Dzisiaj jest: Czwartek, 1 Październik 2020 Imieniny: Danuty i Remigiusza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Ekonomiści na stażach zagranicznych

W niedzielę, 2 marca licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele, pożegnali kolejną grupę uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu, która bierze udział w projekcie „Staże i praktyki zagraniczne”, w ramach PO Kapitał Ludzki.
 
czytaj dalej

Srebro dla KANGURÓW czyli „Volleywood” w wydaniu nowotomyskich siatkarzy

Takiego scenariusza nie powstydziliby się laureaci Nagrody Akademii. Dramaturgia rozegranych w miniony weekend Finałów Wielkopolski Kadetów na słynących z niesamowitych sportowych historii boiskach nowotomyskich niejednego przyprawiła o palpitacje serca. Kibiców i szkoleniowców klubu MUKS Kangur – z pewnością.
czytaj dalej

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSZiL w Nowym Tomyślu

W poniedziałek, 17 lutego w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi już po raz piąty odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu brzmiało: „Razem tworzymy lepszy Internet.”
czytaj dalej

Jeden dzień na stanowisku starosty nowotomyskiego

W poniedziałek, 10 lutego w Starostwie Powiatowym gościła pani Anna Antuszewska z Nowego Tomyśla – zwyciężczyni loterii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie której wylicytowała „fotel starosty nowotomyskiego”.
 
czytaj dalej

Patrycja Piechowiak wyróżniona na Balu Sportowca Wielkopolski

W sobotę, 7 lutego w Poznaniu odbył się Bal Sportowca Wielopolski. Nominowaną do tytułu Sportowca roku Wielkopolski, była zawodniczka LKS „Budowlani” Nowy Tomyśl - Patrycja Piechowiak. Wielką radością i dumą dla nowotomyskiego klubu jest fakt, że z całej rzeszy sportowców województwa Patrycja została doceniona przez kibiców, zajmując w tym plebiscycie dziewiąte miejsce, uzyskując ponad 66 tysięcy głosów!
 
czytaj dalej

Wizyta w Mozambiku

W dniach od 11 do 19 stycznia odbyła się kolejna misja gospodarcza wielkopolskich przedsiębiorców, tym razem do Mozambiku. Delegacji z Wielkopolski przewodniczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Mateusz Klemenski, a Sejm RP reprezentował Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Killion Munyama, poseł pełniący funkcję wiceprzewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. Afryki. W delegacji uczestniczył też przedstawiciel naszego regionu Prezes Sądu Arbitrażowego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej Włodzimierz Brych.
czytaj dalej

Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików

W niedzielę, drugiego lutego  w hali OSiR w Opalenicy odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Orlików Drużyn Klubowych o Puchar Starosty Nowotomyskiego. W rozgrywkach udział wzięły zespoły orlików następujących klubów: Nowotomyska Akademia Piłkarska, UKS  Otusz – dwie drużyny, Sokół Rakoniewice oraz gospodarze Promień Opalenica – dwie drużyny. Młodzi adepci piłki nożnej rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”, pięć rund po trzy mecze. Łącznie rozegrano 15 spotkań.  
 
czytaj dalej

Pejzaże i portrety znanego nauczyciela

Słynący z zaangażowania, znany jako surowy i wymagający historyk, nauczyciel Gimnazjum w Zbąszyniu udowodnił, że ma niezwykle artystyczną duszę. We wtorek, 28 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się otwarcie wystawy pejzaży i portretów Jerzego Sikucińskiego. Stroiciel fortepianów, pasjonat malarstwa realistycznego, członek zespołu muzycznego nie spodziewał się, że podczas uroczystości, prócz gospodarzy towarzyszyć będzie mu również rzesza mieszkańców Zbąszynia.
 
czytaj dalej

Wszystko jest po coś…

W poniedziałek, 27 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z Krzysztofem Ziemcem, będącym obecnie jedną z głównych twarzy „Wiadomości” TVP1. Znany, lubiany oraz ceniony za profesjonalizm i obiektywizm dziennikarz opowiedział nie tylko o pracy w mediach, ale także o ciężkich życiowych doświadczeniach, które spotkały go po wypadku w 2008 roku. Nie mogło się też obyć bez rozmów o książkach, których autorem jest K. Ziemiec.
 
czytaj dalej

Komendant WKU przeszedł na emeryturę

W środę, 22 stycznia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nowym Tomyślu, podległej pod Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu odbyła się odprawa rozliczeniowa za 2013 roku, w której udział wzięli Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk dr Zdzisław Małkowski, Wojskowi Komendanci Uzupełnień podlegli pod Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu, Komendant Garnizonu Poznań oraz kierownicza kadra Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu. Tego samego dnia odbyło się pożegnanie kończącego pracę zawodową Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu ppłk Czesława Boguckiego.
 
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.