Dzisiaj jest: Czwartek, 1 Październik 2020 Imieniny: Danuty i Remigiusza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

GWiNT Ultra Cross

W czwartek, 3 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego o wielokierunkowej współpracy i partnerstwie szeregu instytucji zaangażowanych w organizację ultramaratonu GWiNT. Podpis potwierdzający udział Powiatu Nowotomyskiego przy organizacji tego wydarzenia złożył starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński. Dodajmy, że patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak.
czytaj dalej

Oddział działa już od pięciu lat

W środę, 2 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie podsumowujące pięcioletnią działalność Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Nim bowiem wydzielono oddział, operacje przeprowadzano na Oddziale Chirurgicznym.
 
czytaj dalej

Wspaniali artyści na zbąszyńskiej scenie

W czwartek, 27 marca 2014 roku w Zbąszyniu odbył się XVI Przegląd Zespołów Artystycznych Wychowanków Placówek Kształcenia Specjalnego Województwa Wielkopolskiego. Impreza trwała od godz. 10.00 do 13.15. Współorganizatorem Przeglądu było Zbąszyńskie Centrum Kultury w Zbąszyniu.
 
 
 
czytaj dalej

6. Mistrzostwa Świata Kobiet U19

  • 26-03-2014
  • Autor: Leszek Gruszkiewicz
  • drukuj

W kulturowym kręgu – inauguracja projektu

Z okazji obchodów Roku Kolberga Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainicjowała projekt ludowy pod hasłem: W kulturowym kręgu, który będzie trwał od marca do grudnia 2014r. W jego ramach każdego miesiąca organizatorzy zaproszą mieszkańców miasta na wydarzenia kulturalno-edukacyjne związane z naszym kulturowym dziedzictwem oraz współczesnymi obserwacjami etnograficznymi. Cykl obejmuje trzy komponenty: tradycje słowiańskie, tradycje nasze wielkopolskie oraz inspiracje etniczne z innych kultur.
czytaj dalej

Matematyczny konkurs pod patronatem starosty

W czwartek, 13 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego „Matematyka u Kopernika”.
czytaj dalej

Uroczysty dzień patrona

Już po raz ósmy społeczność Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu obchodziła Dzień Patrona. Hasłem przewodnim tegorocznych uroczystości była komunikacja interpersonalna i związane z nią zagrożenia.
czytaj dalej

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej

Gentlemani nowotomyscy z okazji Dnia Kobiet mieli wiele możliwości, aby w ten wyjątkowy dzień wyrazić w mniej lub bardziej niekonwencjonalny sposób swoje uznanie dla płci przeciwnej. Najmłodsi przedstawiciele siatkarskiego klubu MOS MUKS Kangur rozciągnęli święto kobiet na cały weekend, zapewniając paniom dawkę emocji w hali nowotomyskiego Gimnazjum na osiedlu Północ.
 
czytaj dalej

Wielki mecz sztangistów już za nami

Kilka tygodni przygotowań. Ostatnie kilka dni wręcz w całości podporządkowane jednemu wydarzeniu. To wszystko dla dwóch godzin ciężarowego święta w Nowym Tomyślu, czyli Wielkiego Meczu Sztangistów - IV memoriału im. Mariana Głuszka, który odbył się w sobotę, 9 marca. O imprezie szeroko informowali patroni medialni - TVP Poznań, Radio Merkury, Głos Wielkopolski, Dzień Nowotomysko - Grodziski, portal naszemiasto.pl i Telewizja Kablowa nowotomyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - tak potężnego patronatu „Budowlani” jeszcze nigdy nie doświadczyli. Oprócz tego miasto było oplakatowane, a internet po prostu wrzał od informacji. Trudno więc się dziwić, że podczas tej dorocznej, największej imprezy „Budowlanych” dopisali kibice - siłownia klubowa była wypełniona.
 
czytaj dalej

Siatkarska wiosna w Nowym Tomyślu – Finał Młodzika

Jeszcze chwila, jeszcze moment, a pierwsi entuzjaści pojawią się na piaszczystych boiskach rozdzielonych siatką, stąd najwyższa pora oficjalnie otworzyć wiosenną edycję Kangurzych rozgrywek na hali popularnej Trójki. Przywilej zainaugurowania cyklu przypadł najmłodszym reprezentantom nowotomyskich ulubieńców, sekcji Młodzika trenerskiego duetu Mleczak & Stachowiak. 20 lutego o możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły KS Energetyk Poznań, UKS Piast Krotoszyn, KPS Calisia Kalisz oraz - a jakże! - MUKS Kangur Nowy Tomyśl.
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.