Dzisiaj jest: Niedziela, 25 Lipiec 2021 Imieniny: Jakuba i Krzysztofa
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Z życzeniami u księdza kanonika

W poniedziałek, 27 czerwca swe 80-te urodziny i imieniny świętował wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu, ks. kanonik Władysław Kasprzak. Okazja do złożenia życzeń dostojnemu i uwielbianemu przez parafian duchownemu była jednak potrójna. W tym roku bowiem ks. W. Kasprzak świętuje również 55 – lecie święceń kapłańskich. O tak pięknych rocznicach pamiętał starosta Ireneusz Kozecki, który wraz z upominkiem i kwiatami przekazał księdzu W. Kasprzakowi najserdeczniejsze życzenia.
 
czytaj dalej

Pożegnanie Absolwentów

Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki uczestniczył w uroczystych zakończeniach roku szkolnego Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu oraz Zespołu Szkół nr 2 im. S. Staszica (szkoła zawodowa) w Nowym Tomyślu. Najlepszym uczniom wręczył medale „Złoty Absolwent".
 
czytaj dalej

Unihokeistki docenione

W poniedziałek, 20 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu odbyło się dziś wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu Nowotomyskiego. Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem tego dnia postanowiono złożyć gratulacje i wręczyć nagrody uczennicom szkoły, które zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2016 w Finale Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Unihokeju – Elbląg 2016.
 
czytaj dalej

Szkoła z Trzcianki najlepsza w Polsce!

XL edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to już historia. W sobotę, 4 czerwca w Trzciance ogłoszono oficjalne wyniki zmagań centralnych, które poprzedził etap okręgowy i szkolny.  W eliminacjach centralnych OWiUR, które odbyły się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego wystartowało 231 uczniów z całej Polski. O zwycięstwo uczniowie walczyli w 11 blokach tematycznych. W kategorii szkół najlepszą w Polsce okazała się szkoła z Trzcianki.
 
czytaj dalej

II Plener Fotograficzny im. Andrzeja Bersza

W sobotę, 28 maja w Chraplewie zakończył się II Plener Fotograficzny im. Andrzeja Bersza, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. 
 
czytaj dalej

DREAM TEAM Nowy Tomyśl wicemistrzem Wielkopolski!

Niecodzienny przebieg miał Turniej finałowy Wielkopolskiej ligi mini-koszykówki dziewcząt rocznika 2004 w sezonie 2015/2016 odbywający się 22.05.2016 r. w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Do finału zakwalifikowały się po półrocznych eliminacjach dwa najlepsze zespoły z Wielkopolski - UKS Dream Team Nowy Tomyśl i UKS „Delfin” Kłecko oraz gościnnie dwa najlepsze zespoły z Dolnego Śląska - MKS Polkowice i MKS MOS I Wrocław.
czytaj dalej

Najlepsi znawcy powiatu wyłonieni

W środę, 11 maja w Gimnazjum w Zbąszyniu odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Powiecie Nowotomyskim. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w tym zakresie, zaś najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy oraz reprezentować będą powiat w konkursie wiedzy o województwie wielkopolskim.
 
czytaj dalej

Niezapominajka dla włodarzy

Niebawem obchodzimy dzień niezapominajki. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. Szczególnie ten dzień celebrują dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pakosławiu.
 
czytaj dalej

Podziękowania za dotychczasową pracę

Zakończyła się kadencja członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji we wtorek, 10 maja w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie podsumowujące czteroletnią kadencję rady, w której pracowali przedstawiciele działających na terenie powiatu nowotomyskiego organizacji pozarządowych i fundacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
 
czytaj dalej

Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

W środę, 4 maja grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbąszyniu wraz opiekunami spotkała się w Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą. Grupie dzieci w wizycie w Pałacu Prezydenckim towarzyszył także starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas.
 
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.