Dzisiaj jest: Niedziela, 25 Lipiec 2021 Imieniny: Jakuba i Krzysztofa
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Bieżąca ocena jakości wody w kąpielisku

 • 20-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu działając zgodnie z art. 4 ust. I Ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2021r. poz. 195), art. 43 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2021r. poz. 624, z późn. zm.), a także :44 ust. I pkt 1 lit. a rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz. U. z 2019r. poz. 255) uwzględniając wyniki aktualnych badań próbki wody pobranej przez organizatora kąpieliska w ramach kontroli wewnętrznej, w czasie trwania sezonu kąpielowego w dniu w dniu 12.07.2021r., z kąpieliska przy plaży ,,Łazienki", ul. Wypoczynkowa 2, 64-360 Zbąszyń - sprawozdanie z badań nr 2085P/12.07.2021-1/Z Aquanet Laboratorium Sp. z o.o. ul. Dolna Wilda 126, 61-492 Poznań, z dnia 14.07.2021r. 
stwierdza przydatność wody do kąpieli w kąpielisku przy plaży ,,Łazienki" w Zbąszyniu - jezioro Błędno-Zbąszyńskie.
 
Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu przypomina, iż nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów, a zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych.
 
 

Otwarcie sali wiejskiej w Urbanowie

 • 20-07-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Choć nowoczesną salą wiejską mieszkańcy Urbanowa mogą cieszyć się od grudnia ubiegłego roku, to dopiero teraz - w minioną sobotę 17 lipca - nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu.
Wcześniej nie było to możliwe ze względu na pandemię koronawirusa. Zluzowani obostrzeń spowodowało, że uroczystość związana z otwarciem sali mogła się odbyć. Towarzyszył jej okolicznościowy festyn, który zjednoczył mieszkańców Urbanowa i okolic.

Budynek został od podstaw wybudowany na terenie przy boisku sportowym. Jest imponujący. Prócz dużej sali widowiskowej, do dyspozycji mieszkańców pozostaje też zaplecze kuchenne, szatnia oraz węzeł sanitarny. Budynek zachęca też z zewnątrz – ładną elewacją, czy efektownym podświetleniem.
- Bardzo cieszymy się, że udało nam się zrealizować tą ważną i społecznie potrzebną inwestycję. Wiemy, że mieszkańcy Urbanowa potrzebowali świetlicy, dlatego chcieliśmy spełnić ich marzenia. Dzięki przychylności radnych Rady Miejskiej w Opalenicy udało się zabezpieczyć w budżecie gminy potrzebne środki, jak również zdobyć dofinansowanie dla naszej inwestycji. Jestem zadowolony, że w kolejnej miejscowości powstała nowoczesna sala wiejska, na miarę XXI wieku – powiedział burmistrz Tomasz Szulc. Starostę nowotomyskiego podczas wydarzenia reprezentowała radna Rady Powiatu Nowotomyskiego Dorota Kaczmarek.

Dodajmy, że inwestycja kosztowała 3 090 000 złotych, z czego Gminie Opalenica udało pozyskać się dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 371 956 złotych.

UM Opalenica

GALERIA ZDJĘĆ

 

Konferencja online dla przedsiębiorców

 • 19-07-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Zapraszamy przedsiębiorców z terenu powiatu nowotomyskiego do wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji online. Szczegóły na plakacie.

Mała Maja potrzebuje naszej pomocy!

Maja, mieszkanka Zbąszynia urodziła się 21 kwietnia 2020 r., jako zdrowa, silna dziewczynka. W maju tego roku rodzice otrzymali diagnozę, że ich córeczka choruje na SMA typ 2 - rdzeniowy zanik mięśni. Choroba powoli wyniszcza organizm dziecka, które wymaga teraz stałej wielospecjalistycznej opieki i rehabilitacji. Nadzieją dla dziewczynki jest terapia genowa, której koszt wynosi aż 9,5 mln. zł!
 
Z pomocą ludzi o wielkim sercu rodzice  rozpoczęli lokalnie, jak również za pośrednictwem Fundacji Siepomaga (https://www.siepomaga.pl/walka-mai) zbiórkę pieniędzy na drogocenny lek.  W walce z chorobą liczy się każdy dzień– terapia genowa jest możliwa dla dzieci o wadze do 13,5 kg.
Wszystkim, którzy chcieliby pomóc dziecku przekazujemy poniżej istotne informacje.
Wpłat można dokonywać:
 • na konto Fundacji Siepomaga
            Numer konta do wpłaty: 98 2490 1028 3587 1000 0013 2555
Tytułem: Darowizna Maja Tomczak
Numer KRS 0000396361
lub za pośrednictwem strony internetowej  https://www.siepomaga.pl/walka-mai
 • na konto rodziców
Natalia Tomczak, 
            Numer konta do wpłaty: 16 1020 4144 0000 6902 0161 4650
Tytułem: Darowizna Maja Tomczak- na leczenie i rehabilitację
 
 • Produkty można zgłaszać do licytacji za pośrednictwem naszych wolontariuszy, którzy wystawią je na stronie Facebook
 • Jesteśmy otwarci na inne propozycje wsparcia naszej córeczki w walce z chorobą
Walkę Mai można obserwować na dedykowanych kanałach:
Facebook: Zbieramy dla naszej pszczółki- licytacje dla dzielnej Mai z SMA
 

"Kurs operatora koparko - ładowarki kl. III"

 • 09-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby bezrobotne do dokonywania zapisów na darmowe szkolenie "Kurs operatora koparko - ładowarki kl. III", które planuje zorganizować na przełomie września / października 2021 r. Zainteresowane osoby bezrobotne prosimy o kontakt telefoniczny z doradcą klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Tomyślu pod nr: 61 44 51 511/512/520.
 

Zaszczep się i wygrywaj!

 • 09-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wykonaj szczepienie przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce. Dzięki temu będziesz mógł zarejestrować się w Loterii Narodowego Programu Szczepień do 30 września i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Pamiętaj, że wygrana jest możliwa przy pełnym zaszczepieniu.
Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 zajmuje tylko chwilę. 
 
 
Zapisz siebie lub kogoś bliskiego przez:
• bezpłatną infolinię 989
• pacjent.gov.pl
• SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333
• pobliski punkt szczepień
 
Masz cztery szanse na wygranie jednej z następujących nagród:
• natychmiastowej: 500 lub 200 złotych – szansę na taką nagrodę ma odpowiednio co 2000 lub co 500 osoba biorąca udział w loterii, a cała pula nagród natychmiastowych wynosi 52 000 sztuk
• cotygodniowej: 50 000 złotych (pula nagród to 60) lub hulajnogi elektryczne marki Segway-Ninebot (720 sztuk do rozlosowania)
• nagrody miesięcznej w postaci pieniężnej (100 000 złotych dla 6 wygrywających) lub samochodu osobowego Toyota Corolla (także dla 6 osób)
• nagrody finałowej – 2 osoby mają szansę wylosować 1 000 000 złotych, a 2 inne samochód osobowy Toyota C-HR.
 
Kto może wziąć udział w loterii:
Możesz wziąć udział w loterii szczepionkowej pod warunkiem, że:
• masz skończone 18 lat
• jesteś po pełnej dawce szczepienia (dwóch dawkach w przypadku szczepionek Comirnaty, Moderna i Astra Zeneca) – do 30 września
• wyrazisz zgodę na udział w loterii.
 
Wyrazić zgodę na udział w loterii możesz:
• na Internetowym Koncie Pacjenta
• dzwoniąc na infolinię 989.
 
Jak wyrazić zgodę na udział w loterii na IKP:
Zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta, a od razu na górze zobaczysz powiadomienie o możliwości wyrażenia zgody. Kliknij na nie.
Sprawdź, jak zalogować się na IKP
Jeśli nie podałeś/aś swojego numeru telefonu komórkowego na IKP, uzupełnij lub uaktualnij dane, bo na ten numer uzyskasz informacje o wygranej.
Wyraź zgodę na przetwarzanie Twoich danych na potrzeby loterii, a następnie potwierdź chęć udziału w loterii. Wyskoczy okienko z potwierdzeniem.
Zawsze możesz wycofać swoją zgodę na udział w loterii.
 
Zasady loterii – zarejestruj się przez Internetowe Konto Pacjenta lub zadzwoń na 989
 
Loteria trwa od 1 lipca do 30 września 2021 r. Udział w Loterii jest bardzo prosty. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu oraz ukończony 18. rok życia. Zarejestruj się na swoim IKP przez stronę www.pacjent.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 989 i wyraź zgodę na udział w Loterii do 30 września.
 
Warto sprawdzić czy na IKP jest nasz aktualny numeru telefonu komórkowego. Na ten numer przyjdzie powiadomienie SMS w przypadku wygranej. Zwycięzcy otrzymają także wiadomość SMS z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można wypłacić także w oddziale PKO BP.
Zarejestrowałeś się? Jesteś o krok od wygranej!
 
W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród zostaną poinformowani o wygranej w przeciągu 2 dni roboczych od dnia losowania.
Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
 
 

Gratulacje dla Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

 • 08-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 7 lipca w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego spotkał się z dyrektorem szkoły Łukaszem Frańskim oraz trójką uczniów, którzy zdobyli dla szkoły wyróżnienie w konkursie "Nasz pomysł na ochronę środowiska", organizowanym przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
 
 
Konkurs polegał na przygotowaniu przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły kalendarza na rok 2022, propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. 
W dowód uznania za promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska: Aleksandra Patan, Paulina Kaczmarek oraz Łukasz Połka z klasy IV technikum ekonomicznego otrzymali listy gratulacyjne oraz tablety. Szkoła natomiast otrzymała pamiątkową tabliczkę oraz środki pieniężne w wysokości 2 500 zł. Dodatkowo listy gratulacyjne otrzymali: wychowawczyni uczniów – Elżbieta Kondrat oraz starosta nowotomyski - Andrzej Wilkoński. Do gratulacji dołączył się także wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, który na ręce nagrodzonych przekazał torby podarunkowe.
 
Wizyta Jacka Bogusławskiego była także doskonałą okazją do zapoznania się z trwającymi przy szkole pracami, polegającymi na budowie infrastruktury lekkoatletycznej. W ramach zadania planuje się budowę 4-torowej bieżni lekkoatletycznej prostej o długości 127 m, skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoczni do skoku wzwyż oraz rzutni do pchnięcia kulą. Całkowita wartość robót wynosi 469 752,28 zł. Projekt dofinansowany zostanie w kwocie 80 000,00 zł ze środków budżetu samorządu województwa wielkopolskiego, w ramach tzw. „Programu lekkoatletycznego”, a pozostałe środki stanowić będą wkład własny powiatu. Bieżnia ma być oddana do użytku już we wrześniu br. Celem zadania jest stworzenie warunków do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych, a co za tym idzie zachęcenie - szczególnie młodzieży - do tej formy aktywności fizycznej.
 
 

UWAGA MIESZKAŃCY POWIATU NOWOTOMYSKIEGO

 • 05-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
1 lipca 2021 roku ruszyło zbieranie danych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). 
Obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw będą mieli właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Wynika on z ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 554).  Katalog urządzeń, które muszą być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) obejmuje m.in. kotły i grzejniki gazowe, kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne czy ogrzewanie elektryczne.  Jeśli w lokalu jest indywidualne źródło ciepła, np. piec węglowy, kominek itp. to złożenie deklaracji będzie zadaniem jego właściciela. Jeśli natomiast budynek ogrzewa ciepło ze wspólnego źródła, deklarację złoży zarząd wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. 
 
 
Czas, jaki został przewidziany na zgłoszenie to:
- 14 dni od pierwszego uruchomienia urządzenia lub instalacji w przypadku nowych źródeł ciepła.
- 12 miesięcy od ogłoszenia rozporządzenia na rejestrację w CEEB, w przypadku źródeł ciepła już pracujących. 
 
W przypadku zmiany źródła ciepła właściciel lub zarządca budynku lub lokalu ma 14 dni na złożenie nowej deklaracji. 
 
Deklaracje będzie można składać elektronicznie zone.gunb.gov.pl lub pisemnie do wójta lub  burmistrza właściwej gminy (wniosek dostępny pod adresem: https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/.
Za brak zgłoszenia lub przekroczenie dopuszczalnych terminów zgłoszenia będą groziły kary grzywny wymierzane na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń a więc od 20 zł. - 5000 zł.
 
 
 
 
 

Ruszamy z przebudową „Staszica”

 • 02-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W najbliższych tygodniach ruszą prace budowlane w ramach projektu pn. Modernizacja i doposażenie infrastruktury edukacyjnej na terenie powiatu nowotomyskiego w celu rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego.” Marek Nyćkowiak - dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Nowym Tomyślu podpisał, w czwartek 1 lipca umowę z wykonawcą na kompleksową przebudowę części budynku użytkowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Tomyślu do celów dydaktycznych.
Zadanie inwestycyjne obejmie wschodnie oraz zachodnie skrzydło budynku z halami warsztatowymi. Projekt zakłada m.in. wydzielenie przeciwpożarowe przebudowywanej części budynku, przebudowę sal lekcyjnych przy halach warsztatowych, wymianę instalacji elektrycznej, sieci strukturalnej i oświetlenia, wymianę posadzek, montaż sufitów podwieszanych, remont pokrycia dachowego, wykonanie instalacji odgromowej oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Wykonawcą robót budowlanych będzie firma CONSTRUCTO, a wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie do 30 kwietnia 2022 r. Zawarto również umowę z inspektorem nadzoru, któremu powierzono sprawowanie kontroli nad przebiegiem prac z ramienia inwestora. Przypomnijmy, że zadanie realizowane jest dzięki wsparciu finansowym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

 • 01-07-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Podczas posiedzenia w środę, 30 czerwca, Rada Powiatu Nowotomyskiego udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Powiatu nad działalnością Zarządu.
Udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu oznacza, że budżet, w tym wydatki powiatu, realizowane były prawidłowo i nie budziły zastrzeżeń organów kontrolnych. Poprzez przyjęcie uchwały aprobuje się sprawozdanie z wykonania budżetu, zwłaszcza pod kątem poprawności rachunkowej. Ocena dla Zarządu Powiatu wyrażona w absolutorium jest jednocześnie oceną rzetelności pracy wydziałów i jednostek podległych powiatowi.
 
1 2 3 4 5 6 ... 121
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl