Dzisiaj jest: Niedziela, 5 Maj 2024 Imieniny: Ireny i Waldemara
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

WIELKI SUKCES STASZICA

  • 03-04-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
Zespół Szkół nr 2 im Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu znalazł się wśród laureatów konkursu „Szkoła wolna od używek”. W czwartek, 30 marca, zespół projektowy zaprezentował autorski program edukacyjny „Twój Time ARS”, będący propozycją kontynuacji Ogólnopolskiego Projektu „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.
 
Dziewięcioosobowa drużyna w składzie: dyrektor szkoły Łukasz Frański, koordynator projektu Justyna Szofer-Andrzejewska, nauczyciele Arleta Skiba i Joanna Uramowska oraz uczniowie: Karolina Ruta, Alicja Miarka, Zofia Koźmiński, Katarzyna Nawrot i Sara Żmuda uczestniczyła w Uroczystej Gali wręczenia nagród w Hotelu Marriott w Warszawie.
 
Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica stanął na podium zajmując 2 miejsce w Polsce. Z rąk Głównego Inspektora Sanitarnego pana Marka Posobkiewicza szkoła otrzymała 2 zestawy interaktywne oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego.
 
Podczas gali młodzież miała możliwość wymiany doświadczeń w zakresie działań profilaktycznych i zdrowotnych na skalę ogólnopolską. Rywalizowała z Zespołami Szkół z Katowic, Lubinia, Wałbrzycha, Siemanowic Śląskich oraz Ostrowa Wielkopolskiego.
 
Głównym organizatorem była Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Ministerstwo Zdrowia, projekt współfinansowany był przez Szwajcarię - w ramach szwajcarskiego programu SWISS CONTRIBUTION.
 
ZR nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu
 
 
 
 

Rolnicy z Powiatu Nowotomyskiego laureatami XVI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016!

  • 21-03-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
W niedzielę, 19 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników XVI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016. Najlepsi wielkopolscy rolnicy otrzymali z rąk Krzysztofa Grabowskiego - wicemarszałka województwa wielkopolskiego oraz Grzegorza Skrzypczaka- Przewodniczącego Kapituły Konkursu statuetki Siewcy i nagrody pieniężne. Wśród wyróżnionych znaleźli się rolnicy z terenu powiatu Nowotomyskiego - Henryk Piotrowski z Wojnowic i Tomasz Pietryka z Józefowa.
 
Kapituła Konkursu powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wytypowała 20 najlepszych rolników jako nominowanych w konkursie, spośród których wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016, statuetkę Siewcy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych. Kapituła wyróżniła rolników z Województwa Wielkopolskiego prezentujących wysoki poziom produkcji, stosujących nowoczesne technologie, odznaczających się dobrą i sprawną organizacją oraz racjonalnym wyposażeniem gospodarstw, a także tych którzy odnoszą wysokie efekty ekonomiczne, ale także troszczą się o środowisko naturalne.
 
Dyplomy wszystkim nominowanym rolnikom, a także nagrodę główną statuetkę Siewcy i nagrodę pieniężną laureatom XVI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016 wręczyli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Grzegorz Skrzypczak - Przewodniczący Kapituły Konkursu. Serdeczne życzenia i gratulacje przekazał również starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas.
 
Od pierwszej edycji konkursu Wielkopolskiego Rolnika Roku zgłoszonych zostało ponad 1100 gospodarstw, w gronie nominowany było 339 rolników, a wśród laureatów nagrodzonych zostało 156 osób. W części artystycznej gali wystąpił zespół Skaldowie.
 
Laureaci XVI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016

I. Henryk Piotrowski - Wojnowice, gm. Opalenica, powiat nowotomyski
II. Leszek Płócienniczak - Złotniki Małe Kolonia, gm. Stawiszyn, powiat kaliski
III. Rafał Szymon Jurgowiak - Lutom, gm. Sieraków, powiat międzychodzki
IV. Jacek Dobrowolski - Krzywa Góra, gm. Kołaczkowo, powiat wrzesiński
V. Tomasz Pietryka - Józefowo gm. Lwówek, powiat nowotomyski
VI. Igor Szamiłow - Rakowo gm. Czerniejewo, powiat gnieźnieński, gm. Gizałki powiat pleszewski
VII. Anna Szczepankiewicz - Myślibórz, gm. Golina, powiat koniński
VIII. Andrzej Wiśniewski - Goraj, gm. Lubasz, powiat czarnkowsko-trzcianecki
IX. Jerzy Jaskuła - Kalisz, gm. Kalisz, powiat kaliski
X. Kamila Lisińska - Biezdrowo, gm. Wronki, powiat szamotulski
 
 
 
 

40 lat minęło...

  • 21-03-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
W niedzielę, 19 marca w Wiejskim Domu Kultury w Rudnikach Zespół Ludowy „Rudniczoki” świętował 40 rocznicę powstania. Jubileusz był okazją do przedstawienia bogatego dorobku artystycznego znanej i cenionej w środowisku lokalnym grupy muzycznej, wręczenia życzeń i gratulacji.
 
Uroczystości prowadził Stefan Dziamski - instruktor, autor przyśpiewek i monologów, z Rudniczokami związany od początku ich powstania. Jak na zespół przystało historia została wyśpiewana. A zaczęła się ona wiosną 1977 roku. Wtedy to z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej Koła Stefanii Redlich został założony 15-osobowy zespół regionalny „Rudniczanki". Opiekę nad zespołem pełniła początkowo nieżyjąca już Maria Orlik - regionalistka z Szamotuł, następnie do 1987 roku Felicja Ratajczak, potem Stefan Szuberla - instruktor do spraw muzyki. Obecnie kierowniczką zespołu jest Wanda Kałek o pseudonimie scenicznym - Apolonia Karmelkowa. Z czasem, kiedy do zespołu dołączali panowie zmienił on nazwę na „Rudniczoki”.
 
Oprócz tradycyjnego sto lat goście zaproszeni zostali do odśpiewania piosenki jubileuszowej, której refren brzmiał: „Jak szybko mijają lata, rocznice szybko nam mkną, a Rudniczoki w Rudnikach swój jubileusz dziś czczą”.Ponadto członkowie zespołu zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i kabaretowe wcielając się w znane z polityki i popkultury postaci.
 
Tak doniosła rocznica była okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień członkom zespołu przez burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Dorobek zespołu został doceniony również przez władze powiatowe. Życzenia i upominki w imieniu starosty nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Marii Galas przekazał sekretarz powiatu Ryszard Napierała.
 
Oprócz członków zespołu i ich rodzin w uroczystościach brali udział zaproszeni gości wśród których nie zabrakło przyjaciół, sponsorów, przedstawicieli poznańskiego okręgu kółek Rolniczych i KGW oraz reprezentantów Kółek Rolniczych z terenu gminy Nowy Tomyśl.
 
Wydarzeniu towarzyszyły wystawy: kapeluszy Apolonii Karmelkowej, haftu krzyżykowego Heleny Ciesielskiej - nestorki wśród Rudniczoków. Nie zabrakło również kącika poświęconego historii zespołu i wspomnienia o panu Zygmuncie Duda - przyjacielu Rudniczoków.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozmowy o smogu w mieście

  • 20-03-2017
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
W piątek 17 marca starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki uczestniczył w spotkaniu pn. „ElektroNowy Tomyśl”, które odbyło się w nowotomyskiej pizzerii „PizzBurg”. Podczas spotkania dyskutowano o zanieczyszczeniu miasta szkodliwymi pyłami powstałymi nie tylko z palenia w piecach domowych centralnego ogrzewania, ale także wynikającego z niewłaściwego ich użytkowania.
Przedstawiony został  również projekt rozwoju sieci czujników mierzących zapylenie w mieście Nowy Tomyśl. Inicjatorami spotkania jak i całej akcji walki ze smogiem są Przemysław Mierzejewski i Dariusz Borowski. W trakcie dyskusji każdy z uczestników mógł zadawać pytania prowadzącym spotkanie i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące tego tematu.
 

XX Międzynarodowa Konferencja Szparagowa

  • 08-03-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
We wtorek, 7 marca, w hotelu Hi - Fi w Paproci odbyła się jubileuszowa - XX Międzynarodowa Konferencja Szparagowa, podczas której prelegenci z Niemiec, Anglii, Chin i Polski przedstawili najważniejsze i najświeższe informacje dotyczące uprawy, technologii zbioru i przetwórstwa szparaga.
 
Miłym akcentem wydarzenia było wręczenie wyróżnienia - Złotych Szparagów przez Zarząd Stowarzyszenia Polskiego Związku Producentów Szparaga. Otrzymał je prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski - inicjator i organizator Międzynarodowych Konferencji Szparagowych. W tym roku prof. Mikołaj Knaflewski obchodzi również jubileusz 50-lecia pracy w Katedrze Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z tej okazji starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki złożył jubilatowi serdeczne życzenia i wręczył wiklinowy fotel bujany.
 
Wśród gości konferencji nie zabrakło specjalistów z dziedziny badań nad uprawą szparagów, przedstawicieli władz samorządowych województwa, gmin oraz firm i organizacji zajmujących się wsparciem rolnictwa. Nie zabrakło również reprezentantów z partnerskiego niemieckiego powiatu Potsdam Mittelmark. W części artystycznej spotkania wystąpił zespół Łany.
 
Organizatorami XX Międzynarodowej Konferencji Szparagowej byli: Polski Związek Producentów Szparaga, Katedra Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

  • 08-03-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
W poniedziałek, 6 marca, w Klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze w sali o. Augustyna Kordeckiego odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Powiat Nowotomyski na spotkaniu reprezentował starosta Ireneusz Kozecki.
 
Przed rozpoczęciem obrad w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona została msza święta, którą celebrował metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
 
Podczas spotkania dyskutowano m.in. m.in. o roli samorządu w państwie, roli powiatów wobec dokonujących się zmian legislacyjnych. Podjęto również tematykę związaną z  reformami oświaty, służby zdrowia czy zmian w ordynacji wyborczej. Podczas wydarzenia przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu ze wszystkich stron Polski rozmawiali na temat roli samorządów powiatowych w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju. Rozmawiano również o roli samorządu terytorialnego w państwie, dochodach jednostek samorządu terytorialnego, roli powiatów w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, roli samorządów powiatowych w systemie oświaty, systemu ochrony zdrowia, funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia, publicznego transportu zbiorowego oraz roli powiatów w zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli.
 
 
 
 

Zimowa Spartakiada LZS

  • 27-02-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
W niedzielę, 26 lutego w Powiatowym Centrum Sportu odbyły się eliminacje do Zimowej Spartakiady LZS. Gospodarzem spotkania było Nowotomyskie Powiatowe Zrzeszenie LZS.
 
W otwarciu sportowego wydarzenia uczestniczył m.in. starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Włodarz powiatu podziękował wszystkim drużynom za udział w spartakiadzie. I. Kozecki docenił również zaangażowanie w przygotowanie imprezy dziękując prezesowi Tomaszowi Leszczyńskiemu. Powiat nowotomyski podczas niedzielnej spartakiady reprezentował Ludowy Klub Sportowy Borusja Boruja Kościelna.
 
WYNIKI
Piłka Nożna halowa
1. miejsce Juna Trans Stare Oborzyska  (Powiat Kościański)
2. miejsce  Kupiec Środa Wlkp. (Powiat Średzki)
3. miejsce Orkan Chorzemin  (Powiat Wolsztyński)
4. miejsce  LKS Borusja Boruja Kościelna   (Powiat Nowotomyski)
 
Piłka siatkowa- mężczyźni
1.miejsce   Perkowo    (powiat wolsztyński)
2 miejsce  Śmigiel ( powiat kościański)
3.miejsce   Środa Wlkp. ( powiat średzki)
 Piłka siatkowa - kobiety
 1.miejsce   Powiat Wolsztyński
 
 
 
 
 

Arkadiusz Kaźmierczak Super Sołtysem Powiatu Nowotomyskiego 2016

  • 26-02-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
Gmina Lwówek była gospodarzem tegorocznego spotkania Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego. W piątek, 24 lutego w Zębowie członkowie stowarzyszenia podsumowali rok 2016. Podczas spotkania najaktywniejszym sołtysom ubiegłego roku podziękowali starosta nowotomyski, Ireneusz Kozecki, przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas, włodarze poszczególnych gmin oraz prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego, Arkadiusz Kaźmierczak.
 
W spotkaniu, które miało też charakter zebrania sprawozdawczego uczestniczyli sołtysi wsi powiatu nowotomyskiego oraz zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło władz samorządowych powiatu, członków Zarządu Powiatu Nowotomyskiego, przedstawicieli władz gmin oraz reprezentantów jednostek i instytucji związanych z rolnictwem i rozwojem wsi.
 
Coroczne integracyjne spotkania sołtysów służą przede wszystkim podsumowaniu mijającego roku, ale i wymianie doświadczeń oraz poglądów na tematy związane z rozwojem wsi. Podczas spotkania zaprezentowana została prezentacja o gminie Lwówek, którą przedstawił burmistrz Piotr Długosz, a w części artystycznej wystąpili najmłodsi z gminy Lwówek i Paweł Lisek.
 
W swoim wystąpieniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podkreśli istotną rolę sołtysów w integracji społeczności lokalnej i ich zaangażowanie w rozwój poszczególnych gmin i powiatu.
 
Tradycją integracyjnych spotkań sołtysów jest uhonorowanie ich pracy i zaangażowania na rzecz rozwoju swoich sołectw. Zarząd stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego byłym sołtysom szczególnie zaangażowanym na rzecz rozwoju lokalnej społeczności postanowił nadać tytuł „Honorowy Sołtys”. Tytuły wręczono za rok ubiegły i bieżący. Za rok 2016 otrzymali je: Stanisław Stasiński (Jastrzębniki), Maria Bilska (Nowa Róża), Henryk Kahl (Kozie Laski), Stanisław Woźny (Głuponie), Andrzej Piechota (Głuponie), Ryszard Starkowski (Pakosław), Zygmunt Ignorek (Miedzichowo), Jan Kostera (Nądnia). Wyróżnienie za rok 2017 przyznano: Przemysławowi Pińczyńskiemu (Kopanki), Adamowi Krymowi (Stary Tomyśl), Krzysztofowi Rupa (Cicha Góra), Janowi Korpikowi (Komorowice - Grudzianka), Edwardowi Kulus (Zębowo), Bogusławowi Ignorkowi (Błaki), Henrykowi Kapała (Stary Folwark), Walerianowi Kardaszewskiemu (Stefanowice), Tadeuszowi Gomuła (Chraplewo).
 
Doroczne spotkanie było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia za prowadzoną działalność sołtysów z poszczególnych gmin. Wyróżnienia otrzymali:
Gmina Kuślin: Teresa Przybył - sołtys Turkowa, Jerzy Kałek - sołtys Krystianowa, Stefan Piasecki - sołtys Kuślina.
Gmina Lwówek: Florian Grocholewski - sołtys Bródek, Andrzej Basiński - sołtys Pakosławia, Ewa Faberska - sołtys Pawłówka, Elżbieta Kaczmarek - sołtys Grońska.
Gmina Miedzichowo: Magdalena Kaczorowska - sołtys wsi Stary Folwark, Mariola Diakowicz - sołtys Prądówki - Leszek Kuśnierkiewicz - sołtys wsi Piotry.
Gmina Opalenica: Jarosław Kornosz - sołtys Łagiew, Marek Gracz - sołtys Sielinka, Paweł Kaźmierczak - sołtys wsi Porażyn Dworzec.
Gmina Nowy Tomyśl: Maria Starosta - Chojniki, Henryk Kahl - były sołtys wsi Kozie Laski, Piotr Protas-sołtys Sękowa.
Gmina Zbąszyń: Katarzyna Rzepa - sołtys Przyprostyni, Izabela Witke - sołtys Nądni, Dawid Walda - sołtys Nowej Wsi Zbąskiej, Krzysztof Krym - sołtys Nowego Jastrzębska.
 
Kapituła konkursu na Super Sołtysa Powiatu Nowotomyskiego 2016 roku do tego tytułu nominowała: Jana Przybylskiego - sołtysa Wąsowa, Arkadiusza Kaźmierczaka - sołtysa Władysławowa, Henryka Wajmana - sołtysa Miedzichowa, Leszka Drążkowiaka - sołtysa Bukowca, Pawła Kaźmierczaka - sołtysa wsi Porażyn Dworzec i Łucję Górną - sołtys wsi Chrośnica. Statuetkę Super Sołtysa roku 2016 z rąk starosty nowotomyskiego Irenusza Kozeckiego i przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Marii Galas odebrał Arkadiusz Kaźmierczak - sołtys Władysławowa.
Fotorelacja z wydarzenia również na facebooku Powiatu Nowotomyskiego:
https://www.facebook.com/permalink.php story_fbid=1242369635800339&id=556128131091163
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kapituła konkursu na Super Sołtysa Powiatu Nowotomyskiego 2016 roku do tego tytułu nominowała: Jana Przybylskiego - sołtysa Wąsowa, Arkadiusza Kaźmierczaka - sołtysa Władysławowa, Henryka Wajmana - sołtysa Miedzichowa, Leszka Drążkowiaka - sołtysa Bukowca, Pawła Kaźmierczaka - sołtysa wsi Porażyn Dworzec i Łucję Górną - sołtys wsi Chrośnica. Statuetkę Super Sołtysa roku 2016 z rąk starosty nowotomyskiego Irenusza Kozeckiego i przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Marii Galas odebrał Arkadiusz Kaźmierczak - sołtys Władysławowa.
 

