Dzisiaj jest: Wtorek, 6 Grudzień 2022 Imieniny: Mikołaja i Emiliana
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

TOekoMYŚL

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu, zaangażowali się w następujące działania w ramach akcji „Miesiąc dla Ziemi- wieki dla pokoleń”:
czytaj dalej

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu, jak co roku postanowili zaangażować się w realizację działań ekologicznych, aby zadbać o naszą planetę. 
czytaj dalej

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu za udział w konkursie „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

W ramach akcji organizowanej przez powiat nowotomyski „Miesiąc dla Ziemi- wieki dla pokoleń” uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu przeprowadzili następujące działania:
 
 
 
czytaj dalej

O jeżach z "Jeżykami"

Wiele osób zwraca uwagę na znaki „Uwaga jeże”, które znajdują przy opalenickich drogach. Niewielu jednak wie, że ich ustawienie stało się faktem głównie dzięki zaangażowaniu najmłodszych mieszkańców gminy. Realizując projekt TOekoMYŚL pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu postanowili zainteresować się tematem.
Za pomysł i realizację jeżowego projektu wzięli się już w ubiegłym roku milusińscy z Przedszkola nr 2 „Kolorowy Zamek” w Opalenicy. 
 
czytaj dalej

„Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który 22 kwietnia obchodzony jest w sumie w 192 krajach świata przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców kolejne wydarzenie w ramach projektu TOekoMYSL. Jego zadaniem jest zaangażowanie w działanie akcji pn. „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”.
 
 
czytaj dalej

"Rajd Rowerowy z jajem” zachęcił do zdalnej aktywności 166 osób

W terminie od 3 do 5 kwietnia Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu zorganizowało zdalnie "Rajd Rowerowy z jajem”. Była to propozycja skierowana dla wszystkich mieszkańców Powiatu Nowotomyskiego. Aby otrzymać medal oraz pakiet startowy wystarczyło w wyznaczonym terminie wsiąść na rower i przejechać min. 10 km. Ta zdalna, tym samym bezpieczna forma aktywności zachęciła do ruchu w świątecznym okresie aż 166 osób.
 
 
czytaj dalej

Najpiękniejsze eko pisanki z zastosowaniem naturalnych barwników

Najpiękniejsze eko pisanki z zastosowaniem naturalnych barwników wykonali:
I miejsce - Weronika Kaźmierczak ( Zuzia i Aleksander),
II miejsce - Iris Maja,
III miejsce - Jagoda Stanicka.
Wyróżnienia otrzymują: 
Tomasz Drozdowsky (Matylda),
Mirona Gołek (Mateusz).
 
Po odbiór nagród zapraszamy od 12 do 14 kwietnia, do Biura Obsługi Mieszkańca w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu w godzinach 7:30-15:30.
 
czytaj dalej

Konkurs na eko pisankę

Wiele artykułów spożywczych może służyć jako naturalne barwniki do malowania jajek, a tym samym do tworzenia kolorowych i ekologicznych pisanek. Stwórz własną eko pisankę, używając do jej zdobienia wyłącznie naturalnych barwników. Zdjęcie swojej eko pisanki zamieść w komentarzu pod postem na Facebooku opisując technikę jej wykonania. Na Twoją pracę czekamy do 7 kwietnia. Przewidziane nagrody za najładniej wykonane eko pisanki. 
 
 
 
czytaj dalej

Wyniki konkursu „Trzy kroki do wiosny” w ramach projektu TOekoMYŚL.

Zwycięzcą zostaje Nata Mi. Wyróżnienia otrzymują: Natalia Hewczuk, Kasia Kroma, Zuzanna Kaźmierczak, Aleksander Kaźmierczak.
Po odbiór nagrody głównej i wyróżnień zapraszamy od wtorku, 23 marca do Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu (ul. Poznańska 33) w godz. 7.30 – 15.30 w Biurze Obsługi Mieszkańca.
 
Dziękujemy za podjętą inicjatywę i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.
 
czytaj dalej

Trzy kroki do wiosny

  • 16-04-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
W niedzielę, 21 marca mamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa kolejny konkurs. Realizując projekt TOekoMYŚL zachęciliśmy do aktywności w jeden z trzech dni (trzy kroki do wiosny).
1 2 3
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.