Aktualności

Świętowali wydanie 50 numeru "Przeglądu Nowotomyskiego"

  • 16-10-2019
  • Autor: Krystian Dybek
We wtorek, 15 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z okazji wydania 50 numeru „Przeglądu Nowotomyskiego” redagowanego przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne.
 
Spotkanie to było okazją do podsumowań dotychczasowych osiągnięć, pracy tych, którzy przez swą postawę, oddanie i pasję popularyzują wiedzę o przeszłości, tradycjach i kulturze regionu, a także utrwalają na papierze bieżące wydarzenia, które za kilka lat posłużą jako miłe wspomnienia i źródła historyczne kolejnym pokoleniom.
Doniosłym momentem uroczystości było wręczenie Panu Bogumiłowi Wojcieszakowi nadanego uchwałą Rady Powiatu Nowotomyskiego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”. W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego wręczenia dokonali starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotomyskiego Zbigniew Markowski.
W dowód uznania za pracę włożoną w tworzenie „Przeglądu Nowotomyskiego” starosta nowotomyski przekazał na ręce Prezesa Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego Bogdana Górnego okolicznościowy adres oraz kwiaty.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją