Dzisiaj jest: Wtorek, 11 Sierpień 2020 Imieniny: Zuzanny i Filomeny
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Chcemy Tobie Pomóc

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, że od 06 lipca 2020 r. rozpoczyna realizację programu: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”
 
Szczegóły na plakacie. 

Wakacje z rolkami

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wszystkich miłośników jazdy na rolkach zapraszamy na wakacyjne zajęcia organizowane dla dzieci i młodzieży przez stowarzyszenie Skate2City.

Prośba o wypełnienie ankiety

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu w celu oszacowania potrzeb w zakresie wsparcia mobilności osób, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się, zwraca się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety.

 

Link do ankiety: https://forms.gle/Q1zstqJt7tpHhsms8

 

Apel Głównego Inspektora Pracy

 • 07-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Przekazujemy Państwu apel Głównego Inspektora Pracy, skierowany do rolników o przestrzeganie w tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa podstawowych zasad związanych z zapewnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy, także związanego z zapewnieniem opieki i bezpieczeństwa dzieciom przebywającym w gospodarstwach.
Czas zbliżających się żniw to okres wzmożonych prac, którym towarzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn, pracą na wysokości, jak i transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi czy lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są także dzieci.

Bezpośredni link do strony umożliwiający pobranie apelu: https://poznan.pip.gov.pl/…/110816,apel-wieslawa-lyszczka-g…

 

Powiat otrzymał środki z funduszu inwestycyjnego

 • 03-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 3 lipca w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP Grzegorzem Piechowiakiem. Podczas wizyty rozmawiano o środkach, które zostały przekazane powiatowi oraz gminom z powiatu nowotomyskiego z funduszu inwestycyjnego oraz omówiono procedurę związaną z przyznaniem i wydatkowaniem tych środków. 
W spotkaniu udział wzięli: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, sekretarz powiatu Ewa Bąbelek, skarbnik powiatu Barbara Golon, zastępca burmistrza Nowego Tomyśla Adrianna Zielińska, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Marek Ratajczak oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Wojciech Andryszczyk.
 

Obiekt "pięknieje w oczach"

 • 03-07-2020
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
Do końca lipca ma zakończyć się inwestycja w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, polegająca na rozbudowie zaplecza szatniowo-sanitarnego. Trwająca modernizacja PCS sprawi, że obiekt zyska między innymi sześć szatni, magazyn na sprzęt sportowy, ale także pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną.
 
 
- Prace przebiegają w zaplanowanym terminie, obiekt dosłownie „pięknieje w oczach”. Myślę, że z dniem 1 września, kiedy młodzież i uczniowie wrócą już do szkół, zastaną naprawdę fantastyczne warunki do lekcji wychowania fizycznego. Oczywiście na tej inwestycji skorzystają przede wszystkim kluby sportowe, które trenują w PCS czy rozgrywają tu swoje ligowe spotkania – dla nich obiekt ten stanie się właściwie kompletny – powiedział dyrektor PCS Jakub Skrzypczak.
W rozbudowanej, nowej części PCS zamontowana została winda, która dostosowuje obiekt dla osób z niepełnosprawnościami. Sala konferencyjna sprawia z kolei, że w Centrum odbywać się będą mogły także spotkania, szkolenia czy konferencje.
- Z mojego punktu widzenia po zakończeniu rozbudowy, my jako centrum sportu staniemy przed nowymi możliwościami. Staniemy przed szansą, w oparciu o fantastyczne kluby sportowe z nami współpracujące, zrobić tutaj naprawdę duże imprezy. Baza, którą będziemy dysponować da nam te możliwości. Jestem bardzo wdzięczny Zarządowi Powiatu, który w trudnych czasach znalazł środki finansowe na tę inwestycję – dodał Jakub Skrzypczak.
Firmą wykonującą rozbudowę Powiatowego Centrum Sportu jest Firma Całus z Borui Nowej. Warto nadmienić, że powiat nowotomyski złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach ministerialnego konkursu – „Sportowa Polska”, a wyniki mają zostać podane do informacji publicznej w niedługim czasie.
 
 
 

Komunikat

 • 03-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
DGA Centrum Sanacji Firm S.A., Zarządca w postępowaniu sanacyjnym informuje, że rozpoczął się proces sprzedaży będącej w restrukturyzacji Firmy Kwiatkowski Sp. z o.o. z siedzibą w Lwówku. Memorandum informacyjne oraz Regulamin Sprzedaży dostępne są na stronie https://www.sanacjafirm.pl/kwiatkowski/
lub pod nr tel.: 601 550 549, 61 64 35 100.
 

Będzie przebudowa drogi

 • 01-07-2020
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
We wtorek, 30 czerwca w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu podpisano umowę na realizację zadania „Przebudowa pasa drogowego 2713P Łomnica – Nowy Dwór”. Zakres przedmiotu umowy obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych drogowych w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy. Dokumentacja projektowa zostanie opracowana do listopada br., natomiast przebudowa drogi nr 2713P zostanie zakończona w sierpniu przyszłego roku.
 
Odcinek planowanej do przebudowy drogi powiatowej nr 2713P jest drogą gruntową o długości 1,38 km. Zostanie dostosowany do obowiązujących przepisów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. W ramach inwestycji zostanie przebudowana nawierzchnia na mineralno asfaltową, zostaną przebudowane pobocza gruntowe oraz przebudowane istniejące i nowoprojektowane zjazdy na posesje oraz na pola. Planowane rozwiązania zapewnią prawidłowy spływ wód opadowych i roztopowych z pasa drogowego do poboczy utwardzonych oraz do rowów przydrożnych. Zostanie wykonany kanał technologiczny, który stworzy podziemną infrastrukturę dla sieci przewodowych operatorów telekomunikacyjnych, energetycznych i innych świadczących swoje usługi.
Na realizację inwestycji powiat nowotomyski otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w wysokości 891 144,00 zł. Planowana do przebudowy w ramach zadania droga nr 2713P wpłynie na poprawę systemu połączeń drogowych o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa obywateli w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, zarządzania kryzysowego. Droga będzie stanowiła dogodne połączenie dla ratownictwa medycznego oraz dla sprzętu jednostek OSP.

Szpital otrzymał nowe łóżka

 • 01-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Miło nam poinformować, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Tomyślu dzięki wsparciu Fundacji im. dra Kazimierza Hołogi otrzymał w czerwcu dwa specjalistyczne łóżka intensywnej terapii. Sponsorem zakupu o wartości 65 tys. zł był lokalny przedsiębiorca Grzegorz Bartol. Dodatkowo szpital otrzymał także środki do dezynfekcji powierzchni, których od niedawna producentem jest firma Bartex z Paproci.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

 • 01-07-2020
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
Podczas posiedzenia w dniu 24 czerwca, Rada Powiatu Nowotomyskiego udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Powiatu nad działalnością Zarządu.
 
Udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu oznacza, że budżet, w tym wydatki powiatu, realizowane były prawidłowo i nie budziły zastrzeżeń organów kontrolnych. Poprzez przyjęcie uchwały aprobuje się sprawozdanie z wykonania budżetu, zwłaszcza pod kątem poprawności rachunkowej. Ocena dla Zarządu Powiatu wyrażona w absolutorium jest jednocześnie oceną rzetelności pracy wydziałów i jednostek podległych powiatowi.
1 2 3 4 5 6 ... 93
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.