Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Kwiecień 2024 Imieniny: Bogusławy i Bogumiły
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje

  • 06-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Zarząd Powiatu Nowotomyskiego na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego. 

Webinarium „Dotacje na start dla osób 30 +”

  • 05-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu zaprasza wszystkich zainteresowanych na webinarium dla osób w wieku od 30 r.ż. chcących uruchomić własną działalność gospodarczą.
 
Aby wziąć udział w webinarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz odesłać go na adres: infoUE-nowytomysl@warp.org.pl.
 
 
Program webinarium
 
10.00 -10:05 Przywitanie uczestników
 
10:05 -10:25
Dotacje:
- Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny
- Działanie 6.1 
- Poddziałanie 6.3.1
 
Pożyczki:
- Wsparcie w starcie,
- Mikropożyczki,
- Inicjatywa JEREMIE2.
 
10:25 -10:30 Źródła informacji o Funduszach Europejskich oraz sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
 
Po zakończonym webinarium zapraszamy do kontaktu z Punktem Informacyjnych FE.
 
 

Wirtualny Bieg Dla Europy w Chraplewie

  • 04-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
W dniach 24-27 października w Chraplewie odbył się  Wirtualny Bieg Dla Europy. Wydarzenie to odbyło się z inicjatywy stowarzyszenia „Chraplewo - razem możemy więcej” oraz Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Rywalizacja przebiegała na dystansie 10 km. 
 
 
Zdjęcie grupowe pięciu biegaczy.
 
Formuła biegu zakładała pełną swobodę w doborze trasy. Uczestnicy zobowiązani byli udokumentować swój bieg na urządzeniu elektronicznym przy pomocy popularnych aplikacji monitorujących aktywność fizyczną, a potwierdzenie w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia przesłać za pośrednictwem panelu zawodnika. Organizatorzy nie kryją zadowolenia z frekwencji mimo trwającej epidemii. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek. 
 
 
 

Daj dziecku szansę na szczęśliwy dom...

  • 04-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu pilnie poszukuje kandydatów na rodzinę zastępczą dla trzech sióstr w wieku 5, 6 i 8 lat.
 
 
Wszystkich zainteresowanych pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zapraszamy do kontaktu:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Poznańska 30, 64-300 Nowy Tomyśl
tel. 61 44 26 686 
pcpr@powiatnowotomyski.pl
www.pcprnt.pl
 
 

Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje interesantów zdalnie

  • 02-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Informujemy, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów Piotr Brudło od 2 do 6 listopada swoją pracę wykonywał będzie zdalnie we wtorki i środy w godz. od 7:30 do 15:30 oraz w czwartki w godz. 7:30 do 11:30. Interesantów prosimy o kontakt telefoniczny: 794 519 326
 

Roczny program współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi

  • 02-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Roczny program współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. 
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok
 
Uchwałą Nr XXII/224/2020 z dnia 28 października 2020 roku Rada Powiatu Nowotomyskiego przyjęła „Roczny program współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2021” – treść podjętej uchwały wraz z załącznikiem została dołączona poniżej (dokument zeskanowan., format PDF.) 
 
 

Komunikat dot. Punktu Paszportowego w Nowym Tomyślu

  • 02-11-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
W związku z sytuacją epidemiczną na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, od 3 listopada 2020r. do odwołania, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Punkt Paszportowy w Nowym Tomyślu przyjmuje klientów w sprawach paszportowych wyłącznie w sytuacjach niecierpiących zwłoki. 
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja wizyty pod numerem telefonu: 61 44 26 760.
W przypadku trudności w uzyskaniu połączenia telefonicznego możliwy jest kontakt drogą elektroniczną: paszport@poznan.uw.gov.pl.
 
 

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Rodzina bez Przemocy”

  • 30-10-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Dzisiaj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Rodzina bez Przemocy”  w ramach realizacji projektu „My też możemy pomóc III”, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej został rozstrzygnięty. 
 
 
Na zdjęciu laureaci onkursu z nagrodami.
 
Komisja konkursowa pod przewodnictwem wicestarosty nowotomyskiego Marcina Brambor  przyznała nagrody i wyróżnienie.
I miejsce – Antoni, lat 8
II miejsce – Arkadiusz, lat 36
III miejsce -Kacper, lat 12
Wyróżnienie- Monika, lat 39
Pozostali uczestnicy konkursu fotograficznego otrzymali nagrody pocieszenia.
Wystawa wszystkich nadesłanych prac odbywa się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Prace można oglądać do dnia 06 listopada 2020 roku.
Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu, a patronat nad nim objął starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński.
 
 

Odbiór odpadów w czasie epidemii - ważne wskazówki dla mieszkańców

  • 29-10-2020
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
CZY PODCZAS PANDEMII OBOWIĄZUJE SEGREGOWANIE ODPADÓW? W JAKI SPOSÓB BEZPIECZNIE POZBYĆ SIĘ ZUŻYTEJ MASECZKI CZY RĘKAWICZEK? CZY W CZASIE KWARANTANNY MOŻNA WYJŚĆ Z DOMU, ŻEBY WYRZUCIĆ ODPADY? NA WSZYSTKIE TE PYTANIA ODPOWIADA KOALICJA 5 FRAKCJI.
 
 
CZY SĄ SPECJALNE KOSZE NA ZUŻYTE MASECZKI? 
Obowiązek noszenia osłony na usta i nos nie tylko zmienił nasze codzienne zwyczaje, ale też spowodował produkcję dużej ilości odpadów: maseczek chirurgicznych, pyłowych, materiałowych. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia są to odpady komunalne zmieszane i należy je wrzucać do czarnego pojemnika. Należy jednak pamiętać o tym, że na takiej maseczce może pozostać groźny wirus. Osoby, które zajmują się zbiórką czy sortowaniem takich odpadów (ładowacze śmieciarek czy osoby pracujące w sortowaniach odpadów) nie mogą mieć kontaktu z nimi. Dlatego zużyte maseczki należy przed wyrzuceniem włożyć do torebki plastikowej i szczelnie zawiązać.
 
W biurze czy innych miejscach pracy warto wyznaczyć miejsce wyrzucania takich odpadów, może to być zwykłe pudełko w łazience czy w szatni. W ten sposób chronimy osoby, które mimo panującej pandemii codziennie wyjeżdżają na ulice oraz dbają o porządek i higienę w gminach i miastach.
 
CZY MOŻNA NIE SEGREGOWAĆ ODPADÓW?
Pandemia nie zwalnia z obowiązku segregowania odpadów. Cały czas powinniśmy przestrzegać zasad sortowania na 5 frakcji: papier (pojemnik niebieski), tworzywa sztuczne i metale (pojemnik żółty), szkło (pojemnik zielony), bio (pojemnik brązowy) oraz odpady zmieszane (pojemnik czarny).
 
Wiosenna fala pandemii pokazała, że wiele osób wykorzystało ten czas na remonty, prace budowlane czy wymianę mebli. Kupując nowy sprzęt, pozbywamy się starego.
 
Należy pamiętać, że elektrośmieci należy oddawać do odpowiednich miejsc, czyli np. sklepów ze sprzętem AGD/RTV czy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) działających w każdej gminie. W żadnym wypadku nie należy ich wystawiać pod altany na odpady. Powinniśmy też zachować dotychczasowe zasady związane z odpadami gabarytowymi czy poremontowymi. W zależności od gminy, miejscem ich zbiórki mogą być PSZOK-i, punkty mobilne lub okolice pojemników na odpady. Niezmiernie ważne jest, by stare meble, dywany czy zużyte opony nie zalegały w przestrzeniach osiedli, a szczególnie nie zastawiały pojemników na odpady komunalne czy wejścia do altan. W takich wypadkach odpady mogą nie być odbierane przez służby komunalne przez brak dostępu – nie utrudniajmy im pracy.
 
– powiedziała Magdalena Sułek-Domańska z firmy komunalnej ENERIS, przedstawiciel Koalicji 5 frakcji.
 
CO ZROBIĆ Z ODPADAMI NA KWARANTANNIE?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że osoby skierowane na kwarantannę przez Sanepid w żadnym razie nie powinny wychodzić z domu nawet z odpadami. Poniżej ważne wytyczne rządowe dla osób przebywających w izolacji (chorych lub podejrzanych o chorobę zakaźną):
 
zaleca się odczekanie 72 godzin. Zanim przekaże się worek z odpadami do odbioru należy umieścić odpady w worku i w miarę możliwości worek spryskać preparatem wirusobójczym, zapełnić worek odpadami do ¾ jego pojemności i nie zgniatać zawartości, po zapełnieniu worka zawiązać worek i po ustaleniu z osobą wynoszącą odpady z miejsca izolacji, wystawić worek z pomieszczenia, w którym przebywa osoba będąca w izolacji, osoba wynoszącą odpady z miejsca izolacji wkłada (w rękawiczkach) wystawiony przez osobę w izolacji worek do drugiego worka, zawiązuje/zamyka go i zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem w chwili jego odbioru (oprócz dokładnego zawiązania worka, można zamknąć go dodatkowo przy pomocy taśmy samoprzylepnej lub sznurka) oraz oznacza datę i godzinę zamknięcia worka. Worek z odpadami należy przenieść w rękawiczkach do miejsca przeznaczonego do gromadzenia odpadów i umieścić w pojemniku na odpady zmieszane (czarny).
Przed i po każdej czynności związanej z pakowaniem/przenoszeniem odpadów, należy używać rękawiczek ochronnych i koniecznie umyć i/lub dezynfekować ręce. Odpady, których nie można łączyć z innymi odpadami (tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte świetlówki) powinny być pozostawione w domu w czasie izolacji i przekazane do systemu gminnego, kiedy będzie można opuścić miejsce izolacji.
 
Więcej informacji na temat postępowania z odpadami można znaleźć na stronie www.gis.gov.pl. Szczegółowe zasady segregowania odpadów na 5 frakcji zawarte są w materiałach informacyjnych na stronie www.5frakcji.pl.
 
 
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.