Dzisiaj jest: Sobota, 16 Październik 2021 Imieniny: Gawła i Ambrożego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje

 • 31-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami informuje o ogłoszeniu I przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 119/21 położonej w Trzciance.
 
 
 
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami informuje o ogłoszeniu I przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 124/1 położonej w Trzciance.
 
 
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami informuje o ogłoszeniu Il przetargu ustnego nieograniczonego na dzierżawę, na czas nieoznaczony, na cele rolne, części nieruchomości niezabudowanej oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 201/3, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego położonej w Starym Tomyślu.
 
 

II Mistrzostwa o Puchar Starosty Nowotomyskiego w jeździe na rolkach

 • 30-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 28 sierpnia w Powiatowym Centrum Sportu odbyły się II Mistrzostwa o Puchar Starosty Nowotomyskiego w jeździe na rolkach. Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Skate2City z Grodziska Wielkopolskiego. Gratulacje wraz z pozdrowieniami od włodarzy samorządu powiatu nowotomyskiego złożyła Marzena Matusiak, kierownik Wydziału Rozwoju i Strategii Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia na kolejnych mistrzostwach.
 

Wyniki konkursu "Odkryj turystycznie Powiat Nowotomyski"

 • 27-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Przedstawiamy wyniki konkursu Odkryj turystycznie Powiat Nowotomyski. Laureatów oraz wszystkich uczestników konkursu zapraszamy do odbierania nagród i upominków. Nagrody odbierać można w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu w terminie od 30 sierpnia do 3 września, w godzinach: 7:30 - 15:30.
 

Awanse nauczycieli

 • 27-08-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 27 sierpnia odbyła się  narada starosty nowotomyskiego z dyrektorami placówek oświatowych, dla których powiat nowotomyski jest organem prowadzącym miała uroczysty charakter. Starosta Andrzej Wilkoński wręczył bowiem akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Otrzymali je: Olga Kachel z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu, Katarzyna Wojciechowska z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu oraz Karolina Freyer - Bonecka i Witold Silski z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Serdecznie gratulujemy!

Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie

 • 25-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, że wzorem lat ubiegłych w 2021 roku planuje realizację programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób sto-sujących przemoc w rodzinie. Do udziału w programie zapraszamy mężczyzn z powiatu nowotomyskiego, którzy nie radzą sobie z emocjami i mają trudności w komunikowaniu się i rozwiązywaniu konfliktów w rodzinie. Udział w zajęciach ma na celu rozwijanie samokontroli i współżycia w rodzinie, kształtowanie umiejętności wychowania dzieci bez używania przemocy w rodzinie, zdobycie umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów bez stosowania przemocy. Zajęcia w ramach programu będą odbywać się w godzinach popołudniowych.
 
 
Program rozpocznie się po zebraniu odpowiedniej liczby osób.
Zgłoszenia do udziału w programie przyjmuje pracownik PCPR,
pod nr tel. 61 44 26 776, lub 61 44 26 769.
 
 
W razie pytań prosimy o kontakt:
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Zespół Wsparcia i Pomocy Specjalistycznej
ul. Poznańska 30
64-300 Nowy Tomyśl
tel. 61 44 26 776, 61 44 26 769, 61 44 26 773
 
Załączniki:
 
 

Inicjatywa ustanowienia dnia 27 grudnia świętem państwowym

 • 25-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu wicestarosta Marcin Brambor podpisał deklarację wsparcia inicjatywy ustanowienia dnia 27 grudnia świętem państwowym. Wicestarosta podzielił pogląd inicjatorów apelu. Podkreśla się w nim, iż pamięć o obronie narodowej tożsamości pod zaborami oraz odzyskaniu przez Polskę niepodległości, do czego Wielkopolanie znakomicie się przyczynili, łączy Polaków i wymaga działań ponad wszelkimi podziałami.

Starostwo docenia sportowe osiągnięcia

 • 25-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z Kingą Jucha z miejscowości Głuponie. Nastoletnia mieszkanka gminy Kuślin osiąga wspaniałe wyniki sportowe jako zawodniczka klubu UKS „Szamotulanin” Szamotuły. Ostatnim sukcesem Kingi jest zdobycie VI miejsca Mistrzostwach Europy U-16 w piłce siatkowej.
Włodarze powiatu doceniając to osiągnięcie oraz szereg wcześniejszych dokonań przekazali Kindze jednorazowe stypendium oraz szczere gratulacje z uzyskiwanych wyników w sporcie. Jednocześnie życzenia sukcesów i wytrwałości przekazali w imieniu władz samorządowych powiatu nowotomyskiego: wicestarosta Marcin Brambor oraz członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Konrad Drąg.

Poseł Jakub Rutnicki wizytował w powiecie nowotomyskim

 • 25-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wczoraj Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki spotkał się w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu z przedstawicielami władz samorządowych powiatu nowotomyskiego. Podczas spotkania parlamentarzysta miał okazję zapoznać się z postępami prac przy budowie bieżni lekkoatletycznej oraz przebudowie warsztatów praktycznej nauki zawodu.
 
 
W spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu Łukasz Frański, Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Konrad Drąg oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Zdrowia, Sportu, Kultury i Polityki Społecznej Rady Powiatu Nowotomyskiego Jacek Pieprzyk.
 
 

Biesiado - olimpiada

 • 20-08-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W czwartek, 19 sierpnia w  Centrum Wystawowo - Szkoleniowym w Sielinku seniorzy oraz osoby niepełnosprawne aktywnie uczestniczyły w Biesiado - Olimpiadzie. Jest to jedna z ciekawszych form rehabilitacji społecznej, podczas której uczestnicy mierzą się z szeregiem konkurencji sportowych dostosowanych do ich wieku i sprawności. Nie zabrakło m.in.  rzutów do celu, kręgli, czy slalomu między słupkami. Całość uzupełniała biesiada przy wspólnym stole i pląsy przy znanych i lubianych przebojach tanecznych.
 
Organizatorem wydarzenia od wielu lat jest opalenicki Oddział Rejonowy Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opalenicy. Zadanie otrzymało również dofinansowanie z budżetu Powiatu Nowotomyskiego w ramach otwartego konkursu ofert na rok 2021.  Podczas wydarzenia władze samorządowe powiatu nowotomyskiego reprezentował Patryk Kąkolewski - członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego.
 
 

Gratulacje dla Zdzisława Połącarza

 • 19-08-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W środę, 18 sierpnia, podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Nowotomyskiego wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor pogratulował Zdzisławowi Połącarzowi nagrody przyznanej przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Do gratulacji przyłączyli się członkowie Zarządu: Patryk Kakolewski, Konrad Drąg, Edwin Pigla, skarbnik powiatu Barbara Golon oraz sekretarz Ewa Bąbelek.
Zdzisław Połącarz to artysta, wypowiadający się w różnych technikach plastycznych, m.in. w malarstwie olejnym i akwarelowym. Jest inicjatorem wielu plenerów malarsko-rzeźbiarskich, które zaowocowały aktywną współpracą międzynarodową.
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.