Dzisiaj jest: Wtorek, 7 Maj 2024 Imieniny: Ludmiły i Gizeli
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje

  • 18-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje o ogłoszeniu ll przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego, składającej się z działek nr: 139/3, 140/6, 140/7, 140/8, 140/9, 140/10 i 140/11 o łącznej powierzchni 1,2340 ha, położonej w Trzciance.
 

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje

  • 18-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje o ogłoszeniu przetargu ustnego nieograniczonego na dzierżawę, na czas nieoznaczony, na cele rolne, części nieruchomości niezabudowanej składającej się z działek nr 376/1 i 201/3, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego położonej w Starym Tomyślu.
 

Z gratulacjami dla laureatów

  • 18-05-2021
  • Autor: Kamil Kałek
  • drukuj
We wtorek, 18 maja w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im gen. D. Chłapowskiego w Trzciance obyło się spotkanie z uczniami, którzy zostali laureatami eliminacji okręgowych XLIV 2020/21 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR) dla uczniów szkół średnich, które odbyły się 23 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
 
Eliminacje przeprowadzone zostały w dziewięciu blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności, gastronomia, leśnictwo i weterynaria. W zmaganiach wzięło ostatecznie udział 128 uczniów z 38 szkół średnich z sześciu województw. Młodzież z trzcianeckiej szkoły zdeklasowała rywali, zdobywając czołowe miejsca w poszczególnych blokach. Wyróżnienie JE Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dla najlepszej szkoły zdobył Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance. Najlepsi w danych blokach uczniowie będą reprezentować szkołę w eliminacjach centralnych, które odbędą się w dniach 28-29 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
 
Tak szczególne osiągnięcia nie mogły zostać niezauważone. Najlepsze życzenia dyrektor szkoły Izabeli Kałek, gronu nauczycielskiemu i laureatom przekazali przedstawiciele: samorządu powiatu nowotomyskiego, gminy Kuślin, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Zarządu i Biura Powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W imieniu władz samorządowych powiatu nowotomyskiego listy gratulacyjne i upominki na ręce dyrektor szkoły i uczniów przekazali członkowie Zarządu Powiatu Nowotomyskiego: Edwin Pigla, Konrad Drąg, Patryk Kąkolewski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Nowym Tomyślu Marek Nyćkowiak.
 
- Jestem dumna z faktu, że nasza młodzież po raz kolejny zajęła czołowe miejsca w tak prestiżowym konkursie. Jest to zasługa kompetentnej i profesjonalnej kadry. Dziękuję również za wsparcie, jakie otrzymujemy od powiatu nowotomyskiego, który jest organem prowadzącym naszej szkoły. Udało się w ostatnim czasie wyremontować kotłownię w internacie, pomalować wiele pomieszczeń, zakupić profesjonalny multimedialny sprzęt  i założyć panele fotowoltaiczne na oborze. Ta przychylność organu prowadzącego, bogata baza dydaktyczna i profesjonalna kadra  procentują m.in. takimi sukcesami – powiedziała Izabela Kałek - dyrektor ZS RCKU w Trzciance.
 
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Laureaci eliminacji okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych:
1. Błachowiak Kacper - blok: produkcja roślinna- miejsce I
2. Pietrucha Łukasz - blok: produkcja roślinna - miejsce II
3. Netter Julia - blok: produkcja zwierzęca - miejsce VI
4. Batura Franciszek - blok: produkcja zwierzęca - miejsce V
5. Olszewski Witold - blok: produkcja zwierzęca - miejsce I
6. Migdałek Marceli - blok: architektura - krajobrazu - miejsce II
7. Wencka Sandra - blok: architektura krajobrazu - miejsce I
8. Piechota Kacper - blok: mechanizacja rolnictwa - miejsce I
9. Szmyt Jakub blok: mechanizacja rolnictwa - miejsce VI
10. Nowak Julia blok: technologia żywności - miejsce I TEMATYKA: PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY
11. Swiderek Kinga blok: technologia żywności - miejsce II TEMATYKA: PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY
12. Zerbe Agnieszka blok: gastronomia - miejsce I
13. Szulc Paulina - blok: weterynaria - miejsce III
14. Wrembel Zuzanna - blok: weterynaria - miejsce II
15. Kornyło Zuzanna blok: weterynaria - miejsce V
 
 

Chrońmy pszczoły

  • 13-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu przypomina, że nieprawidłowe wykonywanie zabiegów środkami ochrony roślin, niesie za sobą duże zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy!
 
 
 
List Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu.
 
 

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO „OTWARCIE SEZONU”

  • 13-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
W sobotę, 8 maja turniejem tenisa ziemnego na zbąszyńskich kortach, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, rozpoczęło cykl imprez plenerowych w roku 2021 pod nazwą „Otwarcie Sezonu”. 
Na starcie stawiło się ośmioro uczestników by rywalizować o puchar najlepszego w inaugurującym tegoroczny sezon tenisowy turnieju. Poza pucharem każdy inkasował nowe punkty do rankingu 2021. 
Otwarcia dokonał Tomasz Szczechowicz, dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, nad dalszym przebiegiem imprezy czuwali animatorzy sportu – Łukasz Woźny i Łukasz Krzyżański.
 
Zdjęcie grupowe z uczestników wydarzenia.

Spływ Kajakowy Szlakiem Karola Wojtyły

  • 13-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji serdecznie zaprasza do udziału w Spływie Kajakowym Rzeką Obrą Szlakiem Karola Wojtyły. Zgłoszenia można dokonać wyłącznie internetowo. Ilość miejsc ograniczona. 
 
Termin: niedziela, 13 czerwca 2021 r.
Trasa: Zbąszyń – Trzciel.
Zapisy: od poniedziałku, 17 maja, godz.: 10:00.
 
 
 
 
Plakat informujący o wydarzeniu.
 
 

Zasady ochrony przed ASF

  • 13-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Za ochronę stada przed wirusem afrykańskiego pomoru świń odpowiada przede wszystkim właściciel gospodarstwa i to on musi podjąć takie działania, które nie dopuszczą do zawleczenia choroby na teren fermy.
Wirus ASF nie jest chorobotwórczy dla człowieka, jednak niesie za sobą poważne straty ekonomiczne. Po uzyskaniu dodatniego wyniku w kierunku ASF u jednej świni  całe zagrożone stado musi zostać zutylizowane. Zatem chcąc uniknąć likwidacji hodowli warto przyswoić sobie i wprowadzić w życie zalecenia ograniczające możliwość wystąpienia ASF.
 
 

Kształcenie zawodowe w powiecie nowotomyskim wkracza w XXI wiek

  • 11-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
„Modernizacja i doposażenie infrastruktury edukacyjnej na terenie powiatu nowotomyskiego w celu rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego” to nazwa projektu, który do sierpnia 2022 roku zrealizuje powiat nowotomyski z pomocą dofinansowania unijnego w wysokości blisko 6,3 mln zł ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+).  
 
Dzisiaj podczas telekonferencji, umowę w tej sprawie podpisali Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Wilkoński – starosta nowotomyski oraz Marcin Brambor – wicestarosta nowotomyski. W konferencji wzięli udział także: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki oraz przedstawiciele mediów.
 
 
 
Na zdjęciu starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz wicestarosta Marcin Brambor podczas podpisania umowy.
 
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 7,3 mln złotych. Zarząd Województwa Wielkopolskiego, będący Instytucją Zarządzającą środkami WRPO 2014+, przeznaczy na jego realizację  prawie 6,3 mln złotych, czyli 85 proc. sumy całkowitych wydatków.  Zakończenie projektu przewidziano na koniec sierpnia 2022 roku. 
 
Reorganizacja struktury kształcenia zawodowego w powiecie nowotomyskim to pilne wyzwanie tamtejszego rynku pracy. Zdiagnozowano w tym rejonie problemy związane z edukacją zawodową, które polegają w szczególności na niedopasowaniu jakości i kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy. Skutkiem tego jest generowanie nadwyżek podaży pracy w niektórych zawodach. Realizacja projektu, który obejmuje dwie szkoły w Nowym Tomyślu – ZS nr 1 i ZS nr 2 oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance, przyczyni się do poprawy stanu infrastruktury edukacyjnej  na terenie powiatu nowotomyskiego i jakości kształcenia.  Celem nadrzędnym jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru funkcjonalnego powiatu nowotomyskiego poprzez inwestowanie w szkolnictwo kształcenia zawodowego. Efektem będzie stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej, zachęcającej młodzież do wyboru kształcenia zawodowego. Planowana liczba użytkowników wspartych obiektów infrastruktury kształcenia zawodowego to blisko 1250 osób.
Prace obejmą m.in. przebudowę części budynku użytkowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu na cele kształcenia zawodowego oraz zakup wyposażenia pracowni mechanicznych, informatycznych i ekonomicznych. Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu zakupi wyposażenie pracowni zawodów mechatronik i technik reklamy, a ZSRCKU w Trzciance – doposaży pracownie i warsztaty szkolne dla zawodów: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych. 
 
 

Informacja

  • 11-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Informujemy, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów Piotr Brudło w środę, 12 maja swoją pracę wykonywał będzie zdalnie.
Interesantów prosimy o kontakt telefoniczny: 794 519 326.
 
Grafika z informacją.

„Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”

  • 11-05-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Przypominamy o trwającym wydarzeniu w ramach projektu TOekoMYSL. Jego zadaniem jest zaangażowanie w działanie pn. „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”.
 
 
Uczestnicy mają pełną swobodę i dowolność w przeprowadzeniu tego wydarzenia. Mogą być to działania np. mające na celu uporządkowanie zaniedbanych terenów, tworzenie domków dla owadów, rozwieszanie budek lęgowych, przeprowadzenie konkursów czy pogadanek o ekologii, stworzenie piosenki o ekologii, rymowanek, ulotek ekologicznych, wiosennych eko-dekoracji, zachęcenie do sportowej aktywności czy nagranie filmu. Nagrodami dla najlepszych będą vouchery na wartościowe artykuły ogrodnicze.
 
Na raporty z podjętych działań czekamy do 21 maja. 
 
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz wzięcia udziału w przygotowanym dla Państwa wydarzeniu.
 
Szczegóły:
 
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.