Dzisiaj jest: Wtorek, 24 Listopad 2020 Imieniny: Jana i Flory
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego

 • 22-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Eksperci Związku Powiatów Polskich opracowali Mapę kompetencji jednostek samorządu terytorialnego. To narzędzie, które w szybki i skuteczny sposób pozwoli sprawdzić, jakie zadania przypisane są poszczególnym organom JST.
 
 
Nowo powstałe narzędzie dedykowane jest wszystkim – mieszkańcom, przedsiębiorcom, samorządowcom czy pracownikom administracji publicznej – którzy chcieliby uzyskać rzetelną informację na temat kompetencji poszczególnych jednostek samorządowych.
 
Dane ujęte w przejrzystej tabeli pozwalają w szybki sposób sprawdzić, czym zajmuje się dany organ.
 
 
 

Program rehabilitacji neurologicznej osób po udarach mózgu

 • 22-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach 15 lipca 2020r., podpisał z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020: „Program rehabilitacji neurologicznej osób po udarach mózgu w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szamotułach” nr RPWP.06.06.01-30-0017/19-00
 
 
 
Celem programu jest poprawa sprawności funkcjonalnej oraz poznawczej u ok. 50% osób po przebytym udarze mózgu, poprzez działania zdrowotne i edukacyjne w celu przyspieszenia ich powrotu do życia społecznego i zawodowego w okresie realizacji programu. Wsparcie otrzymają także osoby z otoczenia osób po udarze mózgu, w postaci działań edukacyjnych.
 
Projekt realizowany będzie w formie bezpłatnych, 3-tygodniowych, dziennych (z zapewnieniem wyżywienia) turnusów rehabilitacyjnych,  w ramach których pacjenci po konsultacjach z lekarzem specjalistą oraz fizjoterapeutą kierowani będą na:
 
zabiegi neurofizjoterapeutyczne,
zabiegi fizykalne,
terapie zajęciowe,
terapie neurologopedyczne,
terapie neuropsychologiczne
Programowe kryteria włączenia do programu
 
Do programu mogą zostać zakwalifikowane osoby, które:
 
- są w wieku 18-64 lata i zamieszkują województwo wielkopolskie
- złożą pisemne oświadczenie, że w chwili przystąpienia do programu nie są objęte żadnym innym programem terapeutyczno-rehabilitacyjnym w związku z przebytym udarem mózgu finansowanym z NFZ (np. fizjoterapia ambulatoryjna bądź domowa itp.);
- nie biorą udziału w analogicznym projekcie u innego beneficjenta, finansowanym ze środków publicznych;
- posiadają zaburzenia funkcji mózgu określone na ostatnim wypisie ze szpitala w skali Rankina 1- 4;
- od udaru nie minęło więcej niż 12 miesięcy;
- w pierwszej kolejności będą przyjmowani pacjenci, którzy odbyli wczesną rehabilitację neurologiczną w ramach NFZ lub ich czas oczekiwania jest dłuższy niż 6 tygodni;
- posiadają skierowanie na podjęcie rehabilitacji medycznej wydane przez lekarza neurologa lub lekarza rehabilitacji medycznej;
 
Medyczne kryteria wyłączenia
 
Do programu nie mogą zostać zakwalifikowane osoby, które:
 
- wymagają stałego intensywnego nadzoru medycznego;
- mają aktywne choroby współistniejące istotnie wpływające na proces rehabilitacji (np. złamania w czasie leczenia, odleżyny itp.);
- chorują na niewydolność krążenia, nerek, wątroby, stan po zawale mięśnia sercowego z frakcją 17 wyrzutową mniejszą niż 30%, chorobę naczyń (aktywny stan zakrzepowo-zatorowy), tętniak serca, aorty, malformację naczyń mózgowych, aktywne procesy zapalne, niewyrównane zaburzenia endokrynologiczne, chorobę nowotworową (leczenie paliatywne lub wymagające pilnego leczenia), ciężkie nadciśnienie tętnicze lub płucne, niewyrównaną cukrzycę
- czas jaki upłynął od udaru wynosi więcej niż 12 miesięcy
 
W ciągu 3 lat programem objętych zostanie 200 osób po udarze mózgu, zamieszkujących województwo wielkopolskie oraz 160 osób z najbliższego otoczenia osób po udarze
 
 
 
ZAPISY DO PROGRAMU
 
 
lub telefonicznie pod nr tel.: 61 29 26 551 
 
 

Kolejne komputery dla potrzebujących

 • 22-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 22 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu w ramach akcji ODN@WIAMY! odbyło się przekazanie 10 zestawów komputerowych dla rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej. Pozyskaniem oraz poprawą stanu technicznego sprzętu komputerowego zajmowały się firmy CCR Polska Sp. z o.o. oraz Elektrorecykling S.A. wraz z fundacją Zaraz Wracam. 
Na zdjęciu wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, zastepca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu Alicja Ślusarz oraz przedstawiciele firm. 
 
Nie jest to pierwsza taka inicjatywa, bowiem w kwietniu oraz w czerwcu firmy przekazały 5 laptopów oraz 4 zestawy stacjonarne, które przekazane zostały do rodzin zastępczych działających na terenie powiatu nowotomyskiego.

Otwarty konkurs ofert

 • 22-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego ,,Prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2021 r." oraz o możliwości zgłaszania kandydatów do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania ofert składanych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania ,,Prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2021 r.".
 
 
 
 

Zawieszenie Powiatowej Rywalizacji Sportowej Szkół w roku szkolnym 2020/2021

 • 20-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Szanowni Państwo,
Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu  w związku z aktualną sytuacją epidemiczną i rosnącą ilością zachorowań, podjęło decyzję o zawieszeniu Powiatowej Rywalizacji Sportowej Szkół w roku szkolnym 2020/2021. W sprzyjających warunkach poinformujemy o wznowieniu rywalizacji. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej. Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia na arenach sportowych.
 

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15

 • 20-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
 
W dniach 15-18 października w Nowym Tomyślu w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu i Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15. Organizatorami zawodów był klub podnoszenia ciężarów LKS „Budowlani-Całus” oraz Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. 
 
 
Na zdjęciu uczestnik zawodów podnoszący sztangę. 
 
W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników. Na pomoście wystartowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Były wielkie emocje, była zażarta walka o miejsca, były bite rekordy Polski. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili zawody zgodnie z restrykcjami sanitarnymi związanymi z zagrożeniem pandemicznym. Klub LKS „Budowlani-Całus” może poszczycić się wygraną w ogólnej klasyfikacji klubowej, co potwierdza szkolenie dzieci i młodzieży na niezwykle wysokim poziomie.  Nowotomyscy zawodnicy zdobyli 106 punktów, wyprzedzając CLKS Mazovię Ciechanów o 68 punktów. Obrazuje to całkowitą dominację zawodników Budowlanych. Również wysiłek zawodników tego klubu zaowocował  przyłożeniem się do zwycięstwa w klasyfikacji wojewódzkiej. Budowlani zdobyli 106 na 150 punktów zdobytych przez zawodników z województwa wielkopolskiego. Mistrzostwo Polski Młodzików do lat 15 w swoich kategoriach wagowych wywalczyli następujący zawodnicy z klubu LKS „Budowlani-Całus": Paulina Michalska, Adrian Krupa oraz Kacper Dziamski. Srebrny medal wywalczyła Patrycja Górna. Brązowy krążkiem poszczycić się mogą: Daria Gruszkiewicz, Nikola Kalinowska oraz Dawid Lisiak. Oliwia Nowak, Aleksandra Pakuła oraz Adrian Haładuda wywalczyli jeszcze brązowy medal w rwaniu. Klub LKS „Budowlani-Całus” pragnie bardzo podziękować sponsorom i współorganizatorom za zaufanie i hojne wsparcie imprezy. Dziękuje:  Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów, Ministerstwu Sportu, Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu, Powiatowemu Centrum Sportu w Nowym Tomyślu oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu. Ponadto Klub LKS „Budowlani-Całus” dziękuje firmom: Całus, Betoniarnia Całus, Carter, Kucera, Kiel, Elektrorecykling, Bartex, Mini-Market, Zborała, Kaczmarek Electric, Trans-Bud Piotr Kaczmarek, Wulkan Serwis Nyćkowiak, Chadmet, Top Tomyśl, Alveus, Hotel Kopernik, Fit Apetit, Mark Pol oraz Active Sport i Fundacja Zaraz Wracam.

Zarządzenie Starosty

 • 14-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zarządzenie Starosty Nowotomyskiego w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości położonej w Zębowie, gmina Lwówek przeznaczonej do zbycia, w trybie bezprzetargowym.
 
 
 

Dzień Edukacji Narodowej

 • 14-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pedagogom i wychowawcom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzymy zrealizowania planów, spełnienia marzeń oraz dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.
 
 
 
Każdego dnia z ogromną pasją oraz poświęceniem wkładają Państwo wiele wysiłku w wychowywanie i nauczanie młodych ludzi. Będąc mistrzami, autorytetami dla swoich uczniów, pomagają im Państwo przygotowywać się do dorosłego życia. Niech sukcesy uczniów będą nie tylko źródłem radości, ale także najlepszą motywacją do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych i wychowawczych.
 
 

Kolejny sukces Budowlanych

 • 13-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W dniach 8-11 października w Gdańsku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów U-20. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele Ludowego Klubu Sportowego „Budowlani-Całus” z Nowego Tomyśla. Tomasz Kowalski wywalczył złoto w rwaniu, srebro w podrzucie i dwuboju. 
 
Na zdjęciu uczestnik zawodów z trenerami.
 
Srebrny medal wywalczył także Arkadiusz Mocny. Wyrwał on 110 kg oraz podrzucił 138 kg.  Ponad to Aleksander Błoszyk zajął 7 miejsce, Kacper Perz 13 miejsce, a Kacper Przybył 7 miejsce.
 
 

Dzień Ratownictwa Medycznego

 • 13-10-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego pragniemy przekazać wszystkim Pracownikom Ratownictwa najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz podziękowania za codzienny wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka.
 
1 2 3 4 5 6 ... 101
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.