Dzisiaj jest: Wtorek, 16 Kwiecień 2024 Imieniny: Julii i Benedykta
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE

Sukcesy opalenickich sztangistek i sztangistów na Mistrzostwach Polski.

• 18-10-2013
  • Autor: Magdalena Chwalisz-Burzyńska
  • drukuj
W dniach od 3  do 6 października w Małaszewiczach rozegrane zostały I Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów. W piątek, czwartego października z opalenickiego KS „Promień” wystartowały trzy sztangistki w kat. 58kg. Marta Szyszyło (rocznik 2000) zajęła 11 miejsce z wynikiem 51kg (24 + 27). Marta zaliczyła pięć podejść paląc jedynie ostatni podrzut na 30kg. Na 10 miejscu uplasowała się Alicja Komorowska (rocznik 2000) gromadząc 61kg (30 + 31), wszystkie sześć podejść tej sztangistki okazało się skuteczne. Tuż przed nią na 9 miejscu znalazła się Paulina Łysiak (rocznik 2000) osiągając rezultat 76kg (30 + 46), która zaliczyła cztery podejścia. Cała trójka 13-letnich zawodniczek „Promienia” pokazała się z bardzo dobrej strony, tym bardziej, iż dla dziewcząt był to debiut w Mistrzostwach Polski.  W przyszłym roku zawodniczki te będą się liczyć w walce o medale MP, o co z pewnością zadba trenerski duet: Weronika Kałmucka i Witold Dziurla.
W drugim dniu zawodów na pomoście w kat. 45kg walczyli trzej sztangiści „Promienia”. Najlepiej z całej trójki wypadł Kacper Dach (rocznik 2000):  116 kg (50x 50z 52x + 63x 63z 66z), który zajął wysokie trzecie miejsce i zdobył brązowy medal za dwubój oraz „małe” medale tego samego koloru za rwanie oraz podrzut. Kacper był blisko drugiego miejsca, jednak słabsza dyspozycja tego dnia zadecydowała, iż srebro powędrowało do Kamila Góralskiego (rocznik 2000 z KS „Polwica” Wierzbno):  117kg (45z 48z 51z + 58z 62z 66z). Zawodnik z Dolnego Śląska zaliczył bardzo udany start zaliczając wszystkie sześć podejść.
Dla Kacpra jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski, tuż za swoim bratem bliźniakiem znalazł się Mikołaj Dach (rocznik 2000):  114kg (45z 47x 47z +62z 65z 67z) na świetnym czwartym miejscu za dwubój. Po rwaniu plasował się na szóstej pozycji jednak w podrzucie pokazał wielką wolę, walki gdzie uległ tylko zwycięzcy tej kategorii Krzysztofowi Pakule (rocznik 1998 z KS „UOLKA” Ostrów Mazowiecki):  133kg (63 + 70). Mikołaj zajął drugie miejsce i wywalczył „mały” srebrny medal za ten bój.
Marcin Drobnik (rocznik 1999) uzyskał 96kg (38z 41z 43x + 50z 53z 55z) co wystarczyło do zajęcia 11 miejsca w tej wadze. Nasz 14-latek zaliczył pięć podejść i wyrównał swój rekord w podrzucie. Był też bardzo blisko pierwszej dziesiątki w zawodach ogólnopolskich, jednakże Marcin zdobył ważne trzy punkty dla „Promienia” Opalenicy wliczane do klasyfikacji drużynowej.
Ostatni zawodnik opalenickiego klubu wystartował w kat. 62kg. Oscar Rybicki (rocznik 2000): 94kg (37z 40x 42z + 47z 52z 56x) zajął ostatecznie 21 miejsce. Młody sztangista był jednak bardzo bliski zaliczenia próby podrzutu na 56kg. Jednak sędziowie spalili to podejście z powodu minimalnego docisku w prawej ręce Oscara. Zaliczenie tego ciężaru dałoby punktowane 19 miejsce.
W klasyfikacji "open" 13-latków Kacper zajął drugie miejsce, a Mikołaj trzecie miejsce w Polsce. Dla całej czwórki chłopców był to debiut w Mistrzostwach Polski. Łącznie nasz klub zgromadził 16pkt i zajął 15 miejsce w klasyfikacji drużynowej, na startujących 50 klubów z całej Polski.
„…Przed zawodami zakładaliśmy miejsce w pierwszej szóstce, nie nastawialiśmy się na walkę o medale jednak rzeczywistość pokazała, że dwójka moich zawodników jest w stanie powalczyć o coś więcej niż właśnie pierwszą szóstkę, tak więc plan wykonaliśmy z nawiązką!  Ogółem razem we dwójkę zdobyli 4 medale, 3 brązowe Kacper za rwanie, podrzut i dwubój i Mikołaj srebro za podrzut. 67kg w podrzucie Mikołaja to także nowy rekord klubowy w kat.45kg, w następnym roku w tych samych zawodach planujemy zdobyć już złoto i srebro zobaczymy jednak co z tego wyjdzie, a który miałby wygrać: Kacper czy Mikołaj? Jednego jestem pewien, obydwaj będą się wspierać na dobre i złe i dla nich nie będzie się liczyło, który będzie wyżej, zawsze powtarzamy sobie, że jesteśmy jedną zgraną drużyną..." –powiedział trener ciężarowców KS „:Promień” Opalenica, Marek Wojciechowski.
Materiał: KS „Promień” Opalenica

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.