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

  • 26-02-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
Dużą zaletą Internetu jest nieprzerwana praca sieci, możliwość korzystania z niej w dowolnym czasie, działanie w tempie dostosowanym do potrzeb i indywidualnych możliwości osoby uczącej się. Internet jest wykorzystywany  jako narzędzie wspierające proces kształcenia w zorganizowanych formach uczenia się, jak i w samokształceniu. Jednak, mimo wielu zalet, niesie on również wiele zagrożeń.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu często korzystają z zasobów Internetu.  Konieczne jest zatem uświadomienie im zagrożeń z tego wynikających i przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Właśnie dlatego w piątek, 24 lutego szkoła już po raz 10. Włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanego  pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.  W tym roku zwrócono szczególną uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
 
W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Marzena Adamczyk - Pelcer, dyrektor Działu Obsługi Klientów Instytucjonalnych w Banku BZWBK Grupa Santander z siedzibą w Nowym Tomyślu  Marcin Kujawa, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji: mł.asp. Anna Urbaniak oraz mł. asp. Jarosław Dudek, pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji - wydziału do walki z Cyberprzestępczością, Orange  Polska-  Dystrykt Menager- Roman Nowak oraz kierownik Salonu Orange Polska- Łukasz Cugier z Nowego Tomyśla, Centrum Psychoedukacji i Doradztwa - Agnieszka Halama oraz Justyna Bihun.
 
Wszystkie wygłoszone tego dnia prelekcje zostały zanotowane niezwykle interesującą metodą Graphic Recording. Jest to realizowany na żywo, na dużym formacie graficzny zapis poszczególnych wykładów, pozwalający na zrozumienie trudniejszych zagadnień i utrwalenie treści przez uczestników.
 
Honorowy Patronat nad uroczystością objęli: starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i  Wielkopolski Kurator Oświaty  Elżbieta Leszczyńska. Partnerami przedsięwzięcia  zostali również Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu, Bank Zachodni WBK Grupa Santander oraz Orange Polska.
 
 
 
 
 

Wyróżnienia dla kombatantów

  • 27-02-2017
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
W czwartek, 23 lutego w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się zebranie organizacyjne nowotomyskiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Zebranie miało charakter bardzo uroczysty, bowiem w trakcie obrad wręczono medale i odznaczenia zasłużonym członkom Związku.
 
Licznie zgromadzonych gości powitał prezes koła Stanisław Rybarczyk. Wśród osób, które zaszczyciły swą obecnością członków nowotomyskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych byli m.in.: dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu - Grzegorz Wojtasz, starosta nowotomyski – Ireneusz Kozecki, sekretarz gminy Nowy Tomyśl – Maria Ceglecka, wiceprezes Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Mirosław Grzędowski, Członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Marian Jakubowicz. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku czci pamięci zmarłej w styczniu w wieku 102 lat pani Zofii Nitsche - była najstarszym nowotomyskim kombatantem.
 
Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej - Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaczył medalem ,,PRO PATRIA’’ następujących członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koła w Nowym Tomyślu:
Pana por. w st. spoczynku Franciszka Kurcewicza
Pana Józefa Bednarza
Pana Edwarda Giela
Pana Waleriana Chojnackiego
Pana Jana Małyszczaka
Za czynne wspieranie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koła w Nowym Tomyślu odznaczeniem ,,Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych’’ zostali uhonorowani:
Pan Mirosław Bąk
Pan Władysław Nowicki
Pan Zenon Doliwa
Za aktywną i bezinteresowną działalność na rzecz Związku Kombatantów RP i Byłych więźniów Politycznych Koła w Nowym Tomyślu Dyplomami uznania zostały uhonorowane:
Pani Maria Sobieska
Pani Joanna Pawlicka
Pani Janina Nowak
Pani Gabriela Kaczmarek
Pani Genowefa Ćwiertnia
Pani Janina Nowak
 
Członkami nadzwyczajnymi Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koła w Nowym Tomyślu zostali Jakub Kaczmarek, Krystian Dybek, Stanisław Rybarczyk i Helena Staśkiewicz.
 
 
 
 
 
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.