Dzisiaj jest: Środa, 7 Czerwiec 2023 Imieniny: Roberta i Wiesława
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

TOekoMYŚL

Konkurs - Drzewo w roli głównej

Z okazji obchodzonego 10 października Światowego Dnia Drzewa Starostwo Powiatowe w Nowym  Tomyślu w  ramach   projektu   TOekoMYŚL   ogłasza  konkurs pn. „Drzewo w roli głównej”.  Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada 2022 r. Nagrodami w każdej z kategorii będą bony upominkowe lub nagrody rzeczowe.
 
 
czytaj dalej

Piknik ekologiczny w Porażynie

W czwartek, 23 czerwca na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego w Porażynie odbył się piknik ekologiczny, podczas którego rozstrzygnięto konkurs na ekologiczną ścieżkę sensoryczną. Miał on na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i przyrodniczej wśród mieszańców naszego powiatu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Powiatu Nowotomyskiego, które przesłały prace konkursowe. 
 
czytaj dalej

EKOLOGICZNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Proponujemy udział w konkursie mającym na celu stworzenie własnej ,,Ekologicznej ścieżki sensorycznej'', która będzie wspaniałym miejscem zabawy i edukacji w domu, klasie, podwórku, boisku, placu zabaw, działce... Ścieżka to nic innego, jak zróżnicowane podłoże (pewnego rodzaju tor przeszkód), złożone z kilku odcinków wyłożonych różnymi materiałami przyrodniczymi (szyszkami, piaskiem, trawą, korą, kamieniami oraz innymi materiałami pochodzącymi z recyklingu), po którym można chodzić.
 
 
czytaj dalej

Strażnicy czterech żywiołów

Zachęcamy do zaproznania się z realizacją innowacji pedagogicznej w Przedszkolu nr 1 w Opalenicy "Strażnicy czterech żywiołów". Wszystkie działania związane z realizacją Innowacji zaplanowane zostały na rok szkolny 2019/2020, jednak z powodu pandemii koronawirusa przedsięwzięcie trzeba było częściowo przyłożyć na kolejny rok szkolny. Wzięły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne.
czytaj dalej

I miejsce dla Przedszkola nr 2 w Opalenicy za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Przedszkole nr 2 w Opalenicy w ramach akcji promującej postawy ekologicznej wśród mieszkańców powiatu nowotomyskiego, przeprowadziło kilkanaście akcji proekologicznych. Punktem wyjścia dla działań promujących ekologię były zajęcia dydaktyczne utrwalające wiadomości z zakresu segregacji śmieci, oszczędzania wody, prądu. Dzieci poznały również źródła odnawialne energii. Niezwykle istotne w pracy z dzieckiem było zwrócenie uwagi na wykorzystywanie papieru każdego dnia w salach przedszkolnych oraz wykorzystywanie „ścinek”. Dzieci z naszego przedszkola wiedzą, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, lecz także
korzystanie z roweru, czy hulajnogi, oddawanie ubrań, zakręcanie kranu, czy dosadzanie roślin w ogrodach. 
 
czytaj dalej

I miejsce dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrośnicy za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

W ramach akcji pt. „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń” uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zrealizowali następujące działania:
 
  • lekcja wychowawcza nt. Dnia Ziemi 22.04.2021 w formie zdalnej przy wykorzystaniu aplikacji Teams,
  • „Ona” w naszym obiektywie - Szukając piękna przyrody (szeroko rozumianej) uczniowie stworzyli  galerię zdjęć. Poprzez fotografie pokazali różne jej  aspekty, które ich zachwyciły lub są ważne,
  • sprzątanie świata,
  • domki lęgowe, domki dla ptaków - uczniowie zatroszczyli się również o pożyteczne owady m.in. o pszczoły, które są na wyginięciu oraz o ptaki tworząc domki (przy pomocy bliskich),
 
czytaj dalej

II miejsce dla Mai oraz Zuzi Galas za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Maja i Zuzia postanowiły pokazać, że nawet najmłodsi mogą wiele zrobić dla środowiska i dać tym samym przykład starszym. 
 
czytaj dalej

III miejsce dla Jana Szałka oraz Tobiasza Włodarczaka z Zespołu Szkół w Opalenicy za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Uczniowie Technikum w Zespole Szkół w Opalenicy w ramach akcji "Miesiąc dla Ziemi - wieki dla pokoleń" zaprojektowali i wykonali domki dla owadów oraz widokówkę informującą o tym, jak ważną rolę odgrywają one w przyrodzie. 
czytaj dalej

IV miejsce dla klasy mundurowej 1b z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Opalenicy za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

W ramach akcji "Miesiąc dla Ziemi - wieki dla pokoleń" uczniowie opalenickiej klasy mundurowej postanowili zachęcić uczniów szkoły do wzięcia udziału w ich projekcie. Uczniowie planujemy każdego 22. dnia miesiąca działać na cześć planety. Swoje dokonania będą co miesiąc dokumentować na profilach facebooka klasy służb mundurowych w Opalenicy oraz Liceum, Technikum i Szkoły Zawodowej w Opalenicy. Swój projekt chcą realizować co najmniej 3 lata, a działaniami ekologicznymi pragną zarażać społecznośc szkolną aż do końcaswojej edukacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy.
 
 
czytaj dalej

V miejsce dla Jakuba Wężowskiego oraz Filipa Zgrajewskiego z Zespołu Szkół w Opalenicy za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Uczniowie Technikum w Zespole Szkół w Opalenicy w ramach akcji "Miesiąc dla Ziemi - wieki dla pokoleń" zaprojektowali i wykonali budki lęgowe dla ptaków oraz ulotkę informującą o tym, jak ważną rolę odgrywają one w przyrodzie. 
 
 
 
 
czytaj dalej
1 2 3
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl