Tłumy na kolejnej edycji Śniadania na trawie w Parku Miejskim im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.
Od lewej: Marcin Brambor, Burmistrz Nowego Tomyśla, Martyna Nowosadzka, Dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu, Beata Baran, Dyrektorka Nowotomyskiego Ośrodka Kultury i Jakub Skrzypczak, Wicestarosta Nowotomyski.
Śniadanie rozpoczęło się od wyjątkowego spotkania pt. „Bajanie na śniadanie – książkowe poczytajki”. Wśród zieleni parku najmłodsi mogli zanurzyć się w świat opowieści, a wspólne czytanie stworzyło niezwykle ciepłą i rodzinną atmosferę, która towarzyszyła nam przez resztę dnia. Jedną z bajek przeczytał dzieciom Jakub Skrzypczak, Wicestarosta Nowotomyski. Następnie odbył się spektakl „Pszczoły to mistrzynie” w wykonaniu Teatru Mozaika, który w pełen humoru sposób pokazał dzieciom fascynujący świat pszczół. Ogromne emocje wywołało również maskotkowe show na czele z Kotkiem Witkiem, a także Festiwal Baniek Mydlanych. Przez cały czas trwania wydarzenia na uczestników czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji. W Fabryce Śniadaniowych Słodkości powstawały pachnące cynamonki i drożdżówki, natomiast w strefie warsztatów artystycznych dzieci mogły stworzyć własne „Wiklinowe cuda na kiju” – kolorowe kwiaty, słoneczka i serduszka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także strefa z gigantycznymi klockami, gdzie dzieci mogły budować, projektować i tworzyć konstrukcje oraz stoisko gminy Nowy Tomyśl, gdzie czekało koło fortuny z ciekawymi nagrodami!
Źródło: Gmina Nowy Tomyśl






