Dzisiaj jest: Piątek, 29 Marzec 2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego

Nie będzie likwidacji Urzędu Celnego w Nowym Tomyślu

• 20-11-2020
Informujemy, że dzięki pomocy i zaangażowaniu Wojewody Wielkopolskiego, Nowotomyskiej Izby Gospodarczej oraz starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego zatrzymana została procedura likwidacji Urzędu Celnego w Nowym Tomyślu. W związku z powyższym, forma i zakres funkcjonowania Oddziału Celnego w Nowym Tomyślu pozostają bez zmian.

Ścieżka rowerowa z Wąsowa do Trzcianki

• 18-11-2020
W środę, 18 listopada w starostwie powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące budowy ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą z Wąsowa do Trzcianki. Podczas spotkania ustalono z inwestorem jakim jest Gmina Kuślin, kwestie techniczno-budowlane projektowanej inwestycji.

Na zdjęciu uczestnicy spotkania w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu.

Przedmiotem inwestycji jest budowa ścieżki rowerowej po śladzie nieistniejącej wąskotorowej linii kolejowej pomiędzy Wąsowem, a Trzcianką. W ramach inwestycji wybudowana zostanie ścieżka rowerowa wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu dla rowerzystów oraz jej oświetlenie zasilane panelami słonecznymi.

• 17-11-2020
Informacje odnośnie stanu zdrowia chorego hospitalizowanego na Oddziale Chorób Wewnętrznych w tzw. części COVIDOWEJ,  uzyskać można telefonicznie, codziennie w godzinach  od 13:00 do 15:00, pod numerem telefonu:  502 627 062.

Nieodpłatna Pomoc Prawna - Komunikat

• 16-11-2020
Informujemy, że w związku ze stanem epidemii, Nieodpłatna Pomoc Prawna, do odwołania,  odbywa się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
Osoby chcące skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej prosi się o rejestrację:
- telefoniczną: 61 44 26 700
- e-mailową: pomocprawna@powiatnowotomyski.pl;
- poprzez stronę internetową: np.ms.gov.pl

Szpital poszukuje pracowników

• 13-11-2020
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
im. dra Kazimierza Hołogi zatrudni:

SEKRETARKĘ MEDYCZNĄ do pracy w trybie zmianowym  - 12/24h
(praca obejmuje dyżury dzienne i nocne, również w dni świąteczne oraz weekendy).
Kontakt: tel.: 61 44 27 387/310, e-mail: sekretariat@szpital-nowytomysl.pl, m.szuwalskahaase@szpital-nowytomysl.pl,

LEKARZA KARDIOLOGA do pracy w poradni przyszpitalnej.
Opis stanowiska: udzielanie świadczeń medycznych w zakresie ww. specjalizacji
Wymagania: lekarz ze specjalizacją w kardiologii lub pokrewnej (lekarzy w trakcie specjalizacji również zapraszamy do kontaktu  - przedstawimy możliwości współpracy),
aktualne prawo wykonywania zawodu
Zatrudnienie  - dowolna forma umowy
Kontakt: tel.: 61 44 27 309/310, e-mail: sekretariat@szpital-nowytomysl.pl

• 13-11-2020
Informujemy, że na stronie powiatu nowotomyskiego pod adresem: https://powiatnowotomyski.pl/PL/934/Edukacja_prawna/ ukazała się kolejna publikacja z zakresu edukacji prawnej  pn. Jak sporządzić testament w domu.

Informujemy również, że strona Fundacji Granma, świadcząca usługi Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie powiatu nowotomyskiego posiada nowy adres www. http://fundacja-granma.pl/

Wyniki konkursu fotograficznego

• 12-11-2020
Informujemy, że w konkursie fotograficznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości wyłoniono 4  zdjęcia z największą liczbą polubień do 12.11, godz.: 10:00.
-Wiktoria Kroma - 197
- Paulina Kubiak - 182
- Katarzyna Szkudlarska - 160
- Jacek Guzek - 160

Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku 16.11, w Biurze Obsługi Mieszkańca Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.
Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku 16.11,
w Biurze Obsługi Mieszkańca Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Delegacja władz samorządowych złożyła wiązankę kwiatów

• 12-11-2020
W środę, 11 listopada na placu Niepodległości w Nowym Tomyśl przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego złożyli symboliczną wiązankę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Oddając cześć bohaterom walczącym o niepodległą Polskę, wspólnie z zebranymi nielicznie przedstawicielami organizacji odśpiewano na zakończenie hymn Polski.
Na zdjęciu delegacja wieńcowa władz samorządowych powiatu nowotomyskiego.

W delegacji wieńcowej kwiaty złożyli: wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotomyskiego Zbigniew Markowski oraz Radny Rady Powiatu Nowotomyskiego Adam Frąckowiak.

Narodowe Święto Niepodległości - konkurs

• 10-11-2020
102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Dlatego zamiast udziału w wielkich zgromadzeniach, w tym dniu zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

- Wykonaj fotografię przedstawiającą w jaki sposób świętujesz Narodowe Święto Niepodległości.
- Zdjęcie wstaw w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku.
- Autorzy trzech zdjęć z największą liczbą polubień zostaną nagrodzeni.

Ogłoszenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Ogłoszenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego o przystąpieniu do procedury zapewnienia udziału społeczeństwa w opracowaniu projektu Programu ochrony środowiska dla województwa wielkopolskiego do roku 2030 wraz z projektem Programu oddziaływania na środowisko.