Aktualności

Finał „Rutnicki Cup 2013” odbył się w Zbąszyniu

  • 02-08-2013
  • Autor: Marzena Matusiak
W niedzielę, 28 lipca na plaży w Zbąszyniu odbył się Wielki Finał Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej „Rutnicki Cup 2013”. Była to już ósma edycja tego turnieju. Do walki o tytuł Międzypowiatowgo Mistrza Pucharu Posła Jakuba Rutnickiego przystąpiły 24 pary. Byli to zwycięzcy poszczególnych eliminacji z Chojna, Sierakowa, Piły Chrzypska Wielkiego, Wolsztyna a także pary, które zajęły II, III oraz IV miejsce. W turnieju zagrały również pary z dzikami kartami. Wszystkie pary prezentowały umiejętności na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że wiele meczy rozgrywanych było na przewagi.
 
Otwarcie turnieju uświetnił występ zespołu cheerleaderek ze Zbąszynia. Poseł Jakub Rutnicki wręczył podziękowania dla burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego, wójta Chrzypska Wielkiego Edmunda Ziółka, dyrektora Zbąszyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji Tomasza Szczechowicza oraz firmy Todo.net za pomoc przy organizacji turnieju.
Pomimo, że mecze rozgrywane były w ponad 30-stopniowym upale, siatkarze nie odpuszczali i grali do samego końca. Kibice doceniali wysiłek i starania najlepszych siatkarzy nagradzając ich przez cały turniej gromkimi brawami.
Kibice ze Zbąszynia dopingowi swoje pary. Najlepiej wypadł Marcin Szczechowicz i Alex Andryszewski, którzy odpadli dopiero w ćwierćfinale z późniejszymi zwycięzcami turnieju.
W pierwszym półfinale spotkała się para Piotr Janiak i Dawid Popek ze zwycięzcami ostatniej eliminacji wolsztyńskiej Bartoszem Kiernozem i Bartoszem Lewickim. Wygrał duet Janiak/ Popek, pokonując dość łatwo dwóch Bratków.
Drugi półfinał to również pojedynek par, które kwalifikacje na turniej główny zdobyły w Wolsztynie. Sebastian Kaczmarek i Łukasz Kaczmarek pokonali parę Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak. W meczu o trzecie miejsce zagrali Bartosz Lewicki i Bartosz Kiernoz z parą Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak. Obydwie pary znają się bardzo dobrze, gdyż spotykają się turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Polski. Lepiej kondycyjnie ten mecz wytrzymała para Dzikowicz/Brożyniak, która ostatecznie zajęła III miejsce, wygrywając w setach 2:0. Warto podkreślić, że zdobywcy trzeciego i czwartego miejsca spotkali się w drugiej rundzie. Tam wygrał duet Kienoz/ Lewicki, niestety w małym finale musieli uznać wyższość sowich kolegów.
W finale spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze tegoroczne pary Rutnici Cup – Piotr Janiak i Dawid Popek oraz Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek. Warto podkreślić, że ten pierwszy duet to numer 1 w eliminacjach Mistrzostw Polski. Para z Krotoszyna Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek to Mistrzowie Europy juniorów do lat 19. Pary te od samego początku turnieju stawiane były w roli faworytów i oczekiwań kibiców nie zawiedli. Finał to pokaz ich siatkarskich umiejętności, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Pierwszy set to minimalnie zwycięstwo pary Janiak/ Popek. W drugim secie Janiak/Popek odskoczyli rywalom na parę punktów i przewagę tę utrzymali do samego końca, wygrywając w setach 2:0.
Sędziowie i obserwatorzy podkreślali, że mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Podobnie może wyglądać skład finału Mistrzostw Polski w Niechorzu., który rozegrany zostanie już w sierpniu.
Pierwsze cztery pary otrzymały od posła Jakuba Rutnickiego nagrody finansowe i okazałe puchary. Miasto Zbąszyń i Zbąszyńskie Centrum Sportu i Rekreacji ufundowało medale i statuetki dla pierwszych czterech par.
Specjalne podziękowania dla pana Tomka Dyrektora Zbąszyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz wspaniałych dziewczyn za pomoc w organizacji turnieju.
Podziękowania dla wspaniałej ekipy, dzięki której ten turniej może się odbywać – Grosia, Tomka, Madzi, Przemka, Magdy, Beaty, Róży, Mariusza, Marcina!!!

Lista zwycięzców Wielkiego Finału „Rutnicki Cup 2013”:
I miejsce – Dawid Popek i Piotr Janiak
II miejsce – Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek
II miejsce – Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak
IV miejsce – Bartosz Lewicki i Bartosz Kiernoz
 
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!
 
Materiał: Biuro Posła Jakuba Rutnickiego
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją