Aktualności
Kopernik jak żywy. Kolejny, przepiękny mural w Nowym Tomyślu
- 25-05-2026
- Autor: Krzysztof Sadowski
-
- drukuj
Uczestnicy dzisiejszej uroczystości.
Na ten dzień nie tylko społeczność Zespołu Szkół numer 1 czekała z wielką niecierpliwością. Wiadomo. Kiedy w Nowym Tomyślu powstaje kolejny mural autorstwa Kuby Skrzypka, to jest to wydarzenie ważne dla całego miasta. Nie inaczej było i tym razem. Dzieło powstawało przez ostatnie tygodnie. Z przerwami, bo nie zawsze pogoda pozwalała niesamowicie uzdolnionemu, nowotomyskiemu artyście na kontynuowanie pracy. Mural robi piorunujące wrażenie. Zamysłem K. Skrzypka było to, aby pokazać i Kopernika, i otaczające go planety nijako w ruchu. I to się udało! Również, a może przede wszystkim dlatego, że lokalna firma – Jantar Deweloper, wyłożyła pieniądze i sfinansowała ten wyjątkowy projekt. Jej właściciele: Radosław Molenda i Łukasz Szkudlarek byli obecni w czasie dzisiejszej uroczystości. Podobnie zresztą, jak i spore grono uczniów wraz nauczycielami. Głos zabrali Łukasz Frański – dyrektor Zespołu Szkół numer 1, Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski i Marcin Brambor, Burmistrz Nowego Tomyśla. Powiat Nowotomyski reprezentował także wicestarosta, Jakub Skrzypczak.





