza św. w kościele pw. św. Mateusza, podczas której ksiądz kanonik Antoni Lorenz poświecił nowy sztandar szkoły. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było poświecenie, a następnie odsłonięcie przez panią dyrektor Grażynę Szulc pamiątkowej tablicy na budynku przy ul. 3 Maja - pierwszej siedzibie szkoły. 
 
Zdjęcie z uroczystości.
 
Główne uroczystości odbyły się w Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy, gdzie zorganizowano uroczystą galę, podczas której zaprezentowano różne grupy artystyczne działające w szkole oraz podsumowano i przedstawiono 90 lat historii szkoły. Przedstawienie „Każde pokolenie ma własny czas”, obejrzało wielu gości, a dzięki transmisji na żywo- cała społeczność szkolna. Obecny na uroczystości starosta nowotomyski, Andrzej Wilkoński na ręce pani dyrektor przekazał najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla wszystkich, którzy tworzyli i nadal pracują na dobry wizerunek szkoły. 
 
 

Pierwsze Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Nowotomyskiego

 • 30-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 29 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Bukowcu odbyło się Pierwsze Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Nowotomyskiego organizowane z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.
 
Zdjęcie z wydarzenia.
 
 
Podczas spotkania przedstawiono możliwości pozyskania środków z budżetu Województwa Wielkopolskiego oraz LGD KOLD, a także zaprezentowano nową jednostkę Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku”, którego zadaniem jest wspierania wszelkich inicjatyw mających wpływ na rozwój środowisk wiejskich. Powiat Nowotomyski podczas wydarzenia reprezentował wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor.
 
 
 

Zimowe utrzymanie dróg

 • 29-11-2023
 • Autor: Magdalena Chwalisz-Burzyńska
 • drukuj
Informacje o zimowym utrzymaniu dróg powiatowych można otrzymać w Wydziale Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, w godzinach od 7:30 do 15:30 pod numerami telefonów:
 
- 61 44 26 680,
- 61 44 26 683,
- 61 44 26 682,

całodobowo:
- 793 462 726,
- 696 356 588.

Starostowie uhonorowani Srebrną Odznaką Przyjaciół Harcerstwa

 • 27-11-2023
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
W sobotę, 25 listopada w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Nowy Tomyśl, podczas którego instruktorzy hufca z głosem decydującym wybrali nowe władze na kadencje 2023-2027.W wydarzeniu udział wzięli starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, którzy uhonorowani zostali Srebrną Odznaką Przyjaciół Harcerstwa za wieloletnie wspieranie i zauważanie potrzeb nowotomyskich harcerzy. Odznakę wraz z upominkiem oraz harcerską chustą hufca wręczył komendant pwd. Krystian Dybek. 
 
 
Zdjęcie ze Zjazdu.
 
Na nową kadencję władze hufca przedstawiają się następująco:
Komendant Hufca: pwd. Krystian Dybek
Skarbnik Hufca: pwd. Kamila Kaczmarek
Zastępca Komendanta Hufca ds. Programu: pwd. Agata Dybek
Zastępca Komendanta Hufca ds. Pracy z Kadrą: pwd. Magdalena Plewa
Członkini Komendy Hufca: pwd. Helena Staśkiewicz
 Komisja Rewizyjna Hufca: 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: pwd. Jakub Kaczmarek
Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej: pwd. Agnieszka Geisler
Sekretarz Komisji Rewizyjnej: pwd. Katarzyna Mikołajczak
 
Wszystkim wybranym instruktorom gratulujemy objęcia tak ważnej funkcji w organizacji skupiającej i wychowującej ponad 100 tys. dzieci i młodzieży w całej Polsce. 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 188
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl