Dzisiaj jest: Piątek, 10 Lipiec 2020 Imieniny: Filipa i Amelii
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Powołano członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnoprawnych.

 • 09-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 9 lipca w salce konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński powołał członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnoprawnych.
 
 
Na 4-letnią kadencję Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych powołani zostali: Emilia Jarczyńska – Członek Zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża - Oddział Rejonowy w Nowym Tomyślu, Iwona Maziec – Członek Zarządu  Stowarzyszenia Kochamy, Wiesława Stefańczyk – Członek Stowarzyszenia Rodzinka, Zenon Matuszczak – Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów Rencistów
i Inwalidów, Zarząd Rejonowy w Nowym Tomyślu, Bartosz Gołek – Prezes Społecznej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym.
 
Powiatowe Społeczne Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są organami
opiniodawczo-doradczymi. Do zakresu działania powiatowych rad należy:
- Inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych.
- opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych. - Ocena realizacji programów.
- Opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
 
 

Informacja epidemiczna

 • 23-03-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Przedstawiamy Państwu aktualne informacje na dzień 9 lipca o stanie epidemiologicznym, związanym z występowaniem wirusa Covid-19 w naszym powiecie.

Ważna informacja, dotycząca funkcjonowania Urzędu Skarbowego w Nowym Tomyślu

 • 09-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Podnosząc standardy oraz chcąc zapewnić klientom większe bezpieczeństwo oraz komfort wizyty wprowadzamy nowe zasady obsługi bezpośredniej w naszym urzędzie skarbowym.
Od 3 sierpnia sprawę w urzędzie będzie można załatwić wyłącznie po dokonaniu rezerwacji planowanej wizyty. 
 
Wizyty można rezerwować od 21 lipca na 3 sposoby: 
 • przez internet - na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl, klikając w baner „Wizyta w urzędzie skarbowym - umów”,
 • telefonicznie – dzwoniąc do naszego urzędu,
 • osobiście -  podczas wizyty w urzędzie w punkcie rezerwacji wizyt.
Możliwość elektronicznej rezerwacji wizyty jest już standardem w wielu instytucjach i wierzymy, że to rozwiązanie sprawdzi się również w administracji skarbowej. Wprowadzenie zasady, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługiwani są wyłącznie klienci umówieni, to większy komfort dla samych klientów, którzy z wyprzedzeniem będą mogli zaplanować załatwienie swoich spraw podatkowych. Ograniczenie liczby osób równocześnie przebywających w urzędzie, to również większe bezpieczeństwo naszych podatników.
 
 

Chcemy Tobie Pomóc

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, że od 06 lipca 2020 r. rozpoczyna realizację programu: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”
 
Szczegóły na plakacie. 

Wakacje z rolkami

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wszystkich miłośników jazdy na rolkach zapraszamy na wakacyjne zajęcia organizowane dla dzieci i młodzieży przez stowarzyszenie Skate2City.

Prośba o wypełnienie ankiety

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu w celu oszacowania potrzeb w zakresie wsparcia mobilności osób, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się, zwraca się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety.

 

Link do ankiety: https://forms.gle/Q1zstqJt7tpHhsms8

 

apel Głównego Inspektora Pracy

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Przekazujemy Państwu apel Głównego Inspektora Pracy, skierowany do rolników o przestrzeganie w tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa podstawowych zasad związanych z zapewnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy, także związanego z zapewnieniem opieki i bezpieczeństwa dzieciom przebywającym w gospodarstwach.
Czas zbliżających się żniw to okres wzmożonych prac, którym towarzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn, pracą na wysokości, jak i transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi czy lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są także dzieci.

Bezpośredni link do strony umożliwiający pobranie apelu: https://poznan.pip.gov.pl/…/110816,apel-wieslawa-lyszczka-g…

 

Powiat otrzymał środki z funduszu inwestycyjnego

 • 03-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 3 lipca w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP Grzegorzem Piechowiakiem. Podczas wizyty rozmawiano o środkach, które zostały przekazane powiatowi oraz gminom z powiatu nowotomyskiego z funduszu inwestycyjnego oraz omówiono procedurę związaną z przyznaniem i wydatkowaniem tych środków. 
W spotkaniu udział wzięli: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, sekretarz powiatu Ewa Bąbelek, skarbnik powiatu Barbara Golon, zastępca burmistrza Nowego Tomyśla Adrianna Zielińska, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Marek Ratajczak oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Wojciech Andryszczyk.
 

Obiekt "pięknieje w oczach"

 • 03-07-2020
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
Do końca lipca ma zakończyć się inwestycja w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, polegająca na rozbudowie zaplecza szatniowo-sanitarnego. Trwająca modernizacja PCS sprawi, że obiekt zyska między innymi sześć szatni, magazyn na sprzęt sportowy, ale także pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną.
 
 
- Prace przebiegają w zaplanowanym terminie, obiekt dosłownie „pięknieje w oczach”. Myślę, że z dniem 1 września, kiedy młodzież i uczniowie wrócą już do szkół, zastaną naprawdę fantastyczne warunki do lekcji wychowania fizycznego. Oczywiście na tej inwestycji skorzystają przede wszystkim kluby sportowe, które trenują w PCS czy rozgrywają tu swoje ligowe spotkania – dla nich obiekt ten stanie się właściwie kompletny – powiedział dyrektor PCS Jakub Skrzypczak.
W rozbudowanej, nowej części PCS zamontowana została winda, która dostosowuje obiekt dla osób z niepełnosprawnościami. Sala konferencyjna sprawia z kolei, że w Centrum odbywać się będą mogły także spotkania, szkolenia czy konferencje.
- Z mojego punktu widzenia po zakończeniu rozbudowy, my jako centrum sportu staniemy przed nowymi możliwościami. Staniemy przed szansą, w oparciu o fantastyczne kluby sportowe z nami współpracujące, zrobić tutaj naprawdę duże imprezy. Baza, którą będziemy dysponować da nam te możliwości. Jestem bardzo wdzięczny Zarządowi Powiatu, który w trudnych czasach znalazł środki finansowe na tę inwestycję – dodał Jakub Skrzypczak.
Firmą wykonującą rozbudowę Powiatowego Centrum Sportu jest Firma Całus z Borui Nowej. Warto nadmienić, że powiat nowotomyski złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach ministerialnego konkursu – „Sportowa Polska”, a wyniki mają zostać podane do informacji publicznej w niedługim czasie.
 
 
 

Komunikat

 • 03-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
DGA Centrum Sanacji Firm S.A., Zarządca w postępowaniu sanacyjnym informuje, że rozpoczął się proces sprzedaży będącej w restrukturyzacji Firmy Kwiatkowski Sp. z o.o. z siedzibą w Lwówku. Memorandum informacyjne oraz Regulamin Sprzedaży dostępne są na stronie https://www.sanacjafirm.pl/kwiatkowski/
lub pod nr tel.: 601 550 549, 61 64 35 100.
 
1 2 3 4 5 6 ... 90
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl