Aktualności

Nowa siedziba Powiatowego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

  • 18-01-2022
  • Autor: Krystian Dybek
W poniedziałek, 17 stycznia w Powiatowym Centrum Sportu odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W związku z rozbudową Centrum Sportu postanowiono o zmianie lokalizacji PCWOP tak, aby mogło ono kompleksowo spełniać swoje zadanie. Powiatowe Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (PCWOP) to oferta dla organizacji pozarządowych, działających na rzecz powiatu nowotomyskiego i jego mieszkańców, w szczególności nieodpłatne wsparcie, doradztwo i pomoc oraz udostępnienie salki konferencyjnej na spotkania organizacji.
 
 
Otwarcie było także doskonałą okazją do zorganizowania wystawy prac Wojciecha Teleszyńskiego. W sali PCWOP wystawiono w sumie 24 obrazy bardzo nostalgicznych, jesiennych fotografii jego autorstwa. Wystawę zwiedzać można do końca stycznia w holu placówki, gdzie umiejscowiony jest punkt szczepień.
Wojciech Teleszyński od młodzieńczych lat pasjonuje się fotografią. Ukończył kurs kinooperatora i fotograficznej dokumentacji. Prowadził sekcję fotograficzną dla młodzieży w Klubie Osiedlowym SM w Nowym Tomyślu. Był także organizatorem nowotomyskich konkursów fotograficznych o tematyce przyrodniczej i regionalnej. Interesuje się bronią i strzelectwem sportowym. Aktywnie udziela się społecznie w Środowiskowym Klubie Strzeleckim przy Zarządzie Rejonowym LOK w Nowym Tomyślu, za co został nagrodzony wieloma odznaczeniami w tym złotymi medalami ”Za Zasługi Dla Obronności Kraju” oraz „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju”. Fotografie jego autorstwa były prezentowane w bibliotekach w Nowym Tomyślu, Świebodzinie, Lwówku, Miedzichowie, Bolewicach oraz w domach kultury: w Poznaniu, Nowym Tomyślu, Wolsztynie, Opalenicy i Buku. 
 
Prace Wojciecha Teleszyńskiego zyskiwały nagrody w konkursach fotograficznych. Fascynuje się przyrodą i lubi pracę w ogrodzie, często fotografuje kwiaty, krajobrazy i stare budynki. Należy do koła Regionalistów przy NTK. W 2019 r. otrzymał tytuł: Osobowość Roku w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją