Dzisiaj jest: Piątek, 18 Czerwiec 2021 Imieniny: Marka i Elżbiety
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Szkoła z Trzcianki najlepsza w Polsce!

XL edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to już historia. W sobotę, 4 czerwca w Trzciance ogłoszono oficjalne wyniki zmagań centralnych, które poprzedził etap okręgowy i szkolny.  W eliminacjach centralnych OWiUR, które odbyły się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego wystartowało 231 uczniów z całej Polski. O zwycięstwo uczniowie walczyli w 11 blokach tematycznych. W kategorii szkół najlepszą w Polsce okazała się szkoła z Trzcianki.
 
czytaj dalej

II Plener Fotograficzny im. Andrzeja Bersza

W sobotę, 28 maja w Chraplewie zakończył się II Plener Fotograficzny im. Andrzeja Bersza, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. 
 
czytaj dalej

DREAM TEAM Nowy Tomyśl wicemistrzem Wielkopolski!

Niecodzienny przebieg miał Turniej finałowy Wielkopolskiej ligi mini-koszykówki dziewcząt rocznika 2004 w sezonie 2015/2016 odbywający się 22.05.2016 r. w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Do finału zakwalifikowały się po półrocznych eliminacjach dwa najlepsze zespoły z Wielkopolski - UKS Dream Team Nowy Tomyśl i UKS „Delfin” Kłecko oraz gościnnie dwa najlepsze zespoły z Dolnego Śląska - MKS Polkowice i MKS MOS I Wrocław.
czytaj dalej

Najlepsi znawcy powiatu wyłonieni

W środę, 11 maja w Gimnazjum w Zbąszyniu odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Powiecie Nowotomyskim. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w tym zakresie, zaś najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy oraz reprezentować będą powiat w konkursie wiedzy o województwie wielkopolskim.
 
czytaj dalej

Niezapominajka dla włodarzy

Niebawem obchodzimy dzień niezapominajki. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. Szczególnie ten dzień celebrują dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pakosławiu.
 
czytaj dalej

Podziękowania za dotychczasową pracę

Zakończyła się kadencja członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji we wtorek, 10 maja w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie podsumowujące czteroletnią kadencję rady, w której pracowali przedstawiciele działających na terenie powiatu nowotomyskiego organizacji pozarządowych i fundacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
 
czytaj dalej

Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

W środę, 4 maja grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbąszyniu wraz opiekunami spotkała się w Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą. Grupie dzieci w wizycie w Pałacu Prezydenckim towarzyszył także starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas.
 
czytaj dalej

STAROSTA NOWOTOMYSKI INFORMUJE

W środę, 4 maja odbyło się przekazanie terenu i placu budowy firmie SKANSKA S.A., która w drodze przetargu nieograniczonego wyłoniona została do realizacji największych inwestycji tego roku, które realizowane będą na drogach powiatowych.
czytaj dalej

XIII Targi Ogrodniczo Działkowe Trzcianka 2016 już za nami!

XIII edycja Targów Ogrodniczo Działkowych Powiatu Nowotomyskiego, organizowanych wspólnie przez Starostwo Powiatowe, Gminę Kuślin i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance okazały się niezwykle udane. Mino zmiennej pogody przygotowane przez organizatorów atrakcje, jak co roku do Trzcianki przeciągnęły wielu miłośników ogrodnictwa i dobrej zabawy.
czytaj dalej

Zapraszamy na uroczystości

POWIATOWE OBCHODY 1050-LECIA CHRZTU POLSKI
POD PATRONATEM STAROSTY NOWOTOMYSKIEGO
 
 
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.