Aktualności

Rodzina zastępcza szansą na pracę

  • 02-09-2013
  • Autor: Marzena Matusiak
W sobotę, 24 sierpnia podczas Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego w Nowym Tomyślu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przeprowadziło kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze. Odbyła się ona pod hasłem: „Rodzina zastępcza szansą na pracę.”
 
Ważne miejsce w działaniach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu zajmują dzieci. W powiecie nowotomyskim funkcjonuje 48 rodzin zastępczych, w których miłość, opiekę i troskę znalazło 73 dzieci. Jednakże brak placówki opiekuńczo-wychowawczej na naszym terenie sprawia, że PCPR bardzo intensywnie musi poszukiwać kandydatów na rodziców zastępczych. - Głównym celem kampanii było propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego i zachęcanie do tworzenia rodzinnych form opieki nad dziećmi. Dużym zainteresowaniem podczas jarmarku cieszyły się ulotki informacyjne oraz  balony i ręcznie zdobione cukierki z hasłami  promującym rodzicielstwo zastępcze – podsumowali pracownicy PCPR biorący udział w akcji.  
Kampania promocyjna mogła się odbyć dzięki uprzejmości PCK – Zarządu Rejonowego w Nowym Tomyślu.
Więcej informacji na temat rodzicielstwa zastępczego uzyskać można w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu (ul. Poznańska 30) lub na stronie internetowej (www.pcprnt.pl).
Tekst: PCPR
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją