Aktualności

Sukces uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

  • 23-05-2023
  • Autor: Marzena Matusiak
W marcu uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu wzięli udział w konkursie organizowanym przez Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Konkurs nosił nazwę "Nasz pomysł na ochronę środowiska" VIII edycja - „Grasz – dbasz o środowisko”
 
Celem Konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie. Konkurs polegał na przygotowaniu przez trzyosobowy zespół uczniów, pochodzących z jednej szkoły scenariusza Przyrodniczej gry terenowej pod hasłem „Poznaję i dbam o lokalną przyrodę ……”/„Lokalni strażnicy przyrody”.
W Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu grę pod nazwą „Wiklinowy szlak” przygotowały: Maja Kubiak, Julia Olesiak oraz Nel Kaczmarek z klasy drugiej liceum ogólnokształcącego. Uczennice wykazały się pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem.
We wtorek,16 maja w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której ich gra otrzymała II wyróżnienie. Dziewczyny dostały nagrody rzeczowe. Nagrodę pieniężną dla szkoły oraz pamiątkową tabliczkę odebrał dyrektor Łukasz Frański. Opiekunami zespołu byli: Elżbieta Kondrat oraz Mateusz Wojcieszak. Podczas uroczystości obecny był również Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński.
 
Materiał: ZS nr 1
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją