Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 Imieniny: Filipa i Kordulii
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Będzie bezpieczniej

 • 21-10-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W środę, 20 października w Centrum Kulturalno-Rozrywkowym "Masarnia" w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego z lokalnymi samorządowcami, podczas którego podpisano umowy i wręczono symboliczne czeki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
 
Powiat Nowotomyski otrzymał wsparcie na przebudowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2723P przy ul. 3 Maja w Opalenicy. Dla poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi zaplanowano budowę wyspy kanalizującej ruch, doświetlenie przejścia oraz montaż aktywnego oznakowania. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 71 918,72 zł, z czego 80% stanowić będą środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


 
 

Świętowali w Opalenicy

 • 21-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 20 października opaleniccy seniorzy świętowali Międzynarodowy Dzień Seniora. Organizatorem wydarzenia był Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Kultury i Biblioteka.
Oprócz seniorów, wśród zaproszonych na to wydarzenie gości, znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych powiatu, gminy Opalenica, reprezentanci instytucji i organizacji wspierających seniorów. Obecny na spotkaniu starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński przekazał okolicznościowy adres wraz z bukietem kwiatów i koszem słodkości. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli wysłuchać muzycznego występu Kariny Knych i Aleksandry Śliwińskiej.
 
 

Uwaga konkurs!

 • 13-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z okazji przypadającego 16 października Światowego Dnia Żywności zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Włącz myślenie – szanuj jedzenie". Marnowanie żywności to obok ograniczenia zużycia plastiku temat najsilniej angażujący wszystkich, którym leży na sercu los naszej planety i ludzi. Zmarnowana żywność to nie tylko roztrwonione pieniądze, ale również zasoby wodne, energetyczne, ludzkie. Co zrobić, by we własnym domu ograniczyć wyrzucanie, a docelowo wyeliminować marnowanie żywności?
 
 
 
Zaprezentuj różne możliwości niemarnowania  jedzenia, ponownego jego wykorzystania. Forma pracy jest dowolna i może być to plakat, broszura, nagranie, prezentacja. Być może właśnie ty zainspirujesz innych do niemarnowania żywności. W konkursie udział wziąć mogą grupy szkolne, organizacje oraz indywidualni uczestnicy. Ostatecznie wyłonionych zostanie 3 laureatów w trzech kategoriach: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Organizatorzy mogą dodatkowo przyznać nagrodę specjalną. 
 

Środa z profilaktyką

 • 20-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W tym tygodniu w ramach projektu „Środa z profilaktyką” prezentowany jest  film dotyczący profilaktyki otyłości oraz zdrowego żywienia. Zapraszamy do obejrzenia w imieniu Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

20-lecie Zespołu Śpiewaczego "Wytomyślanie"

 • 20-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
We wtorek, 19 października w Świetlicy Wiejskiej w Wytomyślu odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia Zespołu Śpiewaczego "Wytomyślanie". Jubileusz ten stanowił wspaniałą okazję, by wyrazić uznanie dla dorobku Zespołu oraz wszystkich, którzy swym zaangażowaniem i talentem przez lata wspierali oraz wspierają go we wspólnie podejmowanych inicjatywach. Obecny na spotkaniu wicestarosta Marcin Brambor przekazał na ręce zespołu okolicznościowy adres oraz bukiet kwiatów i słodki upominek.

Międzynarodowy Dzień Seniora

 • 19-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
We wtorek, 19 października w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Seniorze znajdź na nowo klucz do życia” i miały nawiązywać do sytuacji, w której obecnie znajdują się seniorzy w dobie pandemii koronawirusa.  Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych powiatu nowotomyskiego, gmin, stowarzyszeń oraz instytucji i osób prywatnych z uznaniem  odnieśli się do realizowanych przez związek działań na rzecz środowiska osób starszych i niepełnosprawnych. 
W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego życzenia i gratulacje na ręce przewodniczącego Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu, Zenona Matuszczaka złożył wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotomyskiego Zbigniew Markowski. W części artystycznej wystąpił Zespół Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów. Międzynarodowy Dzień Seniora był dobrą okazją, aby podziękować za pracę na rzecz osób starszych i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez seniorów.
Uroczystość zorganizował Zarząd Rejonowy PZERiI w Nowym Tomyślu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu oraz dzięki środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.
 
 

Pogratulowano zawodnikom LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl

 • 19-10-2021
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
W poniedziałek, 18 października w siedzibie Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor w imieniu Zarządu Powiatu Nowotomyskiego pogratulował zawodnikom LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl znakomitych wyników sportowych. W ostatnim czasie dwoje z nich przyniosło ogromną chlubę nie tylko ziemi nowotomyskiej, ale i naszej ojczyźnie zdobywając złote medale podczas Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów. 
Przypomnijmy, że Piotr Kudłaszyk 29 września zdobył tytuł Mistrza Europy do lat 23 w Rovaniemi (Finlandia), zaś Małgorzata Myjak przywiozła złoty medal z Mistrzostw Europy do lat 17 w Ciechanowie, które odbywały się pod koniec sierpnia. - Osiągacie Państwo świetne wyniki w sporcie, stajecie na najwyższym podium. Jesteście chlubą naszego powiatu - mówił wicestarosta. Jednocześnie Marcin Brambor pogratulował wszystkich dotychczasowych, znakomitych wyników i zaangażowania trenerowi głównemu Marcinowi Lampe oraz prezesowi klubu Jerzemu Nowakowi. – Dziękuję także wszystkim pozostałym, zaangażowanym trenerom Waszego klubu i działaczom sportowym, którzy pracując z dziećmi i młodzieżą, wpajają im ducha walki Fair Play i zachęcają do podejmowania wysiłku – podkreślił M. Brambor. W spotkaniu wicestaroście towarzyszyli: Marzena Matusiak – kierownik Wydziału Rozwoju i Strategii Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz Jakub Skrzypczak – dyrektor Powiatowego Centrum Sportu.
 
 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

 • 19-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone od 1964 roku. Nie zapomnieli o tym również członkowie nowotomyskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych. W czwartek, 14 października w restauracji Dora w Nowym Tomyślu spotkali się, by podsumować całoroczne działania. Zebranych powitała prezes oddziału Barbara Brambor. W spotkaniu oprócz członków organizacji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gmin i powiatu. W imieniu władz samorządowych powiatu nowotomyskiego życzenia przekazał starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński.

Odnowiona remiza w Zębowie

 • 19-10-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Ochotnicza Straż Pożarna i mieszkańcy Zębowa mogą korzystać z odnowionej strażnicy. Zmodernizowany budynek może bezpiecznie służyć jako miejsce spotkań i aktywności mieszkańców. Prac remontowych podjęli się lokalni strażacy ochotnicy. Remont został przeprowadzony dzięki grantowi w wysokości 20 000 zł, od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach dobrosąsiedzkiego programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”.  Więcej o programie i zrealizowanych projektach można przeczytać na www.wzmocnijotoczenie.pl
 

Otwarty konkurs ofert

 • 15-10-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego ,,Prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2022 r." oraz o możliwości zgłaszania kandydatów do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania ofert składanych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania ,,Prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2022 r.".
 
Załączniki:
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 130
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl