Dzisiaj jest: Poniedziałek, 3 Październik 2022 Imieniny: Gerarda i Teresy
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

INFORMACJA dotycząca zmiany funkcjonowania Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Nowym Tomyślu w dniach 3 i 4 października 2022 r.

 • 30-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że w dniach 3 i 4 października 2022 r. porady w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Nowym Tomyślu udzielane będą wyłącznie w formie zdalnej, tj. za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon lub e-mail).
 
Grafika z tytułem

#SADZIMY

 • 30-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wczoraj w całej Polsce rozpoczęła się IV ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. Do dzisiaj, 30 września we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce można otrzymać sadzonkę rodzimych drzew oraz uzyskać informację w jaki sposób najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Na ten cel Lasy Państwowe przekazały aż milion młodych drzewek.
 
 
 
Plakat promoujący akcję.
 
Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. 
Do akcji przyłączył się wczoraj wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, który odebrał sadzonki z Nadleśnictwa Bolewice.
 

Inauguracja sportowego roku szkolnego w powiecie nowotomyskim.

 • 30-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 28 września w Bolewicku zainaugurowano sportowe zmagania w roku szkolnym 2022/2023. Wzorem lat ubiegłych sztafetowe biegi przełajowe o tytuł Mistrza Powiatu Nowotomyskiego odbyły się w Gminie Miedzichowo przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Bolewicku.  Do startu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 400 zawodników ze szkół powiatu nowotomyskiego. Dzieci i młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Trasy biegów na dystansach 1000 i 800 metrów wiodły duktami leśnymi, które jako wolontariusze zabezpieczyła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. Dekoracji najlepszych szkół podstawowych dokonali goście: wicestarosta nowotomyski – Marcin Brambor oraz dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych – Marek Nyćkowiak. Z kolei najlepsze szkoły średnie nagrodził dyrektor Powiatowego Centrum Sportu – Jakub Skrzypczak. 
 
 
Zdjęcie z uczestnikami na podium.
 
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Igrzyska Dzieci – dziewczęta:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu
3. Szkoła Podstawowa w Opalenicy
 
Igrzyska Dzieci – chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa w Opalenicy
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu
3. Szkoła Podstawowa w Zbąszyniu
 
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta:
1. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Zębowie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu
3. Szkoła Podstawowa w Opalenicy
 
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa w Opalenicy
2. Szkoła Podstawowa w Zbąszyniu
3. Szkoła Podstawowa w Lwówku
 
Licealiada – kobiety:
1. Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu
2. Zespół Szkół w Opalenicy
3. Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu
 
Licealiada – mężczyźni:
1. Zespół Szkół w Opalenicy
2. Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu
3. Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu
 
 
 

Prawie 6 milionów złotych dofinansowania dla Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

 • 28-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego Powiat Nowotomyski uzyskał dofinansowanie w kwocie blisko 6 000 000,00 złotych na realizację projektu pn. Modernizacja energetyczna budynków Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu przy ul. E. Sczanieckiej.
Zdjęcie budynku ZS nr 1 w Nowym Tomyślu.
 

Wsparcie pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+, Działanie 11.3 „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze poprawy efektywności energetycznej w sektorze publicznym (REACT-EU). Głównym celem projektu będzie poprawa efektywności energetycznej budynków nowotomyskiego „Staszica”: budynku głównego szkoły wraz z salą gimnastyczną oraz budynku przywarsztatowego użytkowanego jako poradnia psychologiczno - pedagogiczna.
 
Przedsięwzięcie obejmuje swoim zakresem zarówno prace termomodernizacyjne tj. docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, jak i modernizację instalacji grzewczych polegającej na dodaniu układu pomp ciepła wspomagających węzły cieplne dostarczające ciepło do obu budynków. Dodatkowo, w obydwu modernizowanych budynkach planuje się montaż instalacji fotowoltaicznej. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na kwotę 7 376 245,22 zł. Obecnie trwają procedury zmierzające do podpisania umowy o dofinansowanie, natomiast inwestycja ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2023 roku.
 
 

XVIII Parafialny Rodzinny Festyn Charytatywny

 • 26-09-2022
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W niedzielę, 25 września w ramach odpustu parafialnego w kościele pod wezwaniem św. Mateusza w Opalenicy odbył się XVIII Parafialny Rodzinny Festyn Charytatywny. W ogrodach przy plebani swoje talenty zaprezentowały lokalne zespoły, dzieci i młodzież. Nie zabrakło również gier i zabaw dla najmłodszych, słodkiego poczęstunku, czy pokazów pierwszej pomocy z wykorzystaniem specjalistycznych fantomów. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć sprzęt jakim dysponuje OSP Opalenica.
 
Zdjęcie tańczących dzieci.
 
W organizację i prowadzenie Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych zaangażowała się radna Rady Powiatu Nowotomyskiego Dorota Kaczmarek. Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu literacko - plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Gdzie szukać dobroci”. Uczestnicy konkursu inspirowani wierszem J. Papuzińskiej pt. „Pytania” mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną lub dopisać nowe wersy do wiersza, opisując gdzie wokół nas „pokazuje się” lub „ukrywa” dobroć. Prace oceniało jury. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajęła Liwia Kupczyńska. Na drugim znalazła się Wiktoria Grupa, a na trzecim Marcin Ciechański. Klasyfikacja w kategorii klas IV-VIII przedstawiała się następująco: I miejsce Adrian Okoniewski, II miejsce Karol Wiśniowski, III miejsce Marta Wieczorek. Przyznano również szereg wyróżnień. Organizatorami Festynu byli: Parafia św. Mateusza, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Urząd Miejski w Opalenicy, Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy. Wsparcia udzieliło również Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
 
 

KGW w Przyłęku świętowało 60 - lecie istnienia

 • 26-09-2022
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Koło Gospodyń Wiejskich w Przyłęku, w sobotę 24 września świętowało 60-lecie istnienia.
Wspólne zdjęcie uczestników spotkania.
 
Uroczystość z tej okazji odbyła się w tamtejszym wigwamie. Serdeczne życzenia z tej okazji, w imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego złożyła Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka wraz z radnym Rady Powiatu Nowotomyskiego Jackiem Pieprzykiem.
 
Fot. W. Teleszyński

Kolejna ważna inwestycja drogowa zrealizowana

 • 22-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 22 września w Brodach odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1881P Brody - Turowo (II etap) oraz drogi powiatowej nr 2734P Brody - granica powiatu szamotulskiego (Duszniki). Jest to kolejna inwestycja, którą udało się zrealizować w ostatnich latach dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Rzadowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Symboliczny moment przecięcia wstęgi.
 
Inwestycja obejmowała przebudowę dróg o łącznej długości 2,0 km i szerokościach odpowiednio 5,50 i 6,00 m. Zakres przebudowy drogi nr 1881P objął wykonanie jezdni o nawierzchni mineralno - asfaltowej wykonanie zjazdów, konserwację rowów, wymianę uszkodzonych przepustów i obsianie poboczy trawą. Przebudowa drogi nr 2734P to wykonanie jezdni o nawierzchni mineralno - asfaltowej wraz z wymianą podbudowy, przebudowę chodnika i zjazdów na posesje, przebudowę miejsc postojowych oraz zatok autobusowych, budowę wyniesionych przejść dla pieszych wraz z ich doświetleniem, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz doposażenie pasa drogowego w elementy małej architektury. Wykonawcą inwestycji była firma Całus z Borui Nowej.
• Całkowita wartość zadania: 8 038 344,02 zł
• dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: 7 112 486,19 zł
• dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 541 929,36 zł
W uroczystości udział wzięli wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, poseł na Sejm RP Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP Marcin Porzucek,radny Sejmiku Wojewódzkiego Adam Bogrycewicz, Burmistrz Lwówka Piotr Długosz przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego na czele ze starostą nowotomyskim Andrzejem Wilkońskim, wicestarostą nowotomyskim Marcinem Bramborem, skarbnik powiatu nowotomyskiego Barbarą Golon, radni Rady Powiatu Nowotomyskiego z Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Renatą Gruszką.
 
 
 

Narada Szkoleniowa Służb Nadzoru Budowlanego Województwa Wielkopolskiego

 • 22-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W dniach 21,22 września w Pałacu w Wąsowie odbywala sie Narada Szkoleniowa Służb Nadzoru Budowlanego Wojewodztwa Wielkopolskiego. Oficjalnego otwarcia dokonał wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, który powitał wszystkich uczestników spotkania oraz zaprezentował film promujący walory turystyczne powiatu. Dodatkowo uczestnicy narady mięli możliwość samodzielnego wyplecenia z wikliny narodowej flagi. W kolejnym dniu na konferencji pojawił się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, który podziękował za pracę powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego w wojewodztwie wielkopolskim.
Uczestnicy Narady.
Dodatkowo uczestnicy narady mięli możliwość samodzielnego wyplecenia z wikliny narodowej flagi. W kolejnym dniu na konferencji pojawił się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, który podziękował za pracę powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego w wojewodztwie wielkopolskim.
 
 

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU

 • 20-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zapraszamy studentów kierunków medycznych (przyszłych lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych), na spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji w służbie zdrowia.
29 września (czwartek) godz.: 12:00
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu (pok. 11)
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem starosty lub mailowy w celu zgłoszenia chęci udziału w spotkaniu.
tel.: 61 44 26 703 / e-mail: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 

Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej

 • 20-09-2022
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 17 września na terenie strzelnicy sportowej w Nowym Tomyślu odbyły się Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu. W rywalizacji brali udział przedstawiciele powiatu grodziskiego, wolsztyńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego. 
 
 
Zdjęcie przy strzelnicy sportowej.
 
Na pierwszym miejscu uplasował się powiat nowotomyski, za nim powiat grodziski, a na trzecim powiat wolsztyński.
 
W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się:
I miejsce – Dominik Nowak z powiatu międzychodzkiego
II miejsce - Hanna Wesoła z powiatu nowotomyskiego
III miejsce - Agnieszka Henicz z powiatu nowotomyskiego
W wydarzeniu udział wziął starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 155
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl