Dzisiaj jest: Piątek, 28 Luty 2020 Imieniny: Teofila i Makarego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Kolejne wsparcie dla szpitala

 • 14-02-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W poniedziałek, 10 lutego dzięki szlachetnej inicjatywie firmy Amica, szpital w Nowym Tomyślu otrzymał darowiznę w postaci trzech zmywarek oraz ośmiu lodówek. Dary osobiście przekazał Henryk Szlachetka - Dyrektor ds. Organizacji Bezpieczeństwa Amica Wronki.
 Darowizna ta jest jedną z wielu, jaką szpital został wsparty w ostatnich latach przez firmę Amica. W poprzednich latach szpital również otrzymał nowe lodówki oraz z inicjatywy głównego inwestora firmy Amica - Prezesa Jacka Rutkowskiego, Oddział Ginekologiczno - Położniczy szpitala w Nowym Tomyślu otrzymał w 2017 roku nowoczesny aparat USG.

Szkoła zyska nowe oblicze

 • 07-02-2020
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W budynku Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu przy ulicy Tysiąclecia trwają prace remontowe. Przy sali gimnastycznej remontowany jest korytarz, szatnie, łazienki i pomieszczenie gospodarcze. Wstawiono również drzwi, które ułatwią przemieszczanie się pomiędzy budynkami szkoły. Nowy wygląd zyska również pokój nauczycielski.
Na zewnątrz budynku przeprowadzono prace porządkowe związane z przycinką drzew i wyrównaniem terenu. Już niedługo uczniowie będą mogli też skorzystać z nowo otwartego sklepu szkolnego. O przebiegu prac wicestaroście nowotomyskiemu Marcinowi Bramborowi i dyrektorowi Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Nowym Tomyślu opowiedział dyrektor Zespołu Szkół Łukasz Frański.
 

Ogłoszenie

 • 06-02-2020
 • Autor: Anna Albrecht
 • drukuj

Rusza program profilaktyczny "Zdrowy Maluch"

 • 05-02-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 5 lutego w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu podpisano porozumienie z Kliniką Rehabilitacji Rosmed w sprawie realizacji programu profilaktycznego „Zdrowy Maluch”.
 
Bezpłatny program profilaktyki zdrowia diagnostyczno-terapeutyczny, skierowany jest do noworodków i niemowląt (okres od urodzenia do 12 miesiąca życia) oraz ich rodziców. Program jest dobrowolny, a korzystać z niego mogą mieszkańcy posiadających stałe zameldowanie  na terenie powiatu nowotomyskiego. Jego celem jest wsparcie oraz wykluczenie lub wczesne rozpoznanie zaburzeń rozwojowych najmłodszych mieszkańców naszego terenu, podjęcie pierwszych działań prewencyjnych oraz edukacja i budowanie świadomości o profilaktyce zdrowia dzieci wśród młodych rodziców.
Organizatorem programu jest Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, natomiast partnerem medycznym Klinika Rehabilitacji Rosmed.
 
fot. Mirek Kozłowski
 
 

Rozmawiano o standardach obsługi inwestora w samorządzie

 • 03-02-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W poniedziałek, 3 lutego w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Jackiem Bogusławskim. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych z terenu powiatu nowotomyskiego.
 
Tematem przewodnim było zagadnienie: „Standardy obsługi inwestora w samorządzie” w kontekście rozwoju gospodarczego i wzrostu potencjału inwestycyjnego jednostek samorządu terytorialnego. Podczas dyskusji poruszano wiele tematów dotyczących wyzwań związanych ze zwiększeniem jakości usług publicznych świadczonych na rzecz przedsiębiorców, ze szczególnym naciskiem na usługi świadczone przez samorząd terytorialny w odniesieniu do obsługi inwestorów.

Studniówka Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

 • 03-02-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 24 stycznia w Klimkowej Osadzie w Cichej Górze na symboliczne 100 dni przed egzaminem dojrzałości spotkali się maturzyści Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, by wspólnie z dyrekcją i wychowawcami przeżyć swój pierwszy bal. 
Była to historyczna studniówka, pierwsza po połączeniu dwóch zespołów nowotomyskich szkół – znanych powszechnie jako „Kopernik” i „Staszic”. Studniówkę tradycyjnie rozpoczęto polonezem, do którego uczniowie byli świetnie przygotowani. W tym roku podczas balu bawiło się niemal 300 osób. Rodzice dołożyli wszelkich starań, aby tak duże przedsięwzięcie się udało i pozostało w pamięci ich pociech na całe życie. Dyrekcja jest przekonana, że ten cel został osiągnięty, ponieważ młodzież wspaniale się bawiła, wypełniając parkiet sali po brzegi do samego końca tego wyjątkowego balu.
 

Zdawać się może, że są tu od zawsze…

 • 27-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 23 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta prezentacja albumu Barbary i Krzysztofa Jandy, Jana Bąbelka i Anety Wiśniewskiej pt. “Zdawać się może, że są tu od zawsze…Małe obiekty sakralne Nowego Tomyśla i okolic ze zdjęciami Pawła R. Schreynera“, wydanego przez nowotomyską książnicę. Z ramienia Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu w uroczystości udział wzięli Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka oraz starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński. Wydaną książkę można nabywać w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. 
 

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

 • 27-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 22 stycznia w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Nowym Tomyślu odbył się etap rejonowy XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Olimpiada to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. 
Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych – klasy 6, 7 i 8 oraz szkół średnich. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych
Kategoria II – uczniowie szkół średnich.
W kategorii szkól podstawowych zwyciężyła Michalina Kałek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim, natomiast w kategorii szkół średnich Natalia Zamorska z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu.
Obie laureatki będą reprezentowały Powiat Nowotomyski oraz Powiat Grodziski podczas wojewódzkiego etapu konkursu.
Wspierając ideę propagowania zdrowego stylu życia Starostwo Powiatowe ufundowało nagrody na laureatów etapu rejonowego.
Obecny na ogłoszeniu wyników wicestarosta Marcin Brambor pogratulował wszystkim uczestnikom oraz wręczył nagrody finalistkom etapu rejonowego.
 

Rozmawiano o przyszłej współpracy z LGD KOLD

 • 27-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 22 stycznia na terenie Ośrodka Jansowo w gminie Kuslin, spotkali się starostwie, burmistrzowie i wojtowie obszaru LGD KOLD. Podczas spotkania omawiano zmiany w Lokalnej Strategii Rozwoju, zapoznano się z funkcjonowaniem ośrodka w tym dofinansowaniem z Leader, projektem międzynarodowym współpracy w tym planowana infrastruktura projektowa. Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu reprezentował wicestarosta Marcin Brambor. 

Sukces Zespołu Szkół w Trzciance

 • 24-01-2020
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Po raz kolejny fundacja PERSPEKTYWY przygotowała ranking liceów i techników. Wyniki mierzone są określonymi kryteriami, w których uwzględnia się osiągnięcia szkół w wybranych płaszczyznach. W przypadku techników brane są pod uwagę: wyniki egzaminu zawodowego, wyniki maturalne oraz sukcesy w olimpiadach.
 
Zespół Szkół RCKU w Trzciance po raz kolejny znalazł się na doskonałym - 8 miejscu w tym zestawieniu, zdobywając tym samym SREBRNĄ TARCZĘ. Jeszcze większy sukces - 5 miejsce szkoła odniosła w zestawieniu szkół olimpijskich.

 
1 2 3 4 5 6 ... 82
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.