Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Życzenia Bożonarodzeniowe

Autor: Kamil Kałek

Starosta podziękował za wieloletnią posługę

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Starosta podziękował za wieloletnią posługę
W poniedziałek 18 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie podczas którego włodarz powiatu podziękował za posługę, odchodzącego na emeryturę, wieloletniemu proboszczowi Parafii pw. św Andrzeja Boboli w Sątopach - księdzu kanonikowi Pawłowi Szułcikowi. Wyrazy szacunku i uznania złożyli: starosta nowotomyski - Ireneusz Kozecki, skarbnik powiatu - Agnieszka Biegaj, kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Strategii - Marzena Matusiak oraz kierownik Wydziału Organizacyjnego - Emilia Michalczak-Woźniak. W podziękowaniu za wieloletnią i wyjątkową współpracę starosta nowotomyski wręczył symboliczny bukiet kwiatów oraz adres okolicznościowy. Na umilenie dni w nowym miejscu starosta podatował księdzu kanonikowi wiklinowy fotel bujany.
 

Spotkanie opłatkowe z emerytowanymi pracownikami

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Spotkanie opłatkowe z emerytowanymi pracownikami
W poniedziałek, 18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane dla emerytowanych pracowników urzędu. Przy wspólnym stole zasiadł z nimi starosta Ireneusz Kozecki. Włodarz powiatu, oprócz złożenia zebranym życzeń, opowiedział o najważniejszych zadaniach zrealizowanych w 2017 roku i planach powiatu na rok 2018. Nie zabrakło też chwil refleksji i wspomnień o najsympatyczniejszych chwilach w pracy, ale też luźnych rozmów o obecnych zajęciach, jak się okazuje, jeszcze bardzo aktywnych emerytów.
 

Staszic doceniony

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Staszic doceniony
W czwartek, 14 grudnia podczas Sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Ryszard Napierała wręczył dyrektorowi ZS Nr 2 im. S Staszica Łukaszowi Frańskiemu nadaną na wniosek starosty Nowotomyskiego z okazji 70 - lecia szkoły Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Odznakę przyznano za dbałość o wszechstronny rozwój uczniów oraz wzbogacanie oferty edukacyjnej w regionie.
 

Otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu
W poniedziałek 11 grudnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się otwarcie trzeciej kondygnacji Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, gdzie zlokalizowano Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
W swoim przemówieniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia: "Dziękuję radnym Rady Powiatu obecnej i poprzedniej kadencji za decyzję o rozbudowie szpitala, za wsparcie udzielone Zarządowi Powiatu, ale także mojej osobie, w tym niełatwym do wykonania zadaniu. Przypomnę, że z budżetu powiatu nowotomyskiego w tym roku na tę nowo otwieraną kondygnację przeznaczyliśmy niespełna 5 mln. zł. Dziękuję samorządom gminy Kuślin i Nowy Tomyśl: wójtowi Jerzemu Dziamskiemu i radnym z gminy Kuślin oraz burmistrzowi Włodzimierzowi Hibnerowi i radnym gminy Nowy Tomyśl za zrozumienie, życzliwość i udzielone wsparcie finansowe. Gmina Kuślin na miarę swoich możliwości przeznaczyła na ten cel 30 tys. zł., zaś gmina Nowy Tomyśl 500 tys. Panie wójcie, Panie burmistrzu, Państwo radni – miejcie świadomość, że to dzięki Państwu mieszkańcy powiatu nowotomyskiego, którym przede wszystkim ten szpital służy, są tu poprzez Państwa obecność w symboliczny sposób reprezentowani i z pewnością w ich pamięci zapadnie zarówno ten moment, jak i wdzięczność za współodpowiedzialność, jaką za niesienie pomocy w ratowaniu zdrowia i życia, wzięliście Państwo na siebie, decydując o przyznanej nam pomocy.

Doceniam także dotychczasową przychylność i okazywane wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Szczególne słowa podziękowania kieruję do dyrektora SP ZOZ Janusza Nowaka, a za Pana pośrednictwem do wszystkich pracowników, którym budowa nowego oddziału szpitalnego nie była obojętna i wspierali Pana we wszystkich działaniach. Chciałbym równie serdecznie podziękować zastępcy dyrektora SP ZOZ, doktorowi Markowi Ratajczakowi za zaangażowanie - za to, że poświęcił Pan realizacji tej inwestycji wszystkie siły; czas, którego Pan nie liczył, ale przede wszystkim serce, które najlepiej symbolizuje oddanie dla tej sprawy. Dziękuję wykonawcy - firmie ORLIKON, która znakomicie wywiązała się ze swoich obowiązków i oddała nam do użytku perfekcyjnie wykonane trzecie piętro lecznicy. Drodzy Państwo, Nowy Tomyśl to miasto, w którym siedzibę ma jedna z najbardziej znanych w świecie medycznym firm – BBraun Aesculap Chifa – dziękuję Zarządowi firmy z Prezesem Zarządu panem Slawomirem Lukaszykiem na czele, za doposażenie oddziału i przekazanie sprzętu, o jakim mogliśmy marzyć, a który nam Państwo sprezentowaliście.

Dziękuję ks. Tomaszowi Sobolewskiemu, który znalazł czas, aby poświęcić dzisiaj to miejsce. Dziękuję Państwu Senatorom i Posłom na Sejm RP, że mimo gorącego okresu, znaleźliście Państwo czas na to, aby swoją obecnością uświetnić naszą uroczystość. W tym miejscu chciałbym wyrazić swoją wdzięczność panu posłowi Grzegorzowi Piechowiakowi, który wspierał Zarząd Powiatu oraz Dyrekcję Szpitala w działaniach zmierzających do realizacji tego zadania. Dziękuję pani Agnieszce Pachciarz – dyrektorowi Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia za życzliwą obecność i wspieranie naszego szpitala. Dziękuję również za obecność wszystkim radnym Rady Powiatu Nowotomyskiego, dyrektorom jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawicielom instytucji publicznych, funkcjonujących na naszym terenie, przedsiębiorcom, członkom Rady Społecznej, pracownikom SP ZOZ-u w Nowym Tomyślu oraz szpitali sąsiednich, a także samorządowców z ościennych gmin i powiatów – dziękuję wszystkim osobom, które przyjęły zaproszenie i zaszczyciły nas swoją obecnością".

GALERIA ZDJĘĆ

 

Goście z Tarnopola

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Goście z Tarnopola
W dniach 8-10 grudnia w Nowym Tomyślu gościła delegacja z zaprzyjaźnionego Tarnopola na Ukrainie, na czele z prezydentem Tarnopola Serhijem Nadalem. Goście spotkali się z włodarzami powiatu oraz mieli możliwość zwiedzenia nowotomyskiego Szpitala i Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu. Zwiedzieli firmę Bero, a także mieli możliwość obejrzenia meczu Lech Poznań - Cracovia Kraków.

Najlepsi otrzymali certyfikaty

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Najlepsi otrzymali certyfikaty
W poniedziałek, 4 grudnia w siedzibie Aesculap Akademii odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów IHK, nadawanych przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową absolwentom Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Gratulacje dla pięciu najlepszych uczniów, a zarazem najlepszych młodych pracowników firmy Aesculap Chifa wręczył prezes firmy Slawomir Lukaszyk, kierownik szkolenia zawodowego Arno Brugger z Aesculap AG z Tuttlingen, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i dyrektor ZS nr 2 Łukasz Frański. Certyfikaty otrzymali: Adam Chossa, Karol Karbowski, Mateusz Knop, Rafał Mucha, Dawid Pigla. Gratulujemy!
 

Informacja - Starostwo nieczynne

Autor: Kamil Kałek
 
 
 
 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło inwestycję

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło inwestycję
Nowotomyskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło rozbudowę kotłowni rejonowej. Z tej okazji w piątek, 1 grudnia odbyła się uroczystość podczas której zaprezentowano nowe rozwiązania w zakresie dostarczania ciepła. W ramach modernizacji zdemontowano dwa kotły węglowe, dostosowano pomieszczenia i zamontowano kocioł gazowy i sieć światłowodową. Zmodernizowana została również stacja uzdatniania wody. Zakończenia inwestycji burmistrzowi Nowego Tomyśla Włodzimierzowi Hibnerowi i prezesowi PEC Wojciechowi Kowalskiemu pogratulował m.in. starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 

Nieodpłatna pomoc prawna w 2018r.

Autor: Agnieszka Bajor
1 2 3 4 5 6 ... 62

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2