Dzisiaj jest: Piątek, 19 Kwiecień 2024 Imieniny: Adolfa i Tymona

• 15-12-2020
Uprzejmie informuję, że Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu w dniu 24 grudnia 2020r. (czwartek) będzie nieczynne.
Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński.

Program Opieki Nad Zabytkami Powiatu Nowotomyskiego

• 11-12-2020
Dnia 28 października 2020 roku Rada Powiatu Nowotomyskiego podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Opieki Nad Zabytkami Powiatu Nowotomyskiego  na lata 2021-2024 oraz uchwałę w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

W związku z powyższym informujemy, że istnieje możliwość składania wniosków o dofinansowanie prac przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków w terminie do 31 stycznia 2021 roku. O dacie złożenia wniosku decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu. Wnioskodawca składa wniosek na jeden zabytek, na który ma być udzielona dotacja. Wnioskodawca, który uzyskał dotację, nie może złożyć kolejnego wniosku przez następne 3 lata budżetowe.

Załączniki:

OŚWIADCZENIE STAROSTY NOWOTOMYSKIEGO ORAZ ZARZĄDU POWIATU NOWOTOMYSKIEGO

• 10-12-2020
W imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Nowotomyskiego publicznie oświadczam, że kolejki przed przychodniami Podstawowej Opieki Zdrowotnej są tylko i wyłącznie wynikiem decyzji osób zarządzających tymi placówkami.  O sposobie przyjmowania pacjentów decyduje dana przychodnia.  Nie są one nadzorowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu,  w związku z tym działają niezależnie i nie mamy wpływu  na podejmowane przez przychodnie decyzje. Zarząd Powiatu Nowotomyskiego wielokrotnie podejmował rozmowy, mające na celu poprawę i zapewnienie godnych warunków przyjmowania pacjentów.

(-) Andrzej Wilkoński
Starosta Nowotomyski

IV ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

• 09-12-2020
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zaprasza mieszkańców wsi, liderów, sołtysów i samorządowców do zgłoszeń zrealizowanych przedsięwzięć z funduszu sołeckiego. Oddolne inicjatywy warte są zarówno popularyzacji jak i nagradzania.
W konkursie może wziąć udział każde sołectwo, które w latach 2010-2020 zrealizowało projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego. Wykluczone są jednak te inicjatywy, które były już laureatami dotychczasowych edycji wojewódzkich i brały udział w konkursie ogólnopolskim.

Na laureatów czekają nagrody finansowe, dyplomy a dla zwycięzcy dodatkowo statuetka „Sołecka NIKE”.
Na zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy czekamy do 8 lutego 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Dokumentację należy złożyć pocztą tradycyjną na adres:
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów
ul. Zofii Urbanowskiej 8
62-500 Konin
Można również dostarczyć ją osobiście bądź poprzez firmę kurierską.

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem konkursu:
Grażyna Sędziak
tel. 797 901 112 (zawsze po 14.00)
e-mail: biuro@wss.konin.pl

Więcej szczegółów:

Nowy numer przeglądu Powiatu Nowotomyskiego

• 09-12-2020
Informujemy, że ukazał się nowy numer bezpłatnego magazynu samorządowego "Przegląd Powiatu Nowotomyskiego". Gazetę nabyć można na terenie powiatu w sklepach, urzędach gmin, bibliotekach oraz w wersji komputerowej pod linkiem:

Zarządzenie starosty nowotomyskiego

Zarządzenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości położonej w Sątopach, przeznaczonej do oddania w użyczenie na czas oznaczony do 3 lat.

Wyrazy głębokiego współczucia

• 08-12-2020
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. Marii Hryniak Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Tomyślu w latach 2000-2015. Łącząc się w smutku i żałobie, Rodzinie i Bliskim Zmarłej przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2020/2021

• 04-12-2020
Informacje o zimowym utrzymaniu dróg powiatowych można otrzymać w Wydziale Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, w godzinach od 7:30 do 15:30 pod numerami telefonów:

- 61 44 26 680,
- 61 44 26 683,
- 61 44 26 725,

całodobowo:
- 793 462 726,
- 606 316 253,
- 733 950 570.

Skarby Przyrody Powiatu Nowotomyskiego

• 30-11-2020
Powiat Nowotomyski wydał pięknie ilustrowany album pn. "Skarby przyrody Powiatu Nowotomyskiego". Zadanie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Poniżej zamieszczamy link do publikacji:

Zmodernizowano tlenownie przy szpitalu

• 27-11-2020
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu od października leczy osoby zakażone koronawirusem SARS CoV-2. W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen, który jest  bardzo często niezbędny w leczeniu chorych, szpital postanowił przyspieszyć modernizację tlenowni przy nowotomyskim szpitalu. Dzięki uporowi oraz zaangażowaniu dyrekcji szpitala oraz pomocy życzliwych osób udało się pozyskać oraz zamontować zbiornik na tlen ciekły.
Zdjęcie przedstawiające zamontowany zbiornik na tlen ciekły.