Dzisiaj jest: Sobota, 8 Sierpień 2020 Imieniny: Emila i Cyryla
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Informacja epidemiczna

 • 23-03-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Przedstawiamy Państwu aktualne informacje na dzień 7 sierpnia o stanie epidemiologicznym, związanym z występowaniem wirusa Covid-19 w naszym powiecie.

Przedstawiamy wyniki badań

 • 07-08-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Poniżej przedstawiamy wyniki badań przeprowadzonych wśród mieszkańców powiatu nowotomyskiego na obecność koronawirusa.
 
 
Projekt realizowany był dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajęli się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna, samorząd powiatowy oraz samorządy gminne z terenu powiatu nowotomyskiego. 
 
 

O inwestycjach drogowych z Wojewodą Wielkopolskim

 • 29-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 29 lipca Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk odwiedził Powiat Nowotomyski. Celem wizyty było m.in. zapoznanie się z trwającą przebudową i remontem drogi powiatowej nr 2727P Przyprostynia-Chobienice. Powiat na ten cel otrzymał dotację celową z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 4 851 141,00 zł oraz przekazał na realizację zadania środki własne w kwocie 2 079 061,27 zł
 
 
 
W ramach realizowanego zadania założono przebudowę 0,999 km drogi oraz remont 3,436 km (szerokość pasa ruchu 3,25 m oraz 3,00 m), przebudowę istniejących chodników na długości 0,255 km, budowę nowoprojektowanej drogi pieszo-rowerowej na długości 1,998 km, wykonanie 4 przystanków z peronami, wykonanie 1 kompletu oświetlenia przejścia dla pieszych oraz budowę wyniesionego przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerzystów.
 
„Bardzo się cieszę, że realizacja zadania przyczyni się do większej dostępności terenów działalności gospodarczej, w tym produkcji, usług, magazynów, które znajdują się w tej okolicy. Realizowana przebudowa chodników oraz budowa drogi pieszo-rowerowej przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych” – powiedział Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
 

Klub Sportów Walki De La Riva zaprasza na zajęcia

 • 28-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Klub Sportów Walki De La Riva prowadzący zajęcia w Głuponiach, od lipca prowadzi zajęcia z Jiu-Jitsu w Przyłęku w Gminie Nowy Tomyśl. Wszystkich zainteresowanych tradycyjną, japońską sztuką walki Klub zaprasza w poniedziałki, środy i piątki na zajęcia. Szczegóły na profilu społecznościowym Klubu.
 
 

Ruszył mobilny punkt badań na obecność koronawirusa

 • 28-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Nowy Tomyśl to kolejne miasto na mapie Wielkopolski, gdzie za wskazaniem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka od dzisiaj przeprowadzane są badania wśród mieszkańców na obecność koronawirusa.
Mobilny punkt funkcjonować będzie na stadionie miejskim do czwartku, 30 lipca. Na badania łącznie zapisało się ponad tysiąc osób. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna, samorząd powiatowy oraz samorządy gminne z terenu powiatu nowotomyskiego. Mobilny punkt funkcjonować będzie na stadionie miejskim do czwartku, 30 lipca. Na badania łącznie zapisało się ponad tysiąc osób. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna, samorząd powiatowy oraz samorządy gminne z terenu powiatu nowotomyskiego

W szkołach trwają wakacyjne remonty

 • 27-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Trwają prace remontowe w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. Po dwumiesięcznym odpoczynku na uczniów będą czekały nie tylko odnowione sale lekcyjne.
 
 
Na boisku szkolnym zakończyły się prace związane z montażem nowego ogrodzenia, nasadzeniem drzew oraz zasianiem trawy. W budynku Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika trwa remont korytarza prowadzącego do sali gimnastycznej, wejścia głównego, portierni, czy gabinetu psychologa. Ukończono prace związane z remontem zarówno damskiej jak i męskiej szatni oraz pokoju nauczycielskiego. W szkole wprowadzono nową numerację sal lekcyjnych oraz zamontowano trzy stacje dezynfekujące, przekazane przez Ministerstwo Zdrowia.
Dodatkowo Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu zakupił w ramach projektu unijnego "Rozwój kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu" sprzęt komputerowy oraz obrabiarkę numeryczną.
 
 
 

Podziękowano proboszczowi za 8 lat posługi duszpasterskiej

 • 27-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W niedzielę, 26 lipca w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu odbyła się msza dziękczynna za ośmioletnią posługę duszpasterską, odchodzącego na emeryturę proboszcza parafii Ks. Andrzeja Grabańskiego. 
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, grup młodzieżowych oraz organizacji, które przez ostatnie lata współpracowały z ustępującym proboszczem. W imieniu władz samorządowych powiatu nowotomyskiego starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka na ręce proboszcza przekazali okolicznościowe życzenia oraz symboliczny bukiet kwiatów.

Aktywnie w Porażynie

 • 24-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 24 lipca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Porażynie odbył się rajd Nordic Walking w ramach programu: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” moduł IV.
 
 
Dodatkowo podczas rajdu przeprowadzone zostały warsztaty specjalistyczne w formie wykładów z psychologiem. Trasa wyniosła 5 km okolicznymi szlakami turystycznymi. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz specjalnie przygotowany poradnik, zawierający podstawowe informacje, postępowania oraz sposoby zabezpieczania siebie oraz innych przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. W rajdzie wziął udział także wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, który pogratulował uczestnikom aktywności fizycznej oraz przedstawił możliwość przebadania się w najbliższych dniach w Nowym Tomyślu na obecność koronawirusa.
 
 

24 lipca - Święto Policji

 • 24-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z okazji Święta Policji, wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Służby Cywilnej, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności.

Przebadaj się na koronawirusa

 • 23-07-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka oraz rekomendacją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego dr Jadwigi Kuczma-Napierała, w dniach 28-30 lipca w Nowym Tomyślu funkcjonować będzie mobilny punkt pobrań Covid-19.
 
Z mobilnego punktu skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu nowotomyskiego oraz powiatów ościennych. Mobilne centrum badań podzielone zostanie na trzy ścieżki dla pieszych. Centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu (wejście od strony Placu Chopina) i będzie czynne od godz. 10:00 do godz. 16:00.
 
Osoby zainteresowane muszą wcześniej zarejestrować się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu pod numerem telefonu 61 65 68 075. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 23, 24, 27, 28, lipca w godzinach od 8:00-15:00.
 
Wynik testu odebrać będzie można przez konto pacjenta. Osobom poddającym się testom zalecamy utworzenie profilu zaufanego i na stronie www.pacjent.gov.pl w zakładce "internetowe konto pacjenta" pobranie wyniku.
1 2 3 4 5 6 ... 92
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl