Dzisiaj jest: Niedziela, 25 Lipiec 2021 Imieniny: Jakuba i Krzysztofa
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

XI Młodzieżowe Seminarium Astronomicznego Powiatu Nowotomyskiego

Jaka pogoda jest na Jowiszu? Na której z planet można spodziewać się deszczu diamentów? Dlaczego obserwacje astronomiczne lepiej prowadzić na wsi niż w mieście? Na te pytania i wiele innych odpowiedzieli 4 listopada 2016 roku uczestnicy Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego Powiatu Nowotomyskiego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu, pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej i Starosty Nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego.
 
czytaj dalej

Wielkopolski dzień bez długów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych w Poznaniu zapraszają na konferencję „Wielkopolski dzień bez długów”. Patronat nad wydarzeniem objął starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 
czytaj dalej

Milionowa inwestycja zakończona

 • 24-10-2016
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 21 października w Opalenicy odbyło się uroczyste otwarcie odcinka drogi na trasie Opalenica – Grodzisk Wlkp. Drogę przebudowano w ramach projektu pn.: „Rozbudowa z przebudową drogi powiatowej nr 2723P odc. Opalenica - granica powiatu” realizowanego z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
 
Droga nr 2723P łącząca ze sobą powiat nowotomyski i grodziski ma szczególne znaczenie dla mieszkańców tego terenu. Natężenie ruchu komunikacyjnego na tym odcinku zawsze było i nadal jest wysokie. Starania o to, aby ta właśnie droga została wyremontowana, podejmowane były już od dłuższego czasu. Determinacja i zaangażowanie władz powiatu oraz radnych Rady Powiatu Nowotomyskiego, szczególnie p. Marii Galas, p. Władysława Napierały i p. Patryka Kąkolewskiego, spowodowało włączenie przebudowy drogi powiatowej relacji Opalenica - Grodzisk Wlkp. do priorytetowych zadań inwestycyjnych powiatu. Podkreślić należy również dużą przychylność radnych Rady Miejskiej w Opalenicy oraz burmistrza Opalenicy dla realizacji tak ważnej inwestycji.
 
Projekt obejmował przebudowę oraz rozbudowę drogi poprzez budowę ronda w miejscu istniejącego skrzyżowania, które w znacznym stopniu zwiększyło bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz upłynniło komunikację na tym odcinku. Prace polegały na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji drogi, ułożeniu nowej nakładki, wykonaniu ścieżki rowerowej o nawierzchni mineralno-asfaltowej o długości 250 m oraz poboczy gruntowych i zjazdów do posesji. Wykonano również oświetlenie ronda, przejść dla pieszych i zamontowano aktywne znaki drogowe na skrzyżowaniu drogi powiatowej Opalenica – Grodzisk Wielkopolski z drogą powiatową w kierunku Sielinka oraz drogą powiatową w kierunku miejscowości Dakowy Mokre.
 
Łącznie w ramach projektu przebudowano 2 km 422,5 m drogi.
 
Całość inwestycji wg podpisanych umów z wykonawcą zadania wyniosła 3.096.050,10 zł. Zadanie dofinansowane zostało dotacją celową budżetu państwa przez Wojewodę Wielkopolskiego w kwocie 1.499.157,00 zł. Inwestycję zrealizowano w ramach partnerstwa z Gminą Opalenica, która na ten cel przeznaczyła 800.000,00 zł. Ponadto przedsięwzięcie wsparli prywatni sponsorzy: PPHU „Drewnostyl” p. Zenona Błaszaka w kwocie 5.000,00 zł oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS-PLUS Zakład Recyklingu w Opalenicy p. Dominika Pąpki w kwocie 1.500,00 zł. Powiat Nowotomyski będący inwestorem zadania oprócz kosztów związanych ściśle z realizacją inwestycji poniósł również koszty przygotowania dokumentacji projektowej, sporządzenia map do celów projektowych, map podziałowych, nadzoru inwestorskiego oraz koszty związane z wykupem gruntów. Łączny koszt wkładu własnego Powiatu Nowotomyskiego w inwestycję wyniósł 1.195.688,10 zł.
 
Podczas wydarzenia obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego ze starostą nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim oraz przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Marią Galas na czele,  przedstawiciele  władz samorządowych Gminy Opalenica na czele z burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Opalenicy Eugeniuszem Wojtkowiakiem. Obecni byli również: radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Ryszard Napierała, ksiądz kanonik Antoni Lorenz, radni Rady Miejskiej w Opalenicy, sołtysi Troszczyna i Sielinka, przedstawiciele wykonawcy robót tj. firmy SKANSKA S.A. na czele z dyrektorem Oddziału Budownictwa Inżynieryjnego w Poznaniu Maciejem Hewuszem oraz osoby zaangażowane w realizację projektu. Po uroczystym przecięciu wstęgi poświęcenia zmodernizowanej drogi dokonał ksiądz kanonik Antoni Lorenz.
 
 
 
 

Międzynarodowy Dzień Seniora

 • 21-10-2016
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W czwartek, 20 października w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury spotkały się osoby starsze i niepełnosprawne, by świętować Międzynarodowy Dzień Seniora. Mottem tegorocznego spotkania były słowa aktora Krzesimira Dębskiego: „To nie sztuka być młodym, to każdy potrafi, sztuką jest być świetnie starym”.
 
Szczegółowa działalność nowotomyskich seniorów przedstawiona została w przygotowanym przy współudziale pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pokazie audiowizualnym. Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu nowotomyskiego i gmin, stowarzyszeń i instytucji oraz osób prywatnych z uznaniem ustosunkowali się do realizowanych przez związek działań na rzecz środowiska osób starszych i niepełnosprawnych. W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego życzenia i gratulacje na ręce przewodniczącego Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu, Zenona Matuszczaka złożył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. W części artystycznej wystąpił zespół wokalnyJarzębinadziałający przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu. Międzynarodowy Dzień Seniora był dobrą okazją, aby podziękować za pracę na rzecz osób starszych i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez seniorów.
 
Uroczystość zorganizował Zarząd Rejonowy PZERiI w Nowym Tomyślu, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu oraz środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.
 
 
 

Uroczyście na sesji

Środowa sesja Rady Powiatu Nowotomyskiego (19 października) rozpoczęła się nadzwyczaj uroczyście. Radni podziękowali za wieloletnią pracę w Nowym Tomyślu Jarosławowi Zamelczykowi. Mł. bryg. Jarosław Zamelczyk od 2006 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu (na stanowisku zastępcy komendanta i komendanta), a w sierpniu br. powołany został na stanowisko zastępcy komendanta w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu.
 
czytaj dalej

Dzień Świętego Łukasza – patrona lekarzy i służby zdrowia

We wtorek, 18 października obchodzony był dzień Świętego Łukasza – patrona lekarzy i służby zdrowia. Na ręce dyrekcji, szefów poszczególnych oddziałów nowotomyskiego Szpitala Powiatowego oraz pielęgniarek oddziałowych i Naczelnej Pielęgniarki starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki przekazał życzenia oraz podziękował za pełną poświęcenia pracę.
czytaj dalej

Tytuł „Spółdzielcza Osobistość” dla Franciszka Stachowiaka

We wtorek, 18 października w Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość wręczenia tytułu „Spółdzielcza Osobistość”, który otrzymał Franciszek Stachowiak, wieloletni Prezes Zarządu i Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu.
 
czytaj dalej

Wspaniała impreza dla Krzysztofa Stachowiaka

W niedzielę, 9 października w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyła się impreza charytatywna, związana ze zbiórką środków na wózek elektryczny dla Krzysztofa Stachowiaka. Nowotomyślanin, znany od lat ze swej aktywności społecznej sam rozpoczął zbiórkę pieniędzy na ten cel. To zaimponowało pracownikom Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, którzy postanowili mu pomóc w tym przedsięwzięciu.
 
czytaj dalej

Podsumowano Rok Sczanieckiej

 • 17-10-2016
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Odsłonięcie tablic upamiętniających Emilię Sczaniecką, odsłonięcie obelisku w Pakosławiu, z udziałem władz samorządowych różnego szczebla, zarządu LGD KOLD, orkiestry, pocztów sztandarowych w sobotnie południe, 8 października było zwieńczeniem Roku Emilii Sczanieckiej.
 
Po przejściu z orkiestrą przez wieś, odsłonięcia tablic ku czci patriotki, dokonali ich fundatorzy – przedstawiciele LGD KOLD - prezes Damian Łęszczak, wiceprezes Ireneusz Witkowski, odpowiedzialny za stronę techniczną wydarzeń Piotr Kłos wraz z przedstawicielka Fundacji Stocznia z Warszawy reprezentującym firmę Tesco Moniką Stec.    
 
Odsłonięcia obelisku z popiersiem patriotki dokonał burmistrz Lwówka Piotr Długosz w towarzystwie dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola im. Sczanieckiej w Pakosławiu Mirosławy Buczkowskiej i sołtysa wsi Andrzeja Basińskiego. Rok E.Sczanieckiej na terenie obszaru działalności LGD KOLD dokonał Ireneusz Witkowski. Starostę nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego podczas uroczystości reprezentował wicestarosta Tomasz Kuczyński.
 
LGD KOLD, opr. K.K
 
 
 

Służba Celna ostrzega!

 W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.
 
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.