Aktualności

Przekazano dary

  • 24-12-2019
  • Autor: Krystian Dybek
W dniach od 17 do 21 grudnia wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor ze Świętym Mikołajem z Nowego Tomyśla wybrali się w delegację do partnerskiego miasta Powiatu Nowotomyskiego – Tarnopol na Ukrainie. Celem wizyty było przekazanie darów zebranych w nowotomyskich sklepach na rzecz potrzebujących rodzin z rejonu Tarnopol.
Podczas spotkania z mieszkańcami oraz władzami miasta delegacja przekazała życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Czas ten był także doskonałą okazją do odwiedzenia szkoły, działającej właśnie w Tarnopolu. Podczas spotkania z młodzieżą delegacja z powiatu nowotomyskiego została bardzo ciepło przywitana przez uczniów i nauczycieli, którzy zaprosili gości do wspólnego śpiewania kolęd w języku polskim. Pojawił się także pomysł zaproszenia młodzieży ukraińskiej na wymianę międzyszkolną do Polski.
Wizyta na Ukrainie była zwieńczeniem akcji charytatywnej prowadzonej w Nowym Tomyślu wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem, I Akademicką Szkołą Podstawową w Nowym Tomyślu oraz nowotomyskimi przedsiębiorcami.  
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją