Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Zmieniamy się dla naszych mieszkańców

Ilustracja do informacji: Zmieniamy się dla naszych mieszkańców
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu dokonuje w ostatnim czasie wielu zmian, które mają pomóc mieszkańcom w załatwianiu ich spraw. Taką jest bez wątpienia nowoczesny system obsługi funkcjonujący w Wydziale Komunikacji.
 
czytaj dalej ›
Tak zwany system kolejkowy realizuje swoje zadania administracyjne poprzez uruchomienie elektronicznego systemu kolejkowego. Wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdu, odbiorem prawa jazdy oraz inne leżące w gestii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu muszą zostać dokonane poprzez osobiste pobranie biletu z kolejkomatu lub poprzez rejestrację elektroniczną na stronie.:www.komunikacja.powiatnowotomyski.pl. W osobnym linku można sprawdzić status załatwianych spraw. Obecnie system ustawiony jest na wydanie 80 „bilecików” dziennie. Po przekroczeniu tego limitu bilety nie są wydawane, co jest wyraźnym sygnałem dla klienta, że w danym dniu nie zostanie już obsłużony. Taką informację o statusie załatwianych spraw, wraz z liczbą osób oczekujących można również sprawdzić na stronie internetowej: www.komunikacja1.powiatnowotomyski.pl. Do każdego z podanych linków znajduje się przekierowanie ze strony internetowej powiatu.
Ogromną zaletą wprowadzenia systemu kolejkowego jest umożliwienie elastycznego zarządzania ruchem petentów, dzięki czemu znacznie polepszyła się jakość obsługi. Od dwóch tygodni mieszkańcy, żeby stanąć przy biurku pracownika Wydziału Komunikacji nie muszą wcześnie rano zjawiać się w urzędzie i czekać na swoją kolej. Jedną z zalet systemu kolejkowego jest bowiem wspomniana możliwość zarezerwowania kolejki przez Internet. Dzięki tej funkcji mieszkańcy powiatu mogą zaplanować z wyprzedzeniem wizytę w Wydziale Komunikacji na konkretny dzień i godzinę.
 
czytaj dalej ›

Zakaz wstępu do lasu

Autor: Kamil Kałek

Utrudnienia w ruchu

Autor: Ilona Dębska
W związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową drogi powiatowej relacji Opalenica - Lwówek informujemy, że z dniem 7 maja (poniedziałek) na odcinku od miejscowości Pakosław w kierunku miejscowości Lwówek wystąpią utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o wyrozumiałość.
 

Uwaga chemiczne ograniczanie liczebności chrabąszcza majowego!

Autor: Kamil Kałek
 
ZAŁĄCZNIKI
 
 

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje III przetarg ustny nieograniczony

Autor: Emilia Silska
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami informuje o ogłoszeniu III przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego, składającej się z działek ewidencyjnych nr: 362/10, 362/7, 362/9, 201/1, 201/4, 375/6, 375/16, 375/18, 375/19, 376/2, położonych w Starym Tomyślu.
 
ZAŁĄCZNIKI
 
 
 
 
 

Uchwała Zarządu Powiatu

Autor: Emilia Silska
Uchwała nr 327/GN/2018 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.
 
ZAŁĄCZNIKI
 

Zapraszamy na Targi Ogrodniczo - Działkowe Powiatu Nowotomyskiego w Trzciance!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Targi Ogrodniczo - Działkowe Powiatu Nowotomyskiego w Trzciance!
Serdecznie zapraszamy do Trzcianki!

Nowotomyski PUP liderem!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Nowotomyski PUP liderem!
Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wyłonił „Liderów wykorzystania środków na aktywizację - aktywne powiatowe urzędy pracy z terenu województwa wielkopolskiego". Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody dla trzech najlepszych oraz wyróżnił pięć powiatowych urzędów pracy w Wielkopolsce, pod względem efektywnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Jednym z wyróżnionych urzędów był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu. List gratulacyjny w poniedziałek, 23 kwietnia podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk odebrał starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i dyrektor PUP Marzena Szułczyńska.
 
W procedurze wyłonienia zwycięzców Wojewódzki Urząd Pracy brał pod uwagę przede wszystkim efektywność zatrudnieniową osiągniętą przez PUP oraz efektywność kosztową. Nie bez znaczenia był również poziom wykorzystania środków Funduszu Pracy i Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz wysokość pozyskanych przez urząd środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej. Na wysokie miejsce Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Tomyślu wypłynął także osiągnięty przez urząd najniższy w Wielkopolsce poziom bezrobocia długotrwałego.
 
Procedura wyłonienia liderów oparta była na danych statystyki publicznej, będących w dyspozycji WUP w Poznaniu, zawierających wyniki działalności wszystkich powiatowych urzędów pracy województwa wielkopolskiego osiągnięte w latach 2014-2017.
 
 

Rozmawiali o rzemiośle

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Rozmawiali o rzemiośle
W sobotę, 21 kwietnia w Nowym Tomyślu odbyło się Walne Zebranie nowotomyskiego Cechu Rzemiosł Różnych. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia cechmistrza Włodzimierza Szymańskiego, który przywitał zaproszonych gości oraz omówił dotychczasowe zrealizowane działania Cechu.
 
Następnie omówiono najważniejsze zadania do realizacji w 2018 roku. Jednym z wiodących tematów była dyskusja na temat szkolnictwa zawodowego w powiecie nowotomyskim, współpracy szkół ponadgimnazjalnych z lokalnymi rzemieślnikami oraz możliwości promowania rzemiosła.
 
Przedstawiono sprawozdanie merytoryczne oraz finansowe za ubiegły rok działalności Cechu oraz przyjęto plan działań na rok bieżący. Obecny na spotkaniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podkreślił, że oczekiwania środowiska rzemieślniczego są dla niego bardzo ważnymi tematami do kolejnych rozmów, a w konsekwencji do podejmowania w dalszym ciągu konkretnych działań. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również zastępca dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej Wiesław Ratajczak oraz Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego Antoni Odzimek.
 
 

Starostowie o dobrej współpracy

Autor: Marzena Matusiak
Ilustracja do informacji: Starostowie o dobrej współpracy
W czwartek, 19 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu spotkali się włodarze trzech sąsiadujących z sobą powiatów. O dotychczasowej, szeroko pojętej współpracy, partnerstwie i wymianie doświadczeń między urzędnikami rozmawiali: Ireneusz Kozecki - starosta nowotomyski, Janusz Frąckowiak - starosta wolsztyński, Mariusz Zgaiński - starosta grodziski.
 
Samorządowcy omówili m.in. sprawy funkcjonowania szpitali powiatowych oraz Wydziałów Komunikacji w poszczególnych urzędach. Co istotne, mimo wielu opinii mieszkańców naszych powiatów nie potwierdziły się informacje o różnych interpretacjach, dotyczących funkcjonowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
 
Starostwie zapowiedzieli kolejne wspólne rozmowy oraz zainicjowanie spotkań między kadrami kierowniczymi urzędów.
 
1 2 3 4 5 6 ... 67

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2