Aktualności

VIII Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego przeszło do historii

  • 16-11-2022
W niedzielę, 13 listopada odbył się IV Bieg Niepodległości w Wąsowie. Zawody były zwieńczeniem kolejnej, biegowej edycji Grand Prix, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych na terenie powiatu nowotomyskiego. Nim na linii startu stanęli biegacze i zawodnicy nordic walking do rywalizacji stanęli także najmłodsi adepci biegania. Powiatowe Centrum Sportu, w tym roku, postanowiło zorganizować Biegi Dziecięce na trzech dystansach – 100, 200, 300 metrów. 
 
 
W pełnych gwaru i koloru biegach udział wzięło blisko 70 dzieci. Na każdego milusińskiego czekał okolicznościowy numer startowy, medal, dyplom, pakiet startowy z drobnymi prezentami, a twarze najmłodszych przyozdobiły białe czerwone flagi z farby. 
„W tych biegach chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, a tej było wiele, dziękuję rodzicom za przygotowanie swoich pociech i spędzenie niedzielnego przedpołudnia w aktywny sposób. Z pewnością biegi dla dzieci zagoszczą w kolejnych imprezach organizowanych przez nasze centrum” – mówił dyrektor PCS i jednocześnie organizator tego wydarzenia. 
Punktualnie o godz. 12:00 wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, który rozpoczął IV Bieg Niepodległości. Oficjalnego startu dokonał Wicestarosta Nowotomyski – Marcin Brambor. 
 
Warto dodać, że do ukończenia biegowego Grand Prix trzeba było ukończyć pięć z sześciu biegów: Dziesiątka Fiedlerowska, Chyża Dziesiątka, Bieg Opalińskich, Bieg Zbąskich, Lwówecka Dziesiątka oraz Bieg Niepodległości. 
W przygotowaniu biegu nieocenioną pomoc wnieśli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Wąsowie, ZS nr 1 w Nowym Tomyślu  wraz z nauczycielami Wychowania Fizycznego oraz strażacy OSP z Gminy Kuślin. Organizatorzy kierują podziękowania także w stronę właścicieli Pałacu Wąsowo oraz Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. 
Trasa biegu finałowego Grand Prix wiodła nie tylko duktami leśnymi, ale także nowo oddaną do użytku ścieżką rowerową, wymagająca trasa cieszyła jednak biegaczy, którzy docenili niezwykłe walory urokliwej Gminy Kuślin.
Najlepszych zawodników VIII Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego oraz IV Biegu Niepodległości dokonywali starosta nowotomyski – Andrzej Wilkoński, Mieczysław Skrzypczak – wójt Gminy Kuślin, Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego – Edwin Pigla, dyrektor ZCSTiR – Tomasz Szczechowicz oraz Sekretarz Gminy Lwówek – Maciej Piechowiak.
 
Klasyfikacja OPEN mężczyzn i kobiet w VIII Grand Prix przedstawia się następująco:
1. Przemysław Fornalik
2. Marcin Intek
3. Mateusz Ceglarek
----
1. Iwona Maciąg
2. Agata Świątek 
3. Agnieszka Wachowska
 
Szczegółowe wyniki biegu oraz GP dostępne są na stronie internetowej plus-timing.pl
„Gratuluję wszystkim kończącym cykl GP, cieszymy się że po dwóch latach przerwy powróciliśmy do biegowej rywalizacji na terenie całego powiatu, dziękuje wam drodzy biegacze że jesteście i do zobaczenia za rok, podczas kolejnej edycji GP” – powiedział na zakończenie Starosta Nowotomyski – Andrzej Wilkoński.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją