Dzisiaj jest: Piątek, 28 Luty 2020 Imieniny: Teofila i Makarego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację, w formie wspierania, zadań publicznych w 2020 roku

 • 23-01-2020
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Uchwałą Zarządu Powiatu Nowotomyskiego nr 169/WR/2020 z dnia 22 stycznia 2020 roku został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Nowotomyskiego w 2020 roku.
 
Organizacje pozarządowe, które otrzymały niższą niż wnioskowana kwotę dotacji z budżetu Powiatu Nowotomyskiego zobowiązane są niezwłocznie dostarczyć aktualizację harmonogramu i kosztów i aktualizację osiąganych rezultatów, które będą podstawą do sporządzenia umowy. Dodatkowo organizacje pozarządowe, które otrzymały dotację w ramach zadania 6 są zobowiązane dostarczyć szczegółowy harmonogram zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej z publicznych placówek oświatowych z terenu Powiatu Nowotomyskiego realizowanych w ramach zadania 6 otwartego konkursu ofert w 2020
 
Uchwała dotycząca przyznanych dotacji w ramach otwartego konkursu ofert, jak i między innymi aktualne załączniki niezbędne do podpisania umowy, znajdują się w załączeniu.
 
Załączniki:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informacja Zarządu Powiatu Nowotomyskiego

 • 22-01-2020
 • Autor: Emilia Silska
 • drukuj
Informacja Zarządu Powiatu Nowotomyskiego w sprawie odwołania pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego, położonej w Nowym Tomyślu przy ul. Kolejowej 2.
 
 

Otwarcie "Drogi Królewskiej"

 • 21-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 16 stycznia starosta nowotomyski uczestniczył w oficjalnym otwarciu przebudowanej drogi gminnej 349049P w Bolewicach. 
Inwestycja ta pochłonęła blisko 1,4 miliona złotych, dzięki której zyskano ponad trzy kilometry nowej nawierzchni. Modernizacja drogi, zwyczajowo nazywanej królewską, poprawiła warunki przemieszczania się zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, a przez to zwiększyła bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców Gminy Miedzichowo. Realizacja tego zadania ułatwi również prowadzenie prac związanych z gospodarką leśną w Nadleśnictwie Bolewice, a przede wszystkim bezpośrednio wpłynie na wzmocnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów, podniesienia sprawności akcji gaśniczych poprzez umożliwienie szybkiego i sprawnego dojazdu wozów ratownictwa pożarowego w trudnodostępne obszary leśne.
Inwestycja ta jest największym wspólnym projektem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i Gminy Miedzichowo.
 
 

Ogłoszenie o wyborach do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Nowotomyskim

 • 17-01-2020
 • Autor: Anna Albrecht
 • drukuj
Starosta Nowotomyski zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu Nowotomyskiego do zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Nowotomyskim, w kadencji 2020-2023.
 

Spotkanie Noworoczne WSPiA

 • 16-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 15 stycznia, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz zastępca burmistrza Nowego Tomyśla Grażyna Pogonowska na zaproszenie jego Magnificencji Rektora Uczelni Pana prof. dr. hab. Jerzego Szczapy, uczestniczyli w spotkaniu noworocznym pracowników dydaktycznych i administracyjnych Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.
Środowe spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania minionego roku i podziękowania dyrektorom i kierownikom jednostek podległych WSPiA za całoroczną realizację zadań, a wszystkim pozostałym osobom za współpracę. 

Komisja konkursowa otwartego konkursu ofert na 2020 rok

 • 09-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W załączeniu znajduje się informacja dotycząca Komisji Konkursowej otwartego konkursu ofert na 2020 rok.
 

Komunikat

 • 08-01-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Starostwo Powiatowe informuje, że osobami do zarządzania akcją zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu nowotomyskiego są wyznaczeni pracownicy
Wydziału Infrastruktury Drogowej.
 
Wszelkie informacje odnośnie śliskości na drogach można zgłaszać do:
 
1. Tomasz Antuszewski - Kierownik Wydziału, tel. 733 950 570
2. Grzegorz Kasprzak - pracownik Wydziału, tel. 793 462 726
3. Tomasz Dolewa - pracownik Wydziału, tel. 606 316 253
 

Przekazano dary

 • 24-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W dniach od 17 do 21 grudnia wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor ze Świętym Mikołajem z Nowego Tomyśla wybrali się w delegację do partnerskiego miasta Powiatu Nowotomyskiego – Tarnopol na Ukrainie. Celem wizyty było przekazanie darów zebranych w nowotomyskich sklepach na rzecz potrzebujących rodzin z rejonu Tarnopol.
Podczas spotkania z mieszkańcami oraz władzami miasta delegacja przekazała życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Czas ten był także doskonałą okazją do odwiedzenia szkoły, działającej właśnie w Tarnopolu. Podczas spotkania z młodzieżą delegacja z powiatu nowotomyskiego została bardzo ciepło przywitana przez uczniów i nauczycieli, którzy zaprosili gości do wspólnego śpiewania kolęd w języku polskim. Pojawił się także pomysł zaproszenia młodzieży ukraińskiej na wymianę międzyszkolną do Polski.
Wizyta na Ukrainie była zwieńczeniem akcji charytatywnej prowadzonej w Nowym Tomyślu wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem, I Akademicką Szkołą Podstawową w Nowym Tomyślu oraz nowotomyskimi przedsiębiorcami.  
 
 

30-lecie LKS "Budowlani Całus" Nowy Tomyśl

 • 23-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 21 grudnia w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość związana z 30-leciem działalności Ludowego Klubu Sportowego Budowlani Całus Nowy Tomyśl. Sobotnia gala była okazją do przypomnienia największych osiągnięć klubu oraz wyróżnienia najbardziej zasłużonych. 
 
Dla zasłużonych byłych jak i obecnych zawodników oraz działaczy klubu LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl wręczono honorowe odznaki LZS, nadane przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS. Wśród wyróżnionych znalazł się także starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński. Podczas spotkania Zarząd Klubu wręczył pamiątkowe grawertony wszystkim tym, którzy przez lata wspierali oraz wspierają działalność Budowlanych. Uroczystym momentem było nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego” Panu Jerzemu Nowakowi – Prezesowi Zarządu LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu w popularyzację sportu oraz wychowywanie kolejnego pokolenia sztangistów odnoszących sukcesy nie tylko w kraju, ale i na świecie, sprawił, że nowotomyski klub, jest jednym z najważniejszych klubów podnoszenia ciężarów w Polsce. Warto dodać, że podczas uroczystości dokonano prezentacji książki Tomasza Siwińskiego, podsumowującej 30 lat działalności klubu pt. „Sztanga w górze” – „Trzy dekady sekcji podnoszenia ciężarów na tle działalności LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl w latach 1983-2019”. Na zakończenie spotkania przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Aconste Duo – którego tworzą Szymon Konieczny i Maciej Świtała.
 


 
 

Informacja

 • 23-12-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W załączniu przedstawiamy Uchwałę Zarządu Powiatu Nowotomyskiego, dotyczącą ogłoszenia wykazu nieruchomości położonej w Nowym Tomyślu przy. ul. Poznańskiej, przeznaczonej do oddania w części w użyczenie.
 
1 2 3 4 5 6 ... 82
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.