Tarnopol - Ukraina

Miasto Tarnopol

  • 07-06-2013
Powiat Nowotomyski w 2012 roku nawiązał współpracę z miastem Tarnopol na Ukrainie. Współpraca obejmuje przede wszystkim: wymianę szkolną dzieci i młodzieży, kontakty pomiędzy szkołami, ośrodkami pozaszkolnymi, organizacjami sportowymi i instytucjami prowadzącymi działalność kulturalną, a także sprzyjanie rozwojowi kontaktów między przedsiębiorstwami, ośrodkami i organizacjami zajmującymi się gospodarka, rolnictwem i turystyką.
 
Zacieśnieniu partnerskich i przyjacielskich kontaktów sprzyjają częste – robocze lub składne przy uroczystych okazjach – wizyty delegacji partnerskich powiatów.
 
Współpraca z Tarnopolem:
- 09.09.2011 r. – podpisanie listu intencyjnego w Nowym Tomyślu podczas wizyty przedstawicieli m. Tarnopol z wiceprezydentem Miasta
- grudzień 2011 r. – wizyta przedstawicieli powiatu nowotomyskiego w m. Tarnopol
- kwiecień 2012 r. - w mieście Tarnopol na Ukrainie odbywał się II Europejski Festiwal Chórów Sakralnych. Powiat Nowotomyski na tej imprezie reprezentował Zespół Pauza ze Zbąszynia. W czasie sobotniego konkursu, który otworzył Przewodniczący Rady Miasta Tarnopol Siergiej Nadal zaprezentowało się 1200 uczestników z różnych rejonów Ukrainy oraz z Gruzji, Polski, Mołdawii, Rumunii, Nigerii i Zambii.
- sierpień 2012 r. – wizyta przedstawicieli powiatu nowotomyskiego w m. Tarnopol
- kwiecień 2013 r. – wyjazd chóru „Boża Niwa” z Opalenicy na III Europejski Festiwal Chórów Sakralnych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją