Aktualności

Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  • 05-05-2016
  • Autor: Marzena Matusiak
W środę, 4 maja grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbąszyniu wraz opiekunami spotkała się w Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą. Grupie dzieci w wizycie w Pałacu Prezydenckim towarzyszył także starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas.
 
Dzieci pojechały do stolicy z upominkiem wykonanym jeszcze w ubiegłym roku z okazji 25.lecia samorządności. W listopadzie w Nowym Tomyślu odbyła się bowiem uroczysta konferencja z tej okazji, nad którą patronat honorowy sprawował Prezydent RP Andrzej Duda. Wówczas nie udało się wręczyć wykonanego przez dzieci z krepy obrazu z godłem Polski. Pracę, w której wykonanie podopieczni SOSW włożyli mnóstwo serca i spędziły nad jej przygotowaniem wiele długich dni wręczono zatem Pani Prezydentowej. Jak podkreśliła pani Agata Kornhauser-Duda, osobiście dopilnuje, by obraz wisiał w gabinecie jej męża. Ponadto starosta I. Kozecki z przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego M. Galas wręczyli pierwszej damie upominek upamiętniający nowotomyską konferencję - proporczyk na stojaku wykonanym przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. St. Staszica w Nowym Tomyślu.
Podczas wspólnej kawy z Panią Prezydentową rozmawiano zarówno na temat wrażeń związanych z wizytą w Pałacu Prezydenckim, ale również o funkcjonowaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbąszyniu. Dyrektor SOSW Robert Winiarz wspomniał o potrzebie budowy nowego obiektu dla Ośrodka. Pani Agata Kornhauser-Duda zapewniła, że zrobi wszystko, by jeszcze w tym roku odwiedzić wszystkie dzieci uczące się w SOSW w Zbąszyniu i w miarę możliwości, wspierać działania zmierzające do rozbudowy SOSW. Dla tych dzieci, które nie przyjechały do stolicy przekazała list z pozdrowieniami. Na zakończenie spotkania Pani Prezydentowa złożyła życzenia jednej z uczennic oraz staroście nowotomyskiemu, którzy w tym dniu świętowali swoje urodziny.
Wyjazd do Warszawy, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu był bez wątpienia niezwykłym przeżyciem dla dzieci z SOSW. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, spotkanie z Panią Prezydentową bez wątpienia na długo zapadną wszystkim w pamięci. Dla dzieci zorganizowano także zwiedzanie i lekcję muzealną w Zamku Królewskim.
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją