Dzisiaj jest: Sobota, 16 Październik 2021 Imieniny: Gawła i Ambrożego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

 • 20-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W poniedziałek, 20 września w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste otwarcie bieżni lekkoatletycznej, której budowa rozpoczęła się w lipcu tego roku. Całkowity koszt budowy wyniósł 469 752,28 zł, z czego 80 000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, pozyskane w ramach tzw. „Programu lekkoatletycznego”. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych powiatu. 
Szkoła wzbogaciła się więc o 4-torową tartanową bieżnię lekkoatletyczną o długości 127 m, skocznię do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoku wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Celem projektu było stworzenie warunków do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz ich rozwoju na terenie powiatu nowotomyskiego. Jak podkreślano podczas otwarcia obiektu, z infrastruktury mają korzystać nie tylko uczniowie, ale również m.in. lokalne kluby sportowe, zrzeszające miłośników dyscyplin lekkoatletycznych. Wśród zaproszonych gości, na uroczystości pojawili się m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz lokalni sportowcy.
 
 
 
 

„Małe” Grand Prix przeszło do histori

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W sobotę, 18 września w Lwówku odbył się ostatni z biegów w ramach Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w biegach na 5 km, tzw. „małe” Grand Prix. Lwówecka 5 XLII Biegu Powstańczego zakończyła tym samym rywalizację zainaugurowaną w czerwcu w Bolewicach.
 
Kolejne biegi w ramach Grand Prix odbywały się w Jastrzębsku Starym, Opalenicy, Cichej Górze i Strzyżewie. Dodajmy, że by ukończyć Grand Prix trzeba było wziąć udział przynajmniej w czterech z sześciu zaproponowanych imprez. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród biegaczy. Ostateczna ilość zawodników, która ukończyła biegowy cykl wyniosła 86 osób. Obecni na finałowym biegu burmistrz Lwówka Piotr Długosz oraz wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, dokonali dekoracji sportowców wręczając puchary w kategoriach OPEN oraz wiekowych. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli „małe” GP otrzymali pamiątkowy medal.
 
Wyniki Lwóweckiej Piątki XLII Biegu Powstańczego:
 
Kat. OPEN kobiet:
1. Iwona Maciąg
2. Joanna Guzik
3. Agnieszka Wachowska
 
Kat. OPEN mężczyzn:
1. Przemysław Fornalik
2. Marek Mocek
3. Marcin Intek
 
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach OPEN w „małym” Grand Prix przedstawia się następująco:
 
Kat. OPEN kobiet:
1. Joanna Guzik
2. Iwona Maciąg
3. Magdalena Maciąg
 
Kat. OPEN mężczyzn:
1. Przemysław Fornalik
2. Marek Mocek
3. Marcin Intek
 
Poniżej zamieszczamy link do wyników Grand Prix: http://mimsport.pl/index.php/wyniki/
 
Organizatorami imprezy byli: Powiat Nowotomyski, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, Gmina Miedzichowo, Lasy Państwowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Nowotomyski Klub Biegacza Chyży, Klub Biegacza Łabędź Zbąszyń, Stowarzyszenie Rozbiegany Lwówek, Opalenicki Klub Biegacza i Stowarzyszenie Pasja Sportu.
 
Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, opr. KK
 
 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PUP

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 17 września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Tomyślu w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wszyscy zainteresowani mogli spotkać się z doradcami zawodowymi i specjalistą ds. funduszy europejskich. Uczestnicy wydarzenia mogli pozyskać informację na temat możliwość z jakich mogą skorzystać w ramach projektów realizowanych przez PUP w ramach środków unijnych (POWER i WRPO) oraz skonsultować swoje plany edukacyjne i zawodowe.
 
 

Parafialny Festyn Rodzinny

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W ramach odpustu parafialnego w kościele pod wezwaniem św. Mateusza w Opalenicy w niedzielę, 19 września odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. W ogrodach przy plebani swoje talenty zaprezentowały lokalne zespoły, dzieci i młodzież. Uczestnicy spotkania mogli oddać krew i zaszczepić się przeciw Covid 19. Podczas spotkania ogłoszono wyniki ekologicznego konkursu plastycznego pod nazwą „Dobre serce mam o planetę dbam”.
Wpisał się on w akcję ekologiczną „ToEkoMyśl”, organizowaną od początku roku przez Powiat Nowotomyski. Jej pomysłodawczynią jest radna Rady Powiatu Nowotomyskiego Dorota Kaczmarek, która jak co roku pomagała w organizacji Festynu. Uczestnicy konkursu, wykorzystując dowolną technikę plastyczną mieli za zadanie przedstawić w jaki sposób dbają o siebie, innych, otaczającą przyrodę, by poprawić kondycję naszej planety. Prace oceniała komisja konkursowa. Wpłynęło łącznie 80 prac. W kategorii wiekowej klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Aleksowi Orzeł i Paulinie Nowackiej. Na drugim znalazły się prace Franciszka Kornosza i Oliwii Okoniewskiej, a trzecie komisja przyznała Agacie Kostaniak i Aleksandrze Buda. W kategorii klas IV-VIII na pierwszym miejscu znalazły się prace Izabeli Piotrowskiej i Filipa Grabowskiego. Drugie przypadło w udziale Celinie Dach i Janowi Gałkowskiemu, a trzecie przyznano Adrianowi Okoniewskiemu i Kamilowi Przybyszowi.
 
 

Biała Fest

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W niedzielę, 19 września w Sielinku na terenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyło się opalenickie święto białej kiełbasy Biała Fest. Na uczestników imprezy czekało sporo atrakcji: prezentacja wyrobu tradycyjnej białej kiełbasy, zwiedzania Muzeum Gospodarki Mięsnej i ogródka kwiatowo – zielarskiego, przejażdżki bryczką, stoiska z żywnością tradycyjną, czy możliwość degustacji białej kiełbasy i herbat ziołowych. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, stoiska interaktywne, warsztaty wyrobu świec i koralików.
Na scenie zaprezentowali się m.in.: Opalenicka Orkiestra Dęta i zespół taneczny Opalenica Dance Studio. Podczas wydarzenia na specjalnym stoisku można było wesprzeć zbiórkę funduszy na małą Maję ze Zbąszynia, zmagającą się z SMA. Głównymi organizatorami imprezy byli: Muzeum Gospodarki Mięsnej (oddział Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie) oraz Gmina Opalenica. Święto zorganizowano w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – „EDD 2021”. Ich celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.
 

Mieczysław Szczechowiak Super Sołtysem Powiatu Nowotomyskiego 2019

 • 16-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego Arkadiusz Kaźmierczak wręczyli Mieczysławowi Szczechowiakowi - sołtysowi Róży statuetkę Super Sołtysa Powiatu Nowotomyskiego 2019. Kapituła konkursu doceniła jego wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowania skierowano również do byłych sołtysów z gminy Nowy Tomyśl. Wyróżnienia specjalne Honorowy Sołtys przyznano: Marii Piekarczuk (Sątopy), Genowefie Woźniak (Jastrzębsko Stare), Ewie Szkudlarskiej (Paproć) i Romanowi Pawłowskiemu (Glinno).
 
Przypomnijmy: każdego roku w innej gminie Powiatu Nowotomyskiego odbywa się zebranie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego. Tradycją tych integracyjnych spotkań sołtysów jest uhonorowanie ich pracy i zaangażowania na rzecz rozwoju swoich sołectw. Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego byłym sołtysom, którzy działali na rzecz rozwoju lokalnej społeczności nadaje tytuł „Honorowy Sołtys”. Z kolei statuetką Super Sołtysa Powiatu Nowotomyskiego kapituła nagradza każdego roku najbardziej zaangażowanego na rzecz swojej wsi sołtysa. Niestety wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował plany zorganizowania spotkania i wręczenia wspomnianych wyróżnień w ubiegłym roku, stąd też zostały one wręczone w czwartek, 16 września w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu.
 
 

Regionaliści docenieni

 • 15-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Miło nam poinformować, że mieszkańcy naszego powiatu - Maksymilian Michalczak ze Zbąszynia i dr Bogumił Wojcieszak z Opalenicy zostali uhonorowani Medalami Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.
Panowie - zasłużeni członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 od wielu lat podejmują działania mające na celu przypomnienie i utrwalenie ważnych dla naszej społeczności dat, osób i wydarzeń związanych przede wszystkim z Powstaniem Wielkopolskim. Wyróżnienia zostały wręczone w środę, 1 września w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu przez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Naszym regionalistom serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności, niegasnącego entuzjazmu i siły do odkrywania pięknej przeszłości naszego terenu.
 
 
 

Strzelali o puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień

 • 14-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W sobotę, 11 września na terenie strzelnicy sportowej w Nowym Tomyślu odbyły się Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu. W rywalizacji brali udział przedstawiciele powiatu grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego. Na pierwszym miejscu uplasował się powiat grodziski, za nim powiat wolsztyński, a na trzecim powiat nowotomyski.

Starosta Nowotomyski informuje

 • 14-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Starosta Nowotomyski działając na podstawie art. 35 par.1 ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 ze zm.) przekazuje do publicznej wiadomości: Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa położonej w obrębie Chmielinko, gmina Lwówek oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 44 przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.
Szczegóły w załączniku.
 
Załącznik:

Wyróżniono sołtysów

 • 13-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z powodu trwającej pandemii koronawirusa, niemożliwe było zorganizowanie w 2020 r. odbywającego się cyklicznie każdego roku spotkania Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego, podczas którego nagradzano najaktywniejszych sołtysów z terenu powiatu nowotomyskiego. W poniedziałek, 13 września w Urzędzie Gminy w Kuślinie wręczono zaległe wyróżnienia dla osób związanych z tym samorządem.
 Kapituła postanowiła uhonorować sołtysów, którzy zakończyli już swą aktywność społeczną na tym stanowisku. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Przemysław Nadobnik sołtys Trzcianki w latach 2007-2018, Stefan Piasecki sołtys Kuślina w latach 1999 – 2019, Tadeusz Fligier sołtys Dąbrowy w latach 2008 – 2019, oraz śp. Jan Przybylski sołtys Wąsowa w latach 1999-2020. W uroczystym nadaniu wyróżnień specjalnych „Honorowy Sołtys” udział wzięli Mieczysław Skrzypczak – wójt gminy Kuślin, Arkadiusz Kaźmierczak – prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego oraz Konrad Drąg – Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego oraz Jerzy Kałek - sołtys Krystianowa.
1 2 3 4 5 6 ... 129
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.