Dzisiaj jest: Środa, 5 Sierpień 2020 Imieniny: Marii i Stanisławy
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Możliwe dofinansowanie zadań z zakresu upowszechniania sportu

 • 18-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że Minister Sportu ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie - ze środków pochodzących z budżetu państwa - zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku.
 

Ważna informacja dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

 • 17-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Zachęcamy wszystkie jednostki OSP do zapoznania się z informacją. Szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej:

 

https://www.wfosgw.poznan.pl/…/nabor-wnioskow-w-ramach-pro…/

 

Starosta Nowotomyski informuje

 • 16-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Starosta Nowotomyski informuje o zamiarze wszczęcia postępowania zezwalającego na czasowe zajęcie nieruchomości, której stan prawny jest nieuregulowany, położonej w miejscowości Silna Nowa, Gmina Miedzichowo, oznaczonej nr działki 179 o powierzchni 27,8900 ha, w celu wykonania czynności związanych z remontem stacji transformatorowej kontenerowej OW Rokita S-4592 zlokalizowanej na w/w działce. Jeżeli w terminie 2 miesięcy od dnia niniejszego ogłoszenia nie zgłoszą się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do opisanej nieruchomości, zostanie wszczęte postępowanie zezwalające na czasowe zajęcie nieruchomości.
 
 
 

Zasłużona dla Powiatu Nowotomyskiego

 • 15-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

W niedzielę 14 czerwca obchodzono Światowy Dzień Krwiodawcy. Dzień ten upamiętnia Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi, za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla.
Honorowy Klub Dawców Krwi „Cenne Krople” w Zbąszyniu już po raz 16 zorganizowało zbiórkę krwi dla potrzebujących. Do punktu poboru, który mieścił się w domu katolickim zgłosiło się w sumie 59 krwiodawców. Po zakończeniu wszystkich procedur związanych z oddawaniem krwi, do jej oddania zakwalifikowano 46 
osób od których pobrano ponad 20 litrów krwi.

 

Krwiodawców podczas akcji odwiedził starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, zastępca Przewodniczącej Rady Powiatu Tomasz Szczechowicz oraz gospodarz obiektu ks. Zbigniew Piotrowski. Celem wizyty było nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego” prezes Klubu HDK „Cenne Krople”, Dorocie Michalczak.

Pani Dorota Michalczak od 2004 roku prowadzi działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa. Początkowo wszystkie prace organizowała sama. Trzy lata później, 2 marca 2007 roku z kilkunastoma krwiodawcami założyła w Zbąszyniu Klub Honorowych Dawców Krwi ,,Cenne Krople", który wstąpił w struktury stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. Od tego czasu pełni funkcję prezesa klubu. Jest również członkiem Rady Prezesów Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. W ciągu 15 lat zorganizowała 108 akcji poboru krwi w: Zbąszyniu, Babimoście, Zbąszynku oraz Kotowie. Współpracuje ze szkołami, Klubami Honorowych Dawców Krwi i zakładami pracy. Prowadzi również pogadanki, których efektem jest pozyskiwanie nowych krwiodawców i dawców szpiku kostnego wśród młodzieży i dorosłych. Od 2004 roku dzięki jej działalności podczas wszystkich akcji pozyskano ponad 2500 litrów krwi. Zyskała sporą grupę naśladowców, którzy chętnie oddają krew. Pani Dorota Michalczak przez wiele lat była czynnym krwiodawcą. Oddała ponad 15 litrów krwi.

fot.: Zbąszyń naszemiasto.pl

 

UCHWAŁA NR 212/GN/2020 ZARZĄDU POWIATU NOWOTOMYSKIEGO

 • 09-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
UCHWAŁA NR 212/GN/2020 ZARZĄDU POWIATU NOWOTOMYSKIEGO z dnia 2 czerwca 2020 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, położonej w Trzciance.
 
 

Raport o stanie Powiatu Nowotomyskiego za rok 2019

 • 09-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zarząd Powiatu co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Powiatu raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu. Rada Powiatu rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała Rady Powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę.
 
Zgodnie art. 15zzzzzz ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) termin przedstawienia raportu o stanie jednostki samorządu terytorialnego określony w art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym przedłuża się o 60 dni.
 
 
Debata nad Raportem o stanie Powiatu Nowotomyskiego odbędzie się na sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego w dniu 24 czerwca 2020 r. o godz. 13.00
 
 
Głos mieszkańców w debacie nad raportem
Informujemy, że zgodnie z art. 30a ust. 6 ustawy z dnia z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym w debacie nad raportem o stanie powiatu mieszkańcy powiatu mogą zabierać głos.
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie powiatu składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 mieszkańców powiatu.
 
 
Zgłoszenie należy złożyć w Starostwie Powiatowym - Kancelaria (pok. 17) -  najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której będzie przedstawiany raport o stanie powiatu, tj. do dnia 23 czerwca 2020 r.
 
Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
 
 

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wspierają bezpieczeństwo strażaków z OSP Bolewice

 • 08-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 3 czerwca strażacy z OSP Bolewice otrzymali osiem specjalistycznych hełmów Heros Titan marki Rosenbauer. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Przekazanie odbyło się w obecności wójta gminy Miedzichowo dr. Stanisława Piechoty, Gminnego Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Miedzichowie Zbigniewa Osesa oraz zarządu i członków OSP Bolewice.
 
 
Hełmy Heros Titan, które otrzymaliśmy, są bardzo lekkie, ważą zaledwie 1,3 kg. To nowoczesny i innowacyjny produkt, zapewniający bezpieczeństwo i maksymalny komfort podczas prowadzenia działań ratowniczych, nawet w ekstremalnych warunkach. Spełniają wszystkie najważniejsze obowiązujące normy i standardy.
W imieniu swoim, jak i członków OSP Bolewice, chciałbym bardzo podziękować PSE za odzew na naszą prośbę i sfinansowanie otrzymanego sprzętu, który na pewno poprawi bezpieczeństwo i komfort prowadzenia działań ratowniczych przez naszą jednostkę – powiedział Prezes OSP Bolewice Krzysztof Patrzała.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. To właśnie PSE dbają o stabilne, bezpieczne i zbilansowane dostawy energii na terenie całego kraju – po to, by w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym było jej tyle, ile potrzeba w danym momencie. Na ternie Gminy Miedzichowo PSE realizują projekt budowy linii 400 kV relacji Baczyna-Plewiska, która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w północno-zachodniej Polsce.
 
 

Powodzenia ma maturach!

 • 08-06-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Dzisiaj do egzaminu dojrzałości w całej Polsce przystępuje ponad 270 tys. maturzystów. Za wszystkich trzymamy kciuki! POWODZENIA! 
 

Stypendia dla naszych absolwentów

Dwa bony o wartości 15 000 zł każdy, przekazała na ręce starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego, Magdalena Górska - założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Jest to forma stypendiów, z których skorzystać będą mogli tegoroczni absolwenci szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat nowotomyski.
 
czytaj dalej

#hot16challenge2 w wykonaniu starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego.

 • 25-05-2020
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Akcja #hot16challenge ma charakter charytatywny. Na stronie fundacji Siepomaga.pl trwa zbiórka funduszy, które zostaną w całości przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

 

 

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/hot16challenge

Wykonanie: Andrzej Wilkoński
Tekst: WR
Beat: 27Corazones Beats
Produkcja: Aleksander Ludwiczak

 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 92
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.