Dzisiaj jest: Sobota, 16 Październik 2021 Imieniny: Gawła i Ambrożego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

 • 09-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu zaprasza 17 września w godzinach 12:00-14:00 na: "DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH". Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje o możliwości pozyskania środków unijnych. Ponadto w trakcie spotkania będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi o dalszej ścieżce kariery zawodowej oraz pośrednikami pracy o aktualnej sytuacji na rynku pracy i ofertach pracy zarówno krajowych jak i zagranicznych.  
 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dra Kazimierza Hołogi zatrudni lekarzy

 • 09-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dra Kazimierza Hołogi zatrudni lekarzy do pracy na:
 
- Oddziale Chorób Wewnętrznych, 
- Szpitalnym Oddziale Ratunkowym,
- Oddziale Położniczo - Ginekologicznym,
- w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej.
 
 
Oferujemy:
- atrakcyjne warunki finansowe,
- przyjazne środowisko pracy,
- dowolną formę zatrudnienia.
 
Kontakt:
sekretariat@szpital-nowytomysl.pl,  tel.: 61 44 27 310/309.
 

Konsultacje społeczne projektu Rocznego programu współpracy na rok 2022

 • 08-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zarząd Powiatu Nowotomyskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu „Rocznego programu współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022”, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy organów samorządowych Powiatu z sektorem pozarządowym, oraz zaprasza do wyrażenia opinii, zgłaszania uwag, propozycji lub wniosków. 
 
Ewentualne uwagi i propozycje do projektu przyszłorocznego rocznego programu współpracy prosimy składać (tylko na specjalnym formularzu, stanowiącym załącznik Nr 2 do uchwały) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 września br. włącznie (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu).   Do udziału w przedmiotowych konsultacjach uprawnione są organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 czerwca 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność statutową w sferze zadań publicznych określonych w ustawie oraz mające swoją siedzibę na terenie powiatu nowotomyskiego, a także działającymi na obszarze lub na rzecz powiatu. Więcej szczegółowych informacji znajduje się w poniższych załącznikach.
 
 
 
 
 
 
 

Starosta Nowotomyski informuje

 • 07-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Starosta Nowotomyski działając na podstawie art. 35 par.1 ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 ze zm.) przekazuje do publicznej wiadomości: Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa położonej w obrębie Opalenica, gmina Opalenica oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 73/2 przeznaczonej do oddania w użytkowanie wieczyste w trybie bezprzetargowym.
 

Spotkania grupy dla osób potrzebujących wsparcia psychicznego

 • 07-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje, że spotkania grupy dla osób potrzebujących wsparcia psychicznego od września odbywają się: w poniedziałki od godz. 16:00 w salce katechetycznej w Nowym Tomyślu  (ul. Piłsudskiego 15 - wejście od podwórza). Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 61 44 26 773 lub 697 070 580. W spotkaniach bierze udział psycholog Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.
 

DOŻYNKOWE DEKORACJE – DO 15 WRZEŚNIA WEŹ UDZIAŁ W AKCJI DZIELENIA SIĘ TRADYCJĄ

 • 06-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Bez wieńca i ozdób nie ma dożynek. Od niepamiętnych czasów obchody święta plonów rozpoczynały się wiciem wieńca z pozostawionych na polu zbóż. Tak jest do dziś. Umiejętność ta nie należy jednak do najłatwiejszych. To wymagająca cierpliwości i czasu praca, angażująca wiele osób. Ważne jest, by tradycja ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie. 
 
Na początek jednak warto zacząć od czegoś łatwiejszego. Weź udział w akcji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego „dzielenia się tradycją” i przygotuj z tegorocznych darów natury dekorację dożynkową w dowolnej postaci. Może to być wianek, bukiet, koszyczek albo ozdoba według Twojego własnego pomysłu! Zrób jej zdjęcie i dodaj je w komentarzu pod postem wraz z #DożynkoweDekoracje i #DożynkiWielkopolskie2021. Na autorów wybranych dekoracji czekają upominki!
 
 
Link do postu na Facebooku:
 
 

Ogólnopolski konkurs na Komiks dotyczący HIV/AIDS

 • 06-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu, informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie na Komiks dotyczący HIV/AIDS. Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości na temat HIV/AIDS wśród ogółu społeczeństwa.
 
 

Omówiono kwestie dotyczące aktualnych potrzeb szkoły

 • 03-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 1 września wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Konradem Drągiem oraz pracownikiem Wydziału Rozwoju i Strategii Starostwa Powiatowego Adrianną Brzostowską spotkali się w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance z Kierownikiem gospodarstwa Józefem Augustynkiem.
 
Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące aktualnych potrzeb szkoły oraz możliwościach pozyskania środków zewnętrznych na jej rozwój. Rozmawiano o zagospodarowaniu terenów rekreacyjno-sportowych oraz budowie przyszkolnej infrastruktury sportowej, a także modernizacji zbiorników małej retencji zlokalizowanych na terenie Zespołu Szkół. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje kolejnymi projektami, które przyczynią się do rozwoju tej części powiatu.
 
 

82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

 • 01-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
1 września obchodzimy 82. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej  – największego konfliktu zbrojnego w dziejach naszej historii. Oddając hołd pomordowanym podczas niemieckiej okupacji, przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego złożyli okolicznościową wiązankę pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Nowym Tomyślu.
 

Nowy ambulans ratownictwa medycznego

 • 31-08-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Wczoraj przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu odbyło się oficjalne przekazanie do użytkowania nowego ambulansu ratownictwa medycznego wraz z jego wyposażeniem. Zakup sfinansowany został w całości ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 490 285,86 zł, w tym: ambulans z noszami STRYKER i krzesełkiem kardiologicznym FERNO z systemem płozowym 423 337,44 zł, sprzęt medyczny i wyposażenie ambulansu 66 948,42 zł. 
 
 
W ramach wyposażenia ambulansu zakupiono m.in. ssak elektryczny, materac próżniowy, deskę ortopedyczną, unieruchomienie pediatryczne, nosze podbierające torby reanimacyjne i plecaki z ampularium, koc bakteriostatyczny oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej EASY PULSE firmy SCHILLER.  Urządzenie do kompresji klatki piersiowej jest to wydajne, niewiarygodnie małe i lekkie urządzenie do mechanicznego uciskania klatki piersiowej. Ręczne prawidłowe uciskanie klatki piersiowej przez dłuższy czas jest niemal niemożliwe. EASY PULSE firmy SCHILLER to rozwiązanie zwiększające skuteczność resuscytacji: to przenośne, niezależne urządzenie, które automatycznie, ze stałą częstotliwością i głębokością prawidłowo uciska klatkę piersiową. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w jakie wyposażony zostanie  zespół ratownictwa naszego powiatu. 
 
 
 
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.