Aktualności

Zakończono rozbudowę Powiatowego Centrum Sportu

  • 14-09-2020
  • Autor: Krystian Dybek
W piątek, 11 września oficjalnie otwarto nowo wybudowaną część Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Podczas uroczystości dyrektor Jakub Skrzypczak w swoim przemówieniu podziękował radnym obecnej i poprzedniej kadencji za pozytywne głosowania w sprawie finansowania rozbudowy Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. W dalszej części w formie prezentacji multimedialnej przedstawiono etapy rozbudowy oraz zaproszono przybyłych gości do zwiedzenia rozbudowanego obiektu.
 
 
W swoim wystąpieniu, obecny na uroczystości wicestarosta Marcin Brambor zaznaczył, że mimo iż obiekt powstał w oparciu o środki własne powiatu to wciąż liczymy na dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Złożony został bowiem wniosek o partycypację kosztów w ramach programu  Sportowa Polska, a rozstrzygnięcia spodziewane są w przeciągu najbliższych dni.
Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotomyskiego Zbigniew Markowski, wykonawca inwestycji Mateusz Całus, projektant Piotr Brychcy, Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu i gminy Nowy Tomyśl.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją