Dzisiaj jest: Czwartek, 1 Październik 2020 Imieniny: Danuty i Remigiusza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Informacja epidemiczna

 • 23-03-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Przedstawiamy Państwu aktualne informacje na dzień 30 września o stanie epidemiologicznym, związanym z występowaniem wirusa Covid-19 w naszym powiecie.

„WSPARCIE DZIECI UMIESZCZONYCH W PIECZY ZASTĘPCZEJ W OKRESIE EPIDEMII COVID-19”

Powiat Nowotomyski wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu realizując projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19", w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, zakupiło 55 laptopów oraz środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji), które w najbliższym czasie zostaną przekazane rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinny dom dziecka na terenie Powiatu Nowotomyskiego. Wartość pozyskanych środków 166.435 zł.
 
 
 
 
Na zdjęciu wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu Łukasz Nyczkowski podczas odbioru laptopów.

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

 • 30-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 30 września w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom etapu regionalnego X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem:  „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz  i szanujesz”.                 
 
 
Licznie przybyłych laureatów w towarzystwie rodziców oraz wychowawców powitał starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz Kierownik Placówki Terenowej KRUS Danuta Nijaka. 
Po przemówieniach oraz gratulacjach nadszedł najbardziej wyczekiwany moment wręczenia nagród. Młodym autorom zostały wręczone dyplomy z wizerunkiem ich prac oraz nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
Dziesiąta już edycja Konkursu przebiegała pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. W jej organizacji wsparły Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Tegoroczne hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz  i szanujesz” miało zwrócić szczególną uwagę najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w jego obrębie, a także przypomnieć „Wykaz czynności niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Z roku na rok Konkurs Kasy staje się coraz popularniejszy i bierze w nim udział coraz więcej dzieci. 
Do tegorocznej edycji w etapie regionalnym Konkursu przystąpiło  326 uczniów z 12 szkół podstawowych, w tym: 176 uczniów w I grupie wiekowej (klasy 0-3) oraz 150 uczniów  w II grupie wiekowej (klasy IV-VIII).
 
Laureatami Konkursu zostali:
W pierwszej kategorii wiekowej klas 0-III
1) Nikola Robak uczennica Szkoły Podstawowej w Pakosławiu
2) Jakub Lańdy uczeń Szkoły Podstawowej w Pakosławiu
3) Oliwia Wittig uczennica Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu
W drugiej kategorii wiekowej  klas IV – VIII
1) Dominika Gajewska  uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrośnicy 
2) Patrycja Olech uczennica Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu
3) Oliwia Jarnót  uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu
 
Wyróżnienia otrzymali:
W pierwszej kategorii wiekowej klas 0-III
1) Kacper Grygiel  uczeń Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej 
2) Oliwia Stasińska  uczennica Szkoły Podstawowej w Lwówku 
3) Aleksandra Buda uczennica Szkoły Podstawowej w Rudnikach
4) Stanisław Karaś  uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu
5) Oliwia Nowak  uczennica Szkoły Podstawowej w Miedzichowie
W drugiej kategorii wiekowej klas IV – VIII
1) Dawid Zimny uczeń Szkoły Podstawowej w Wąsowie
2) Alicja Stanek  uczennica Szkoły Podstawowej w Wąsowie
3) Marcjanna Dębińska  uczennica Szkoły Podstawowej w Rudnikach
4) Paulina Białas  uczennica Szkoły Podstawowej w Pakosławiu 
5) Maksymilian Lejwoda uczeń Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu 
 
Zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników spotkania. 
 
 
 

Zarządzenie Starosty Nowotomyskiego

 • 29-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zarządzenie Starosty Nowotomyskiego w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości położonej w Zębowie, gmina Lwówek przeznaczonej do zbycia, w trybie bezprzetargowym
 
 

Partnerskie działanie samorządów i przedsiębiorców

 • 29-09-2020
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
Z inicjatywy starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego i wicestarosty Marcina Brambora w poniedziałek, 28 września odbyło się spotkanie w sprawie planów budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej w Borui Nowej w kierunku miejscowości Jabłonna. To co najbardziej cieszy to fakt, że planowana ścieżka w przyszłości połączy dwa powiaty, bowiem gmina Rakoniewice wraz z powiatem grodziskim również zamierza włączyć się w realizację zadania. Takie zdanie wyraził dziś starosta grodziski Mariusz Zgaiński oraz zastępca burmistrza Rakoniewic Arkadiusz Pawłowski. 
 
Partnerski projekt wesprze także Nowotomyska Izba Gospodarcza, która aktywnie wspiera również działania związane z budową ścieżki z Nowego Tomyśla do Kuźnicy Zbąskiej. Podczas spotkania NIG reprezentowali: Mariusz Bożek – prezes Zarządu, Grzegorz Bartol – wiceprezes Zarządu oraz Piotr Całus. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnie ścieżka przy wspomnianej drodze powiatowej jest poprowadzona z Rakoniewic do miejscowości Jabłonna. Władze samorządowe gminy Rakoniewice i powiatu grodziskiego chcą, by ścieżka połączyła się finalnie ze ścieżką w Borui Nowej, a następnie ze ścieżką w kierunku Kuźnicy Zbąskiej. Ogromne nadzieje z realizacją inwestycji mają także mieszkańcy Borui Nowej, którzy już w lipcu złożyli podpisy pod wnioskiem o budowę sieci gazowej. Wiele wskazuje na to, że w ramach jednego projektu uda się przyspieszyć i ten cel. W dzisiejszych rozmowach uczestniczył bowiem Andrzej Wojciechowski, główny inżynier Polskiej Spółki Gazownictwa, który z sołtys Borui Nowej od kilku tygodni prowadzi rozmowy w tej sprawie. 
Rolę lidera w przygotowaniu koncepcji wraz z projektem całości zadania pełnił będzie powiat nowotomyski. 
W spotkaniu uczestniczył także Ryszard Nowaczyk z Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Tomyślu, Tomasz Antuszewski z Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz Anna Andrzejczak z Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.
 
 
 

Powiatowe Centrum Sportu rozbudowane

 • 29-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem z rozbudowy oraz otwarcia nowej części Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.

Walka o nowe warsztaty

 • 29-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu to jedna z wyjątkowych szkół w Wielkopolsce, która słynie przede wszystkim z technikum mechanicznego. Warsztaty szkolne to baza, której historia sięga 1971 roku, i należy jej się gruntowna modernizacja. Zobaczcie materiał z odwiedzin w szkole Jacka Bogusławskiego - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Noc Zawodowców 2020

 • 29-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiat Nowotomyski został Partnerem wydarzenia Noc Zawodowców 2020 / subregion poznański. Zachęcamy do wysłuchania zaproszenia od wicestarosty nowotomyskiego Marcina Brambora.
Wydarzenie jest bezpłatne - bez potrzeby wcześniejszych zapisów!
2 października - łączymy się z subregionem poznańskim poprzez www.noczawodowcow.pl
 
Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom uczniów klas 7 i 8, którzy stoją przed jedną z ważniejszych decyzji w swoim dotychczasowym życiu, Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego już po raz trzeci organizują NOC ZAWODOWCÓW, która została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.
 
To inicjatywa, która ma zachęcić nie tylko młode pokolenie ale również ich rodziców a tym samym zwiększyć świadomość dotyczącą możliwości i perspektyw edukacyjnych i zawodowych w kolejnych latach. 
NOC ZAWODOWCÓW to przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań. To przestrzeń, w której spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy. 
 
Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, który daje możliwość realizowania  satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Tegoroczna edycja odbędzie się ON-LINE. Tym samym, możemy dotrzeć do jeszcze większego grona zainteresowanych odbiorców.
 
 
 

Oświadczenie starosty nowotomyskiego

 • 22-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Stypendia dla naszych absolwentów

 • 22-09-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy o możliwości realizacji dwóch bonów o wartości 15 000 zł każdy, które w maju przekazała na ręce starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego, Magdalena Górska - założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Jest to forma stypendiów, z których skorzystać mogą tegoroczni absolwenci szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat nowotomyski.
 
 
 
 
Dzięki takiemu wsparciu młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych. Więcej informacji na ten temat dla osób zainteresowanych udzielają szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest powiat nowotomyski.
 
Strona uczelni: www.wshiu.pl
 
1 2 3 4 5 6 ... 96
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl