Dzisiaj jest: Środa, 7 Czerwiec 2023 Imieniny: Roberta i Wiesława
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu "Owoce roli w ozdobie naszych domów"

 • 04-06-2023
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu "Owoce roli w ozdobie naszych domów". Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA

 • 01-06-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Drogie Dzieci,
z okazji Dnia Dziecka pragniemy przekazać Wam najserdeczniejsze życzenia. Jest to szczególny dzień, w którym skupiamy się na Waszej radości, beztrosce i marzeniach. Dzieciństwo to czas niezwykły, pełen odkryć i przygód. To moment, w którym każde z Was ma prawo do radości, miłości i wsparcia. Niech ten dzień będzie dla Was okazją do jeszcze większego cieszenia się tym, co Was otacza, do spełniania marzeń i do tworzenia niezapomnianych wspomnień. Wierzymy w Wasze talenty, kreatywność i zdolności. Macie ogromny potencjał, którym możecie zmieniać świat na lepsze. Niech Dzień Dziecka będzie przypomnieniem dla nas wszystkich o tym, jak ważne jest dbanie o Wasze dobro i wsparcie Waszych pasji i zainteresowań. Z całego serca życzymy Wam radości, bezpieczeństwa, zdrowia i pełnego spełnienia dzieciństwa. Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam uśmiech na twarzy i niezapomniane chwile.
 
Grafika tematyczna.

Życzenia i gratulacje z okazji przyznania Odznaki Honorowej „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”

 • 01-06-2023
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Podczas sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego, która odbyła się w środę, 31 maja, na ręce pani Izabeli Putz - pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka i starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński  złożyli serdeczne życzenia i gratulacje z okazji przyznania Odznaki Honorowej „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.
 
 
Zdjęcie z wręczenie gratulacji.
 
Wyróżnienie przyznano na wniosek Marszałka Województwa Wielkopolskiego, zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej i uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego za inicjowanie i realizację projektów odpowiadających na potrzeby drugiego człowieka, otwartość i wsparcie integracji lokalnej społeczności, zaangażowanie w rozwój czytelnictwa i kultury w regionie, oraz za podążanie za najnowszymi technologiami i wykorzystywanie ich w działaniach na rzecz bibliotekarstwa.
 
 

Sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022

 • 31-05-2023
 • Autor: Anna Albrecht
 • drukuj
W środę, 31 maja podczas XLVIII Sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego radni przyjęli Sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022. Sprawozdanie w załączniku.
 
Załącznik:

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Nowotomyskiego

 • 30-05-2023
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
W sobotę, 27 maja nad jeziorem Brajec odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Starosty Nowotomyskiego. Do rywalizacji indywidulnej i drużynowej przystąpiło 36 wędkarzy z terenu Powiatu Nowotomyskiego oraz ich kolegów z Sulęcina.
 
Wspólne zdjęcie uczestników wydarzenia.
 
Czterogodzinna rywalizacja na jedną wędkę wyłoniła najlepszych:
I miejsce Paweł Sobczak koło Sulęcin 5450 pkt.
II miejsce Andrzej Przeniczka koło Nowy Tomyśl 5280 pkt.
III miejsce Paweł Riss koło Lwówek 5260 pkt.
IV miejsce Dariusz Suchocki koło Nowy Tomyśl 5070 pkt.
V miejsce Piotr Ganda koło Lwówek 5040 pkt.
VI miejsce Tomasz Witucki koło Bolewice 4420 pkt.
 
Puchar drużynowy Starosty Nowotomyskiego za rok 2023 zdobyli wędkarze z Lwówka w składzie: Piotr Ganda, Zbigniew Stasiński, Paweł Riss. Nagrody zwycięzcom wręczył Marcin Brambor, wicestarosta nowotomyski. Jednocześnie prezes koła PZW Stanisław Sadowski podziękował wicestaroście za wsparcie organizacyjne wędkarskiego spotkania oraz panu Dariuszowi Suchockiemu za ufundowanie dodatkowej nagrody za 13 miejsce. Warto nadmienić, że PZW okręg w Poznaniu wyróżnił pana Piotra Kieżela Brązową Odznaką PZW Za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego. Serdecznie gratulujemy.
 
materiał: Koło PZW nr 31 Nowy Tomyśl
 
 
 

XLIV Ogólnopolski Plener Wikliniarski "Wiklina 2023"

 • 30-05-2023
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Zapraszamy na XLIV Ogólnopolski Plener Wikliniarski "Wiklina 2023". Szczegóły na plakacie.

Zajęcia z samoobrony dla kobiet

 • 30-05-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W dniach od 28 do 29 maja w nowotomyskim Parku Feliksa odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet, zorganizowane przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu. W wydarzeniu wzięły udział także pracownice naszego samorządu.
Wspólne zdjęcie uczestników zajęć.
 
Celem spotkania było promowanie sztuki samoobrony wśród kobiet oraz nauka reakcji na zagrożenia. W trakcie zajęć uczestniczki miały okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć swoją wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
 
 
 

Jubileusz 77-lecia ZS RCKU w Trzciance

 • 30-05-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 27 maja odbył się zjazd absolwentów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance, który stanowił okazję do świętowania 77. rocznicy istnienia tej renomowanej, rolniczej placówki edukacyjnej.
Wydarzenie zgromadziło liczne grono byłych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy wspólnie dzielili się wspomnieniami i celebrowali długą historię placówki. Wśród kilkuset gości nie mogło też zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych powiatu nowotomyskiego, którzy z ogromną dumą z dotychczasowych osiągnięć szkoły złożyli na ręce dyrekcji jubileuszowe gratulacje i życzenia.
 
 

Wyrazy głębokiego współczucia

 • 29-05-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Łącząc się w bólu i żałobie pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia Panu Marcinowi Bramborowi Wicestaroście Nowotomyskiemu oraz Jego Rodzinie i Bliskim z powodu śmierci Taty.
 
Zarząd i Rada Powiatu Nowotomyskiego oraz Pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.
 

Festyn Rodzinny "Od przedszkola do seniora"

 • 29-05-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 25 maja  pod patronatem honorowym Starosty Nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego na osiedlowej górce w Nowym Tomyślu odbył się festyn rodzinny "Od przedszkola do seniora". Organizatorami wydarzenia byli: nowotomyski Hufiec ZHP, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Tomyślu. Podczas festynu odbył się rajd nordic walking dla seniorów oraz podchody osiedlowe dla rodzin i dzieci. 
Zdjęcie z festynu.
 
Ponadto każdy z uczestników mógł oznakować swój rower przy stoisku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, zbadać ilość tkanki tłuszczowej w organizmie oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przy stoisku Szurkowski Medical Service, uzyskać porady w zakresie pielęgnacji jamy ustnej oraz prawidłowego wyciągania kleszczy przy stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu. Dodatkowo na wszystkich czekały liczne zabawy sportowe, dmuchańce,  harcerska kawiarenka oraz wata cukrowa i popcorn serwowany przez wolontariuszy ze stowarzyszenia Radość z Uśmiechu. W festynie udział wzięli wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 174
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl