Aktualności

Najlepsi znawcy powiatu wyłonieni

  • 12-05-2016
  • Autor: Marzena Matusiak
W środę, 11 maja w Gimnazjum w Zbąszyniu odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Powiecie Nowotomyskim. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w tym zakresie, zaś najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy oraz reprezentować będą powiat w konkursie wiedzy o województwie wielkopolskim.
 
Udział w tegorocznym konkursie wzięli uczniowie z Michorzewa, Opalenicy, Borui Kościelnej, Nowego Tomyśla, Chrośnicy i Zbąszynia. Jak co roku musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat powiatu nowotomyskiego. Wszyscy napisali bardzo trudny test, a najlepszych dziesięciu zmagało się w części ustnej. Do punktacji ogólnej zaliczano także przygotowaną wcześniej w szkołach prezentację multimedialną. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Marciniak - Gimnazjum Opalenica, drugie Dagny Adamczak - Gimnazjum w Michorzewie, a miejsce trzecia zajęła Olga Lauba - Gimnazjum w Zbąszyniu. W klasyfikacji szkół miejsca na podium zajęły gimnazja z następujących miejscowości: 1. Zbąszyń, 2. Michorzewo, 3. Opalenica.
Nagrody i dyplomy zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu wręczył starosta nowotomyski - Ireneusz Kozecki i dyrektor gimnazjum w Zbąszyniu - Łukasz Woźny. Zgodnie stwierdzono, że wiedza uczniów jest godna podziwu. – Serdecznie dziękuję za udział wszystkim uczniom, gratuluję zwycięzcom i życzę sukcesów również w kolejnym etapie konkursu na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie dziękuję również opiekunom za przygotowanie młodzieży i dzielenie się z nimi pasją oraz bogatą wiedzą. Szczególne słowa wdzięczności należą się też panu Jerzemu Sikucińskiemu za organizowanie każdego roku z tak dużym zaangażowaniem tego konkursu – powiedział na zakończenie włodarz powiatu, Ireneusz Kozecki.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją